Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz xxSanchez #7 üzenetére

    " Az egyes főverziók megjelenése között minden évben kapunk egy komolyabb fejlesztőcsomagot, ami az eddigi javításokkal ellentétben komolyabb funkcionalitás- és megjelenésbeli módosításokat is tartalmaz majd,"

    Ez már pont elég a céges vonalon. A funkcionalitásbeli módosítás.

    #8 inferno88: cégeknél nem a hardverecs kompatibilitás elvesztése a fájó, hanem a szoftveres. Minden makrot lecsekkolni, nem borul-e meg, az nem két perc egy komolyabb rendszerben.

    [ Szerkesztve ]

  • oO7

    őstag

    válasz xxSanchez #45 üzenetére

    igazából ez a "nem testreszabható" ez valami hasonló örökzöld bullshit, mint WP-nél a "mér lóg ki a szöveg a képernyőről" hsz-ek... desktopon is igazából egy hátteret lehetett beállítani a statikus ikonok mögé, meg az aero színsémáját aztán annyi... itt meg csoportokba rendezhető izgő-mozgó élőcsempék vannak, egy csomó választható színséma, meg wallpaper helyett a lock képernyőre lehet egyedi képet rakni

  • Pikari

    őstag

    válasz xxSanchez #57 üzenetére

    Egyetlen kattintással tudsz választani több száz kitűzött alkalmazás közül

    woah, akárcsak linuxon
    vagy akár normál windows felületen (bár ott alapértelmezésben két katt kell ehhez)

    Személyre szabhatod a modern felületet

    húha, mintha ezt windows 3.1 óta nem lehetne megtenni

    Élő csempék, alkalmazás elindítása nélkül megtudod a legfrissebb híreket.

    köszönöm, elégedett vagyok az általam jelenleg használt óra fölött villogó hírolvasó applikációmmal, amelyet 30 hasonló program közül választottam ki, fáradságos tesztelést követően, de majd a win8 beépítettjéért nyilván eldobom, mert a microsoft azt mondja, hogy mostantól az ő élő csempéit nézzem

    Könnyen kezelhető

    hát igen, az eddigi windowsok/linuxok rohadtul kezelhetetlenek voltak, kétszer fejre kellett állni, ha el akartad indítani a paintot, és elénekelni 4 nyelven a himnuszt, hogy kiválaszd a fájlt, amit meg akarsz nyitni

    Egyszerű, letisztult

    mert az eddigi windowsok és linuxok gondolom koszosak voltak. a letisztultság meg ott kezdődik, hogy valamit nem 2 különböző operációs rendszerből tapasztanak össze...

    Egyszerre több helyen kereshetsz

    oh, linuxban ezt már 9 éve sikerült megoldani, és pont mindenki leszarja ezt a featúrát

    Több tízezer alkalmazás közül válogathatsz a Store-ban
    az androidban meg több százezer közül. a google.com-ban pedig több millióból...

    Beépített hasznos alkalmazások
    hát ja, elvégre eddig nem volt a windowsokban böngésző, jegyzettömb, paint, a linuxokban meg 4-70 gigás alap, kattintásra telepedő userland komplett officetól elkezdve játékokon át webszerveralkalmazásokig...

    Oldalra tűzhető appok
    végülis ja, ez nem volt a korábbi windowsokban, linuxban az ablakok egymás mellé poppannak már vagy... hmm.. 10 éve.

    Windows 8 Fast Boot
    ami a gyakorlatban pontosan ugyanannyi ideig bootol, mint az összes többi oprendszer.

    Normálisan kéne indokolni, nem úgy, hogy marketing bullshitekkel fényesíted ezt a romhalmazt.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • ceia

    őstag

    válasz xxSanchez #72 üzenetére

    Mikor válaszolni akartam, elment a net.. :W
    A linkelt cikk elég hosszú, csak gyorsan átfutottam és így hirtelen nem láttam a hibernálást kizáró mondatot. Én itt olvastam, hogy hibernálás történik: [link]
    Bárhogy is, nekem nincs szükségem extra gyors bootra - naponta 1x kibírom azt a fél percet, addig szoktam valamit csinálni, nem ott ülök és várok :)

            it's more fun to compute

  • Fontos?

    tag

    válasz xxSanchez #91 üzenetére

    Igen,nekem is fizetnek a nemtetszésemért :P

    -viccet félretéve... Nem egy rossz rendszer,de még közel sem kész és nagy hiba volt így kiadniuk,sok még a hibája és hatalmas hiba volt,hogy nem lehet kiválasztani,hogy a régi startmenüt akarom,vagy fürdőszobai csempéket,valamint nekem ugyan ne tolja a pofámba azt az ocsmány földalattit se! -mivel ezeket nem javították,nem adtak választási lehetőséget...nnna ezért az MS igenis magasról tesz az emberek véleményére!
    ...és miért vagyok mérges? A net tele van startmenü megoldásokkal,televan olyan megoldásokkal,melyekkel sokkal jobban testre szabhatóbb az egész win8,csak annyi a gubanc,hogy ezekért pénzt is elkérnek és természetesen nem frissítik őket kellő ütemben,ami miatt akár jöhet is kékhalál,fagyás,egyik frissítés után kompatibilitási hibák sorozata és természetesen újratelepítés... Most jön egy okos és azt fogja írni,akkor használjam,úgy ahogy van... hát kösz,de nem,mert ez így alapjáraton egy ,gagyi kinézetű,win7 -hez képest tré rendszer...
    -hogy elérjem azt a szintet,ami nekem tetszik,ahhoz a fentebb említett 3rd party progik és azokból származó problémák akadályozzák....és igenis ezek mind a mikrofos hibája,ha tetszik,ha nem.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Pikari

    őstag

    válasz xxSanchez #70 üzenetére

    próbáltam, de nem hozta a kívánt gyorsulást.

    nem lehetetlen, hogy nálam zavart be ebbe valami, pl valamelyik hardver, vagy beállítás valami miatt, elvégre én csak egy felhasználó vagyok, ami statisztikailag nem túl releváns, de én ezt tapasztaltam.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák