Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bohoc71

    aktív tag

    válasz anaqer #466 üzenetére

    Nekem így néz ki a csengőhang mappa..

    Meghajlás...Puszi...Taps....

  • hubertus33

    tag

    válasz anaqer #501 üzenetére

    Nem. Mivel mikor felteszed a romot akkor vissza lockolja a telót nem hagytam nyitva. :R

    Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

  • bmt50

    senior tag

    válasz anaqer #596 üzenetére

    axlfsi-nek a hívásrögzítés hiányzik, amit nem old meg egy skin csere. Ázsiai rom kell, ahol ugye ezt nem tiltja az EU GDPR

    Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

  • SgtSomeOne

    csendes tag

    válasz anaqer #596 üzenetére

    rengeteg előnye, és hátrányai is van, ha valaki módosított gyári, vagy aosp alapú custom romot, nem hivatalos szoftvert rak a telefonjára.

    például:

    egy módosított gyári romban, nem lesznek reklámok, mert valljuk be, hiába kapcsolod ki ahol lehet, nem mindenhol van rá lehetőség, és lesz egy-két reklám itt-ott... belekerünek extra funkciók, például tudsz majd képernyőképeket készíteni olyan alkalmazásról, ami nem engedné ezt meg, esetleg a google fotók alkalmazásban korlátlanul készíthetsz biztonsági mentést, mert másnak álcázza magát a telefonod, mint ami, lesz hívásrögzítés funkció bárhol, esetleg tudod majd a netflixet hd-ben nézni, olyan telefonon amin eredetileg nem elérhető , nem lesznek benne bloatware alkalmazások

    egy aosp alapú romban pedig megkapod a tiszta android felületet, valószínűleg gördülékenyebb formában, pár extra funkcióval a testreszabás érdekében, esetleg eldöntheted hogy kellenek-e neked a google alkalmazások

    egyébként nem igazán 'fluid' a HyperOs ezen a készüléken, egy Poco F4 a Snapdragon 870-el, CN alapú HyperOS-el 'reccenés' mentes kb. De nem is ez a baj, hogy itt-ott esetleg megakad a felület, hanem az hogy előfordulnak elég durva lassulások, vagy esetleg nem azonnal reagál a dolgokra.

    és mondjuk hátrányok, amik jelenleg különböző rom-ba épített opciókkal megkerülhetőek, vagy magisk modulokkal.

    * nyitott bootloader esetén, a gyári szoftverrel nem tudod használni a google pay-t
    * rootolt készülék esetén nem elérhető az RCS üzenetek, bizonyos banki alkalmazásokat nem fogod megtalálni a play áruházban, külső forrásból sem mindegyik fog működni, nem találod a netflix alkalmazást a play áruházban

    Annak aki rendszeresen használja a telefonját fizetésre, jobb ha gyári módosítatlan szoftveren marad.

    Vagy esetlegesen előfordul majd, hogy nem fog tudni fizetni (én használtam így, elég rossz dolog mikor egyik nap még működik, másik nap már azt írja a terminálnál, hogy a készüléked nem alkalmas érintkezés nélküli fizetésre..., és várni kell amíg kiadnak egy javított modult, vagy megfelelő, nem letiltott fingerprint-et talál az erre való alkalmazás)

  • anaqer

    veterán

    válasz anaqer #599 üzenetére

    - egy módosított gyári romban, nem lesznek reklámok
    dns.adguard-dns.com. fasznyi reklámot se láttam.

    - például tudsz majd képernyőképeket készíteni olyan alkalmazásról, ami nem engedné ezt meg, esetleg a google fotók alkalmazásban korlátlanul készíthetsz biztonsági mentést, mert másnak álcázza magát a telefonod, mint ami
    OK, ez esetleg elfogadható érv egy picivel talán több ember számára, mint az uncsi hívásrögzítés

    - egy aosp alapú romban pedig megkapod a tiszta android felületet, valószínűleg gördülékenyebb formában, pár extra funkcióval a testreszabás érdekében, esetleg eldöntheted hogy kellenek-e neked a google alkalmazások
    nova launcher, azt nerm tüntetsz el a picsába amit nem akarsz

    - egyébként nem igazán 'fluid' a HyperOs ezen a készüléken, egy Poco F4 a Snapdragon 870-el, CN alapú HyperOS-el 'reccenés' mentes kb.
    developer options - window animation animation scale / transition animation scale / animator duration scale : animation OFF

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés