Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz konyi79 #981 üzenetére

    némileg ellentmondásos, amit írsz. ha a kompakt képminősége is elég jó volt már, akkor abból miért következik, hogy az 1"-os szenzor alkalmatlan bármire? amúgy szkeptikus vagyok a "szar a nikon 1 képe" kijelentésekkel kapcsolatban, thom hogan szerint is kb. pariban van a 12 mp-es mft szenzorokkal, és valahogy úgy érzem, hogy én sem tapasztalnám másképp. tény, nem tapasztaltam még.

    szerintem nagyon is van helye a piacon az 1"-os szenzornak (meg a 2/3"-nak is, fx-nek is, aps-c-nek is, mft-nek is. mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai). nézd meg a 30-110 kitobiját a nikon 1-nek. az egy szinte hibátlan (!) optika. most nézd meg a nex kit teleobiját. az meg - szerintem - egy vicc (méretben). nem biztos, hogy a kettő közül az utóbbit választanám, pusztán azért, mert nagyobb a szenzor.

    mellesleg ugyanezt a kört végigjátszottuk a dslr-eknél is, ahol még a 4/3-os lapka volt az überlúzer, ami nem jó semmire. érdekes, hogy milc fronton milyen jó lett hirtelen. :B

    nincs gond a nikon 1-gyel. az a gond vele, hogy ostobák a vázak, és alig van üveg. de az 1"-os szenzor by design nem egy elhibázott koncepció. más kérdés, hogy bejön a marketing is, és a fórumhuszárok ugye kezdik a sírást, hogy zajos, kicsi, mittomén. kíváncsi vagyok, a sírók hány százaléka lőtt már értékelhető kis mélységélességű képet életében. elég régóta fotózgatok, és én például még nem.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Ijk

    nagyúr

    válasz konyi79 #981 üzenetére

    A tesztképek alapján a nikon 1 felveszi a versenyt a d200-ammal, sőt magas érzékenységen még jobb is. Nem tudom hogy hobbi szinten kinek nem elég ez a minőség. Az én problémám a rendszerrel a borzasztó magas ára, kezelőszervek lecsonkítása, és az obik hiánya. Remélem kidobnak egy okosított V2-t, és legalább egy fényerős alapobit a 28-as palacsinta mellé, akkor vennék egyszer egyet utazógépnek, persze ha leesett az ára.

    madgie: Megnéztem a képeid, tetszik ez a stílus. Érdekes hogy szinte mindenkinek van egyfajta stílusa, amit utófeldolgozással ér el. :)

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák