Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Bici #17 üzenetére

    "A C# mitől jobb a c/c++-nál?"

    C# kb olyan mint a Java, csak valamivel fejlettebb.

    "Értem a mondanivalódat, de nem értem, hogy hogy gondolod a gyakorlatban."

    Szerintem nem érted. Arról van szó, hogy mikor flash-t "futtatsz" (ideértve a ActionScript interpretert), vagy amikor egy GIF-et jelenít meg valami (pl. a böngésző), vagy amikor PDF-et jelenít meg az Acrobat Reader, stb, stb. akkor ezt manapság a háttérben általában egy C/C++-ben vagy valami hasonlóban írt program végzi a Te gépeden. Ha ennek a programnak szándékosan hibás vagy épp csak furcsa ActionScript-et, GIF-t, PDF-et, stb-t kap, és a program nincs túl jól megírva, akkor "megzavarodik", és ezt a te gépedre való betörésre lehet kihasználni. Tehát az "összezavarható" program a te gépeden volt, és nem rosszindulatú emberek rakták oda, csak az őt összezavaró tartalmat készítették azok (holott elvileg sem Flash-al sem GIF-vel sem PDF-el nem lehet ilyet csinálni). Mármost, bármiféle nyelven írt tökéletlen programot ismeretlen utakra lehet terelni hibás adatokkal, szóval egyik sem támadhatatlan, de pl. a Java-ban, C#-ben, meg effélékben írt programok esetén ezzel ritkán tudsz elfoglalni egy gépet, mert nem férsz hozzá alacsony szinten a memória tartalmához. (Persze, a gond ott van, hogy pl. Java esetén vannak C/C++-ben megírt részek a platform megvalósításában, de kevés, és remélhetőleg egyre kevesebb lesz. De akkor is, itt emberi ész nélkül, teljesen automatikusan ki lehet zárni egy rakás biztonsági rést.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák