Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JeszyAero

    újonc

    Sziasztok, üdvözlet mindenkinek mint új tag. :)

    Alaposan átrágtam a fórumot és az egyéb forrásokat, és végül a T713 mellett döntöttem.

    Az S3 valamikor tavasz végén 9.7-esben és jó drágán várható, így a mostani vásárlás mellett maradtam.

    Nálam szempont lett volna a HDMI kimenet előadások tartásához. Sajnos Samu bácsi szedegeti le az MHL funkciót, a T710 még tudta, ez már nem. (A nagyok még tudják.) Lett volna még pár darab T710, eredeti, nem akciós áron (+ 10 ezer), de akkor már inkább a legfrissebb vas. Az S3-nál meg nem tudni, az USB-C -be bele rakják-e a HDMI kimenetet. Mondjuk azért illene.

    Okos TV-n megy így is, projektorhoz meg majd szerzek inkább egy HDMI Dongle-t. (Ha valakinek van tapasztalata ilyennel, kérem jelezze.) Az árkülönbözetből ki is jöhet és még drótozgatni sem kell.

    Kapott a kicsike egy gyári, de LTE tokot (+1 luk, -3000 Ft ;] ) és az egész pontosan illeszkedik a 3000 Ft-os Gerilla Bubble tokba. Így már kézben szállítható, vagy bármilyen táskába bedobható.

    Sajnos a kibontás után, még a bekapcsolás előtt kiszúrtam egy hajszál repedést végig a kijelző alján, úgyhogy azonnal vissza, mivel ott nem volt több át a másik boltba és csere. Azt már helyben megnéztük, rendben volt. Nem találkoztak még ilyennel, de szó nélkül cserélték. Ha egy szállítmányban egy volt, lehet több is, tehát vásárláskor érdemes lehet ott rögtön belenézni a dobozba.

    Nagyon meg vagyok elégedve vele, de ami ledöbbentett az a WiFi kapcsolat!

    MikroTik gigás dual wifi routerem van (hAP ac), ezért gyorsan kipróbáltam végre az 5 gigás WiFi-t, egyből 80 MHz sávszélességgel. Speedtest.net neki, de az eredménytől azért ledöbbentem!

    182/154 Mbit/sec !!! :P (Dróton 250 körül tud a kapcsolat.) A "sima" 2.4-es WiFi-n 50-60 megát vitt.

    Bekapcsolás után rögtön frissítette magát az Android, viszont a OneDrive előtelepített alkalmazás regisztrációkor nem adta meg az ígért 100 Giga tárhelyet, csak az alap 5-öt.

    Google Drive 15 GByte, DropBox 50 Gbyte, Mega 50 GByte a Microsoft meg bohóckodik itt az 5 Gigával :W

  • JeszyAero

    újonc

    válasz Clemi #302 üzenetére

    A Samsung hivatalos oldalán találtam, hogy a 710 tudja még az MHL-t és a "tizes adapter" kell hozzá, vagyis az MHL 2 szabványú (ET-H10FAU) ez: [link]

    Lehet vadászni kompatiblis eszközt, de a Mammut Sansung boltban kaptam ajánlatot, hogy ott ki lehetne próbálni akár. Ott is 10 ezer körül van az ára, ami elfogadható.

    Létezik az MHL3 adapter is, az elvileg nagyobb felbontást tud. (4K)

    Csináltam pár képet a Táska + védő + tok összeállításról. (Egy rántással szétrántotta táskáján a zippzárját... :) )

    Nekem ez így nagyon bevált.

    Én még nem tapasztaltam, hogy ledobta volna a WiFi-t. Milyen tokban tartod? Az is befolyásolhatja.

Új hozzászólás Aktív témák