Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petkow

    tag

    válasz Suineg #1148 üzenetére

    Én is mostanában foglalkozok a témával, és az elmúlt hónapokban sokat olvasgattam külföldi fórumokon. A kamerás megoldás nem ideális, mert a DV már eleve egy tömörített, veszteséges eljárás. Azt már utánfeldolgozni tisztítani nem az igazi, még ha a kamera néhány korrekciót végre is tud hajtani. A HDD-s DVD rögzítővel is ugyanez a probléma, ahogy a HDMI-s mindenféle konverterrel.
    Az ajánlás az, hogy a lehető legnyersebb formában legyen PC-n rögzítve, veszteségmentesen és így archiválva. Innentől a felvétel meg örök, és később még lehet ezer módon feljavítani, meg fejlettebb technológiák is megjelenhetnek az utófeldolgozásra, ellenben ha már egy veszteséges rögzítésed van, akkor azzal már nem lehet mit csinálni, az eredeti kazetta meg idővel el fog rohadni.
    A megvalósítás már nem olyan egyszerű ezzel a PC-s dologgal, mert sok komponens hozzá már nincs gyártva, és a modernebb eszközök pedig sokkal rosszabb minőségűek mint a 20 évvel ezelőttiek. Kell egy SVHS videólejátszó, egy TBC berendezés vagy legalább egy ajánlott DVD rögzítő közbekötve, ami ezt a funkciót többé kevésbé ellátja és egy PC-hez csatlakoztatott rögzítő. Külső TBC-t nagyon nehéz beszerezni itthon, szóval ez bukta, de talán ezt még el lehet kerülni. SVHS legjátszó belső line TBC-vel viszont nagyon ajánlott (bizonyos JVC vagy Panasonic modellek), ezeket lehet még Jófogáson venni, ahogy Panasonic DVD írókat is köztes jeljavítónak. A capture berendezés problémás, mert újonnan csak USB-s kütyük vannak, amiből a legtöbb sokkal gyengébb, mint régen és sok minőségvesztést okoz. Itt is használt, régebbi PCI kártyákat ajánlgatnak, vagy régebbi USB-s modelleket. Sokszor akár egy régebbi XP-s PC-t kell összerakni hogy ezek menjenek. Utóbbi részével én is meg vagyok lőve, mert nem tudom milyen capture eszközt szerezzek be. Egy Startech SVID2USB23 van már, ami még talán a jobbak közé esik, de ez is messze van elvileg a jó színvonaltól.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák