Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dhampir

    félisten

    válasz mickemoto #13332 üzenetére

    Ezt nem tudom megmondani. Bizonyos játékok gyorsabban is futhatnak Linuxon, mint Windowson. Más a fájlstruktúra is, nem tud úgy fragmentálódni, mint a Windows, és ez még picit javíthat a teljesítményen, ha jól gondolom. Függhet a Windows környezet helyes felépítésétől, konfigurálásától is.

    Lényegesen egyszerűbb Windows alá telepíteni, én azért játszadozom ezekkel a konfigurálásokkal, mert rá vagyok kényszerülve. A gépem viszont nagyon csendes, zajtalan, szinte jobban örül a Linuxnak, de játékra jobb a Windows.
    Habár amikor a Modokat babrálja az ember, akkor szinte ugyanott van, mint Linux alatt, csak éppen több esélyed lesz az "egzotikus" játékok könnyebb futtatására Windowson.

    Feltettem Wine + Winetricks segítségével a Steamet, és telepítettem a Black Mesa Sourceot. Sajnos a magyar nyelv exével való telepítése sikertelen volt, gamedata mappa másolgatással ment volna, itt a Steamen keresztüli telepítés is ludas lehet, bár a gépen megfelelő mappába telepítette..

    Beszaggatott a Steam, letöröltem, aztán egy másik játék közben derült ki, hogy akkumulátorról ment az egész, mert megjelent egy figyelmeztető ablak, hogy fel lesz függesztve a gép működése. :D

    A Clear Skyt még nem volt erőm feltenni, az nehezebbnek tűnik a COP-nál, utóbbit könnyű volt elindítani. Talán majd patch nélkül próbálom először.

    Így nézett ki a Steam a Linux desktopon:

Új hozzászólás Aktív témák