Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Vision #1180 üzenetére

    ma már én is megint az átfolyóst választanám:
    - olcsóbb, egyszerűbb rendszer, kisebb helyigény
    - energiahatékonyabb
    - nincs pangó víz téma
    és ja, nem lehet egyszerre több ponton ezerrel melegvizet fogyasztani, de talán nem is kell...

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Vision #1180 üzenetére

    Nem arról van szó, h vállalhatatlan lenne az átfolyós, de tényleg jóval komfortosabb a tárolós megoldás és a kazánt is kíméli.
    Rögtön fix hőmérsékletű melegvíz érkezik a tárolóból, míg az átfolyósnál kell egy minimum átfolyás, amit érzékel a kazán/bojler, és elkezd dolgozni, plusz késlekedést is okozva ezzel mire fölfűt (ami zuhanyozásnál vízpazarlás, hiszen nem állsz be a hideg alá), de mosogatás közben is vizet pazarlok, mert nem akarom a kazánt a gyakori elzárás/indítással terhelni (az égőnek sem tesz jót sok begyújtás, de a váltószelep élettartama is erősen véges) ezért inkább fönntartom ezt a minimum átfolyást akkor is, amikor amúgy épp elzárhatnám a vizet.

    Az valóban egy további nyűg, h ha zuhanyozik valaki, nem kimondottan örül a hirtelen hidegebb víznek, ha a másik közben mos el pár tányért (nálunk pl. nincs kád, csak zuhanykabin. Fürdőkáddal ez nyilván nem gond)
    Ezen felül fűtés sincs a vízmelegítés idejére, ami persze normál helyzetben nem gond (nem hűl ki a már meleg lakás ettől), de mondjuk hazaérkezve a fölfűtést nem célszerű mosogatással megszakítani. Másrészt úgy vettem észre, h ha fűtésről kell átkapcsolnia, mintha még több idő lenne, mire melegvíz érkezik.

    Ezek miatt egy megváltás volt, amikor év elején fölraktam egy pici, 10 literes villanybojlert a konyhába az átfolyós kombikazánt kiváltani mosogatáshoz, megérte azt a havi bő másfél ezer forintot a fogyasztása - de dupla áramáron már nem annyira, így le fogom kötni.

    [ Szerkesztve ]

  • balojazz

    aktív tag

    válasz Vision #1180 üzenetére

    Ezt pont tegnap sikerült megcáfolni. Véletlenül egyszerre zuhanyoztunk a kislánnyal (nem tudtunk róla, csak utólag), és nem vettük észre. Nyilván a zuhanyfejek is belejátszanak, de rémlik ilyen szitu a simákkal is 1 hónappal ezelőttről. Szóval az átfolyós is bírja a dupla terhelést. Ami fura, hogy a panellakás hálózata nem bírta a zuhany + csap terhelést anno, tehát az árfolyós jól tartja a nyomást is. Persze egy 2 szintes padlófűtésnek bírnia kell az ilyesmit.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák