Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz flymi #3 üzenetére

    Van neki neve is, kényszeres gyűjtés. Idővel ki lehet nőni, ill mivel sokszor valami érzelmi hiány okozza, ennek pótlása után nem merül fel újra, igaz a betegség alatt megszokott rituálék(pl szerzemények megtekintése) és napi gyakorlat(apró böngészés) az bennragadhat. :)
    Extrém esetben meg bekerül az ember a Kókuszba, mint a akinek háza és garázsa dugig van VHS felvételekkel, vagy esetünkben videokártyával. :B

    Persze hol van a betegség és a szimpla "gyűjtőszenvedély" között a határ azt inkább az határozza meg hogy minek éli meg az ember és környezete, mennyire hátráltatja a dolog bármiben. Pl szerintem az első veszekedés a párral a stóc miatt már túl sok, másnál a Voodoo 5 nem megfelelő portalanítása nagytakarításkor válóok. :DDD

    De amúgy ismerős. Macskopite hirdetett "Slot1 PIII 600MHz konfig, újszerű" konfigot, ami érdekességnek jópofa (egész tűrhető kezdőgép "matatható" Slot 1 procival ami ráadásul a ritkább, leggyorsabb Katmai, Solo 1 hangkártya miatt DOS alatt sem rossz, FX5200 pedig ha népkártya is, de mindennel is kompatibilis előre és hátra egy évtizeddel, egyértelműen 2003 Trio64-e :) ), de mit lehetne vele kezdeni amit a lent vázolt konfiggal nem? Uh, talán pár korai DOS cucc aminek mindenképp kell a jobb ISA MIDI/FM/OPL (plusz pénzes ISA hangkarival, Solo 1 emulációs korlátain túl), meg begyorsul 386 felett? Pár spéci API amit nem lehet megwrapperelni? :F

    Hopp-hopp spóroltunk 10500 forintot, személyes átvételt, gépháznyi helyet, és lehet olyanhoz kerül aki még nem is látott olyat, nem valakinek a garázsába tizedikként. :)

    Bár szerintem garázsba kerül, a hörcsögök ugyanis különösen szörcsögnek vészidőben és stressz alatt. :(

    Feruendios: A "kevesebbet, de ritkasagokat " az szerintem elég tág fogalom. Nyilván nem egéralátétet gyűjt (és itt elnézését kérem az mouse pad connoisseur uraknak :D ), GAI 3Dfx gyűjteményének 15 évvel későbbi megismétlésébe mind anyagilag, mind lelkileg be lehet már zakkanni. :B

    Szerintem érdemes inkább egy célt kitűzni, avagy mire lesz ténylegesen használva, mik a megcélzott szoftverek, aztán abból a legjobbat kihozni.

    Pl az (egyik) legjobb Win98 lap.. egy 2005-2006-os Asrock 775i65G v2 2-5 ezer forintért :DDD , bele egy E5700-E5800 Pentium proci ezresért ha nem pár százért, 512MB DDR400 memória szó szerint apróért, hozzá egy 128GB SSD akár bontóból, plusz SB Live! / Audigy / Audigy hangkártyák bármelyike, és olyan gépe van az embernek amit három rettenet drága duál Tualatin, vagy i840-es RDRAM-os szörnyetegek meg sem közelíthetnek, miközben kompatibilitásban semmivel nem rosszabb miután az i440 BX/Appollo Pro 133A ISA határt átléptük. :R

    Nyilván az ember jobban elámul (és ráfappol ;] ) egy korhű csodán, de a Battlefield 1942-t nem hatja meg mennyit hagytunk ott az aukción. :))

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák