Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ultrasound #20 üzenetére

    A pletykák alapján "felélesztették" amd-nél a K12 "projektet" (bár közel se biztos ez marad az neve végül), a lényeg, ez ARM-alapú cpu lenne AMD köntösben.

    Aprósólyom:
    Ezekből a "túlazásokból" semmit se kap az AMD, ez a nagy és kiskeres saját "extrasápja" az igényre... Amíg nem lesz normális készlet, addig ez marad (tippre február-március szerintem a reális az árak "beállására" normális szintre.. ez a hiány meg most húzza magával a korábbi 3xxx szériát is).. De a hiány oka részben az is, hogy az OEM-ek is kezdenek rákapni az AMD-kre.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz makkmarce #46 üzenetére

    A megrendeléseket azért teljesíteni kell AMD-nek, azt meg jó előlre felveszik, nem csak úgy legyártanak X mennyiséget és "ha majd elfogy gyártok megint" elven megy a piac ... A gond tényleg lehet a hírtelen beérkező extra PS5 és Xbox szám növelés, illetve az OEM-ek is elkezdtek építgetni AMD-re ... azok az elsődleges "piacok", most mint 2 éve intelnél, most AMD esetén van hiány a DIY piacon, az nem fáj annyira anyagilag ha "szenved" kicsit.

    Mindenesetre ha a konzolok mennyisége "normalizálódik" egy havi tartható mennyiségre akkor javul a helyzet.. hallottam pletykákat, hogy az egyik 5xxx apu nem 7nm-en jön hanem TSMC 6nm-én.. lehet lesz ebben valami, hogy kíméljék a 7nm kapacitásait...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #50 üzenetére

    Még gyártják őket.. amíg a szilíciumlapkából csak "tokokzott" CPU lesz magában vagy 2-3 hónap.. De a gépeket is össze kell szerelni ami szintén nem 5 perc alat jut át a gyártósoron... mivel kb. az utolsó utáni pillanatban növelték a mennyiséget még egy ideig várni kell.
    Egyébként a korábbi PS rajtok hogy simábbak legyenek simán 3-4 régióban jelenek meg akár másfél éves "csúsztatással" ... fura, hogy most nem, hogy ne okozzanak ilyen hiányt. (oké.. PS4-et igazából nem tudom, nem figyeltem, de PS3nál tudom, hogy így volt és PS2nél is.)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz makkmarce #55 üzenetére

    Azért gyárt majd még 3600-at, mert zen2 chippek nem futnak ki egyik naprol a másikra (megrendelések vannak amiket teljesíteni kell). És mivel nem minden chip hibátlan így "lesz miből" gyártani 3600-at.
    De amíg lehet rendelni AMD-től, nehéz volna kifutónak jelölni a terméket.. majd akkor mondhatjuk, hogy kifutó ha van dátum arra, hogy "eddig rendelhetsz" és nem tovább.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz makkmarce #66 üzenetére

    Azért gyárt még 3600-at is, mert a megrendeléseket teljesíteni kell és biztos, hogy nem lett az előtt EOL a termék mielőtt egyáltalán gyártásba került volna az utód.
    és herheltségtől is függ, de általában egy-egy megrendelést fél éves határidővel válalnak minimum (Intel is így tesz).
    De még a 2x00 sorozat is gyártásban van (bár az ügye máshonnan jön).
    és mivel OEM-ek esetén is kezd népszerű lenni az AMD processzora, ők meg sokszor évekik árulnak egy-egy gépet, így egy ideig még köztünk lesz a 3x00 sorozat is, maximum nem a DIY piacon.

    Nem úgy megy ez, hogy "ennyit tudok gyártani", ezért gyártom ezt és emezt, ha az kéne "bocs" vegyél helyette emezt...
    Ha bérgyártásból van is a CPU, ilyen gyorsan nem fut ki RX5700 is 21Q1-ig gyártásban van, így utóbbiből is jövő nyáron valószínű még lehet majd újjat venni.

    De a DIY piacot szeretik a gyártók mert "puffernek" használható, hogy a gyártási volument ne kelljen csak úgy csökkenteni 2 OEM rendelés között.. normális esetben a piac a raktári kapacitásokkal kitart... de jelenleg tényleg úgy néz ki, hogy most dupla gyártási kapacitást is elbírna az AMD átmenetileg.. de idővel csak rendeződik a helyzet.

    A kérdés, vajon jelenleg mennyi waffer áll az AMD rendelkezésére a TSMC soraiból.. az által kilehetne számolni, hogy az extra kb. 10millió konzolchip mekkora csúszást okozhat...

    Bár ez alapján készültek erre: [link]

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák