Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz vadani #128 üzenetére

    "a 225 uw speciális és gyönyörű ez tetszik benne adataiban nem olyan meggyöző már"
    Régebben, amikor terveztem a monitorvásárlást, én is úgy voltam, hogy mindenképpen 2ms-os kell, meg 3000:1 kontraszt. Mert valahogy az volt bennem, hogy esetleg pár év múlva (ugyanis nem cserélgetek nemhogy félévente, hanem évente sem gépet, egy konfigot kb. 3-4 évig használok, most is csak azért van olyan amilyen, mert pont most újítottam be, eddig LG CRT-vel voltam ATI 9600-val, AMD 2800-al, szóval nem vagyok az a gépcserélgetős típus) már "ciki" lesz az 5ms és a 700:1 kontraszt. Hiszen ugye itt vannak a 2ms-is 3000:1 és 5000:1 -es moncsik is. Csak aztán közbe száműztem az LG CRT TV-met is a szobámból, szóval a végén Sam 225MW (talán ugyanaz, mint az UW, csak az előbbi TV tuneres, utóbbi webkamerás) lett belőle. 5ms és 700:1 kontraszt. És így utólag azt mondom nem bántam meg. Jelenleg itt a szobámban ülök egy LG L196WTQ-SF (2ms, 3000:1) monitor előtt és egy Samsung 225MW (5ms, 700:1) monitor előtt. És most rám lehet mondani, hogy vak vagyok, de őszintén szólva semmi különbséget nem látok a két monitor között. Pedig a két moncsi között elviekben van különbség: 2ms 3000:1 vs. 5ms 700:1, de a gyakorlatban én komolyan nem látok semmilyen különbséget. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem, ha neked a 225 UW monitor tetszik, akkor nyugodtan vedd azt meg, legfeljebb leszól a 10 éves kispisis, hogy őneki az apucija 2ms-os és 5000:1 -es monitort vett. Ha magadnak veszel moncsit és nem a haveroknak "villogni", akkor szerintem jól jársz vele.
    Amúgy szerencsére pixelhibamenteset fogtam ki ( 9 napos), nem sípolós, amiről korábban volt szó, PIP is rendesen működik, TXT-en rendben van minden ékezet, és a színei is, nem lila vagy miről volt itt szó korábban, olyan mint a CRT TV-n.
    Ceko: nálam sem működik az AUTO gomb, gondolom az csak analóg összekötéskor használható

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák