Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcload21

    tag

    válasz Tigerclaw #25 üzenetére

    Szerintem is van jövője a Blu-Ray -nek. Én már 10 évvel ezelőtt temettem a CD-t és még mindíg itt van és szoktam is írni. Annak idején a Blu-Ray-nek szurkoltam. Az optikai adattárolók felett egyáltalán nem járt el az idő, biztos vagyok benne, hogy még nagyon sokáig velünk lesznek. A probléma az anyagminőséggel van, amikor a neves gyártók is már szemétből készítik a lemezeket és csak pár évig bírják. M-Disc minőségű lemezekre lenne szükség elérhető áron. Nem tartom valószínűnek hogy a közeljövőben valamilyen memóriakártyákon forgalmazzák majd a filmeket, és ha lesz is olyan gondolom azok sem lesznek pár évnél tartósabbak, vagy megnézed a filmet x alkalommal és utána már egyre romlik a kártya olvashatósága ...
    Kapitalizmus van. Egyre több ember csömörlik meg attól, hogy a gyártók évente új cuccot akarnak rátukmálni, amikor még a régi el sem terjedt.
    A legtöbb embernek nemhogy Full HD, de még HD felbontású TV-je sincs, és xvid-es filmeket néznek az asztali DVD lejátszóról. Ha okosabb a lejátszó akkor boldogul a lejátszó nagyobb felbontással is ...
    ... és jól érzik magukat, hogy így nézhetnek filmeket, és valszeg a 4K-ról nagy részük nem is hallott, se az online stream lehetőségről.
    Szóval először a FullHD-nek és a Blu-Ray-nek kellene elterjedni, ami szerintem még jó ideig bőven elég az otthoni mozizásra, és nem a 4 és sok helyen 8K-val hülyíteni az embereket.
    A legtöbb FullHD film a 25 gigás BD lemez kapacitását sem használja ki ...

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Tigerclaw #129 üzenetére

    Háát a 3d technológiák még most sem terjedtek el nagyon, ahhoz képest, hogy mennyire nyomatják őket.
    Nagyon kimaradt nekem az egész blu-ray vonal.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Új hozzászólás Aktív témák