Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KisDre

    senior tag

    válasz .LnB #1 üzenetére

    Nem csak azért megy a süllyesztőbe a wow, egyre gyorsabban mert hogy elbaltázná a blizzard, hanem mert már minden 5. mmo megtudja azt az élményt adni amit a wow is. (Hacsak nem jobbat, mint a GuildWars 2)
    Én szvsz újíthatnának már valamit a Blizzard-nál, mert egyedül a Starcraft2 amiben láthattunk új dolgokat (bár kritikusoknak volt ellenvetése a történetnek meg pár dolognak), a Diablo 3, igazándiból nem jelentőset fejlődött de amit kellet neki azt elhozta, szóval jó játék lett. A Warcraft ööö akarom mondani WoW, meg lett a 'only for cash' cím. Nem hiszem hogy lesz Warcraft 4 bánatomra, hisz szerintem most stratégia terén elégedett a blizzard a Starcraft-al, de azért jó lenne ha újítanának valamit, és ha nem is fog olyan gyakran megjelenni cím mint anno a Diablo I-II, Starcraft,War I-II-III idejében, de havidíjjal vagy sem, warcraft vagy más esetleg új világgal vagy sem, tökmindegy, csak valami újat adjanak végre a játékosok kezébe.

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz .LnB #25 üzenetére

    Jó végül is talán kár volt azt említenem hogy más játék is megtudja adni azt amit a wow, mivel igazából mindenkire máshogy hat egy adott játék, sőt még inkább egy világ. Viszont ha nem is voltam a legtöbb játékban hardcore játékos (azért lássuk be, annyi MMO-van hogy mindben hardcore játékosnak lenni, na ahhoz azért fel kell adnunk az életünket, pedig már 1 MMO is időigényes) kipróbálási szinten a játék közepéig eljutottam mindig, és így az a tapasztalatom hogy bár a WoW a világában, történetben igazából az MMO-k közt kiemelkedik, de ha a gameplay-t nézzük akkor ott van az amit már korábban említettem, hogy mástól is megkaphatjuk ezt. (Jó társasággal meg mindig jobb a játék :) )
    A sokáig a Wow vetélytársának emlegetett Lineage II (legalább is ahogy én éltem meg, itt idehaza gondolom), ami mára már lepártolt a fizetős modellről, az tapasztalható hogy semmivel nem nőt a népszerűsége. Hogy miért? Egyszerű, durva kijelentés talán de még a wow-nál is elavultabb, és nem feltétlenül grafikára gondolok, de az hogy pl nincs WASD, csak kattingatás, engem pl elrettent és nem hiszem hogy a jövőben visszatérnék rá, hiába vannak vele (is) kellemes emlékeim, és hiába lett már ingyenes is.
    Szóval ha a wow esetében azt vizsgáljuk, hogy váltson-e ingyenes-re a fent maradás érdekében vagy sem, (bár nagyobb visszhangja lenne mint az L2 esetében) valószínűleg ingyenesre váltás esetén egy kipróbálást kapna a játékosoktól és annyi.

    Másik érdekes kérdés, és ez lehet szubjektívabb mint amit eddig írtam, hogy ahogy minden játéktípus, úgy az MMO is fejlődik (remélhetőleg), hogy a WoW és ezek, nem-e csak akadályok eme fejlődésben? Úgy értem látván ezt a sok fejlesztő, hogy ennyi is elég a népnek, gyakran nem is próbálkoznak. Így ilyen tekintetben hatalmas nagy újítás lehet már az is ha harcrendszer kerül a játékba mint pl a Rift esetében. (Ami azért valljuk be, elég lassú egy fejlődésnek tekinthető) Sokan nem véletlenül vetették hitüket a készülődő TES: Online-ba, ha beváltja ígéreteit, és a hozzáfűzött igényeket még felül is múlja, akkor gyakorlatilag az MMO-k revolúcióját láthatjuk, és végre jogosan nevezhetjük majd mmoRPG-nek is a játékot.

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz .LnB #32 üzenetére

    Egyáltalán nem mond el semmit. Ugyan is beleestek abba hogy már a nevet adják el.

    Lehet hogy nem tetszik neked a TES világa, de játékmenetet tekintve, remélem világtól függetlenül páratlan lesz. Mert valahogy tartom magam ahhoz hogy egy MMO igen is lehet több, és nem kéne a wow-lineage-stb szinten megmaradni. Persze más volt a helyzet anno, 2004 tájékán, de ma már kevesebb a korlát, több az online játékos, nagyobb a gamer réteg is (több a gamer csaj pl :D ) és mégis az MMO-k nem fejlődnek, és én ezért akaratlanul is a wow-ot hibáztatom. Ez az-az eset mikor egy nyugati dolog beválik, híres lesz, és elterjed, és aztán az a sztendert, pedig lehetne tovább gondolni is. (Az megint más kérdés, hogy ha tovább is gondolják, nem kap visszhangot vagy nem jut el egyáltalán készig se a projekt, nagyon sok európai de még magyar is, MMO és mmoRpg fejlesztés volt, ilyen pl a Rennaissance mmorpg, Solarah online, és még volt egy pár, amiket mára már belepett a keserű feledés pora)
    Mondjuk megint más kérdés, hogy ha az egész játék ipart vizsgáljuk, egyáltalán a grafikán kívül fejlődött-e, hellyel közzel mondhatni csak hogy igen.

    KisDre.artstation.com

  • KisDre

    senior tag

    válasz #57919488 #35 üzenetére

    Ha az lenne a fejlődés hogy megjelenik más platformokra is valami, akkor a Java lenne a jövő játék engine-je :DDD

    KisDre.artstation.com

Új hozzászólás Aktív témák