Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Ra's al Ghul #1083 üzenetére

    A Nano Adblocker egy Ublock Origin fork, tehát az Ublock Origin-en alapul minimális eltérésekkel:
    - Nano Defender integrációja sokkal könnyebb ez a legfontosabb különbség
    - pár filter eltér

    Azt ajánlom, hogy ha van olyan látogatott weboldalad, ami érzékeli, hogy reklámblokkolót használsz és felhívja a figyelmedet arra, hogy amennyiben nem kapcsolod ki a blokkolót nem férhetsz hozzá az oldal tartalmához akkor kipróbálhatod a Nano Adblocker + Nano Defender kombót DE ha nincs ilyen weboldalad vagy a Nano Adblocker + Nano Defender kombó sem boldogul vele akkor elegendő ha csak Ublock Origin-t használsz vagy AdGuard-ot.

    Az UBO alap beállításokon is érdemes bekapcsolni a Fanboy Cookie list-et.

    Adguard-nál érdemes végigzongorázni a beállításokat és pl. a nem tolakodó reklámok engedélyezését tiltani.

    A filterekkel óvatosan mert minél több van bekapcsolva annál több probléma lehet érdemes az alap listákkal használni és ha valami gond van akkor arra a konkrét problémára keresni egy szűrőlistát.

    Pl. engem az zavar amikor felhívják alul vagy felül egy sávban a figyelmemet hogy az oldal kukikat használ és el kell fogadnom ezt a felhívást lehet tiltani az előbb említett fanboy cookie list bekapcsolásával.

    Kezdésnek azt mondanám teszteld pár napig az UBO-t majd utána az AdGuard-ot és amelyik szimpatikusabb azt használd. Évek óta az UBO-t használtam egy kis Nano Adblocker + Nano Defender kombós kitérővel de igazán nem láttam értelmét ennek a kombónak nem nagyon futottam bele olyan oldalban ahol szükségem lett volna rá és kicsit lassította is a böngészést érzetre annyira nem de egy teszt futtatása kimutatta.

    Most az AdGuard-ot használom és meg vagyok vele elégedve, használtam az AdGuard ingyenes DNS szerverét is de volt időszak mikor belassult a forgalom ezért visszaálltam a CloudFlare DNS-re.

    Az Adguard DNS előnye, hogy már az AdGuard szervere szűri a reklámok nagy részét tehát még rekláblokkolóval sem jut el a gépig a reklám.

Új hozzászólás Aktív témák