Új hozzászólás Aktív témák

  • cjvt3o

    aktív tag

    válasz s4tch #10997 üzenetére

    A kernel és driver rész azért nem 100 %. Az addig oké, hogy a virtuális gép alatt droidon Linux kernel megy, de az jellemzően monolitikus (mondjuk egész pontosan nem tudom, hogy hibridre vagy monolitikusra van optimalizálva jelenleg - tippem szerint utóbbi, de a mag maga akkor is monolitikus), míg a winnt szvsz hibrid. Szóval akár revíziós eltérések is beinthetnek egy-egy drivernek (ezt szerintem már szinte mindenki tapasztalta desktopon is, függetlenül attól, hogy Windowst vagy Linuxot használ).

    Amennyiben az MS célja ezzel a terjeszkedés, akkor nem kizárt, hogy ugyanazt akarják megismételni, amit ők "szenvedtek" el a beépített böngészők kapcsán, azaz, ha sikerül minél több droid alapú telefonra optimalizált winnt-t fejleszteni, akkor megpróbálnak bíróság(ok)hoz fordulni azzal, hogy a gyártók az Android használattal piaci erőfölényt kihasználva monopóliumra törekszenek, így ennek lehet egy olyan kimenetele, hogy a telefon megvásárlása után választania kell a usernek, hogy winnt vagy linux alapú (stb) os-sel akarja-e használni az eszközt, és az csak a választás után települ.

    Na persze ez csak egy teljesen légből kapott összeesküvés elméletem, mert kicsit sok kávét ittam délután. :)

Új hozzászólás Aktív témák