Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J.J. András

    őstag

    meg tudjatok a következöket mondani :??
    1. milyen programmal tudok a legegyszerübben szinhüseget kalibralni :?
    (ami jo is, de egy laikus is tudja hasznalni)
    2. a 971p Samsung monitorhoz a buzi Samsung elküldte nekem a gyari linket, de ott egy olyan MagicTune van fent, ami a Catalyst 7.11-el nem megy...
    tehat, melyik MagicTune ami faszan együttmüködik a Catalyst 7.11-el :??

    köszi elöre is: J.J.A

    '' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

  • J.J. András

    őstag

    válasz cucka #137 üzenetére

    na,..., erre szívesen megkeresném neked azt a topicot, ahol meg talan SPVA panelek voltak targyalva...., kb 3-4 eve jöttek be a piacra, itt a PHn voltak nagy "TFTguruk"..., sajna mar neveket nem tudok felidezni, de azt, hogy "miert ugattak le engem", es kaptam bannolast a szerverröl, azt el tudom mondani:

    mint CRT hasznalo anno (FPS jatekok miatt) óckodtam a TFTre valtas miatt, az akkori nagy rekacióidő miatt, az utanhúzás jelensége stb miatt....
    egyedül hogy nem annyira szemkarosito, az tetszett, de FPS alatt az utanhuzas miatt, sajnos szerintem meg szarabb mint egy CRT 100Hz-en..... (normal monitorszürövel a kepedbe vagodo sugarzast is csökkentheted)
    nos anno feltettem azt a laikus kerdest, miert van, hogy 12-8ms reakcioidöröl beszelnek, mig az elektronika csak 60Hz frissitest produkal..., tehat anomaliat ereztem, es ezt szepen leirtam, hogy en "laikus" szemszögemböl, ez olyan, mint egy szük-keresztmetszete a TFTnek, mert hiaba tud a pixel 8ms alatt masik szinre valtani, attol meg nekem nem fog megjelenni, mivel csak 60Hz (1/60s vagy 60kep/sec) a panel mögötti elektronika , ami a fenyeröt es frisstest is iranyitja...
    hat en erre le lettem hülyezve, stb..., amit termeszetesen nem türhettem el, mert mindig odairom, hogy en velemenyem, vagy en olvasatomban...., ha valamiben nem vagyok 100% biztos....
    nos, nem is ez a lenyeg, hanem ezeknek a pöcsöknek ugymond hittem, es vettem elöször 12ms TFTt, mert az eleg: 1000/12 =80-83 Hz-es frisstesi KEPESSEG !
    aztan 8-6ms TFTk jöttek, aztan SuperPVAs overdriveos panelok..., de mind loszar, a CRT 100Hz-hez szokott szememnek, nem voltak gyorsak, tüelesek a gyors kepvaltasoknal....

    es lass csodat, iden nekiallatak nyomni 100Hz kepfrissiteses LCD TVket...
    kivalo pelda a SHARP kiallitasi darabjai AQUAS vagy mi a termekcsalad neve..., itthon is biztos ki vannak egymas melle allitva 60Hz es 100Hz tipus, es van bemutatodarab, ahol a fele panel allitolag 100Hz-en fut, a masik hagyomanyos 60Hz -----> meg kell nezni, ha foci meccset nezel rajta, a labda kapulövesnel nem egy feher üstökös, hanem egy labda....
    a kamera forduloknal az epületek elei elesek, nem homalyosak....
    az alul futo feliratok olvashatoak messziröl is elesen....

    szoval nekem ne mondja senki, hogy a DVI + 60Hz az ugy jo, az nem szamit semmit hogy csak 60Hz-en....., mert az vagy nem jatszott meg, vagy halott valamit itt a PHn, aztan azota nyomja azt a hülyeseget....
    sajnos sokaig együtt kellett elni ezzel, hogy CRTket el akartak felejtetni a közönseggel, uj techonolgianak piac kellett, hogy a fejlesztesek tovabb vihetöek legyenek, meg mar az addig befektetök akartak valami penzt latni a beruhazott penzukert cserebe....

    kivancsian varom a következö evet, hogy a "hagyomanyos" TFTk között is mikor tünnek mar fel vegre a 100Hz kepfirssiteses modellek...

    en tudom, most veszek egy gagyi TN panelest, es megvarom mig lesz normal HD felbontasu es 100Hz-es 22-24" TFT monitor a piacon, mert azon akkor egy darabig mindent tudsz elvezni.... a lassan bejövö HD filmeket, a DVB-T szabvanyu müsorszorast, a jatekokat..., tehat az lesz majd ennek a technologianak szerintem a csucsa...
    utana majd jönnek a hologrammos megjelenitök.......

    üdv

    '' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Új hozzászólás Aktív témák