Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin79

    őstag

    válasz Lordus #4734 üzenetére

    Garit nem tudom h működik, sosem gariztatattam, de a nyitókód az adott telefonra vonatkozik és már ez is szigorítva van, egy fiókkal ugyanabban a hónapban csak egy készülék nyitható. Mi9se-n nyittam a BL-t, egy hét múlva note4-re raktam vissza a gyárit és figyelmetlenségből zártam a BL-t, egy hónapot kellett várnom h újból nyithassam. Vagy kellett volna másik sim kártya és fiók és újból az egész procedúra, engedély, stb.

  • vince

    őstag

    válasz Lordus #4734 üzenetére

    Hiú ábránd, biztosan tudják, hogy adott fiókkal adott készüléket nyitottál, nyitottunk :D
    1.) a fiókodhoz kértél engedélyt, hogy kinyithasd a bootloadert (önmagában ez persze nem garanciavesztő lépés)
    2.) a készülékedet összekapcsoltad a fiókoddal (fejlesztői menüben), ez kizárólag internetre kapcsolódva lehetséges, tehát rögzítik az összekapcsolás tényét
    3.) a mi unlock használatakor bejelentkezel a fiókoddal, ellenőrzik, hogy jogosult vagy-e kinyitni a bootloadert (tehát tudják kötni a nyitás/nyitási kísérlet tényét a fiókodhoz)
    4.) a mi unlock használatakor ellenőrzik azt is, hogy az adott készülék a fiókodhoz van-e kapcsolva, ezzel a kör bezárult, nem lehet még megkérdőjelezni sem a nyilvánvalót, ha esetleg gari esetén megnéznék a logokat :)

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

Új hozzászólás Aktív témák