Új hozzászólás Aktív témák

  • KisCobiii

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan fura kérdésem lenne, hogy van egy Asus P5K-e wifi lapom és abba egyszerüen meghalt egy q6600 procko, majd mivel nem volt most 10-20e. forintom így kéntelen voltam gyorsba vennem egy olcsóbb procit. Kapásból vettem egy Celeron D336-ost ami kiderült hogy nem jó, mert a lapom csak 800Mhz FSB-től támogat és a procko pedig 533Mhz FSB-s ugyebár, így elcseréltem a procit kis kp-val még ,egy Pentium 521-esre ami már elméletileg megfelel a lapom elvárásainak. Win 7 64bit fut a gép, procit felismeri minden, sőt mind 2 procit felismerte a win 7, csak anyi volt a baj a celeronnal, hogy ha újraindítottad a gépet, akkor nem kapcsolt be a gép az FSB miatt, ilyenkor clearbios és elöről kalibrálás (ehez meg nem volt türelmem). Ezért lett csere.

    Anyi lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy létezhet-e az, hogy a PENTIUM proci lassab és gyengébb legyen mint a celeron? Mivel hulla komolyan mondom, lehet hogy a celeronnál látványosan néha néha szagatott egy-két alkalmazás, de folyamatosan futott. A pentiumnál ami most van benne, ezzel télleg sok de sokkal többet kell néha várnom és a celeronnál is lassab sokszor. Ez mitől lehet? Beálítás gond van vagy mi a fene?

    Gép info.:

    Asus P5K-e wifi (1102-es biossal)
    Pentium 521 2,8Ghz (3,4Ghz-n fut 14x242) [idéglenes]
    84GS 256-os vid.karival [idéglenes]
    2x1Gb Geil Ultra 800Mhz (4-4-4-12, 2.1V)
    SB Audigy SE hangkari
    Samu 500Gb-s Sata2
    LG,Asus dvd író (ata-sata)
    550w-es táp

    és a meghalt 8800GTX és Q6600 helyére jöttek a régi pót alakrészek.

    Remélem valaki tudja mi a fenétől ilyen lassu a gép, mint egy P2-es P3-as...

    Üdv.: Dave :F

    "nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

Új hozzászólás Aktív témák