Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz Chaser #41 üzenetére

    borzalmasan megfordult a trend, mert ugye olvasták, hogy most az AMD a jó, tehát mindenképp AMD-t vesz.. ha a legbénábbat, akkor is AMD-t vesz túlárazva, és kizártnak tartom, hogy az AMD tartaná magasan a már kifutott modellek árát.
    AMD van nekem is, vártam is , hogy lemegy az ára kicsit, és cserélem az 1600-at egy 3700X-re, de teljesen megvannak veszve a népek...

    okoskodom, tehát vagyok

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #43 üzenetére

    vége zagyva, sza@r a notevbook ( :
    kíváncsi vagyok rufusznál meddig lesz még 45e alatt egy marék apróval a 3100
    ha így haladunk szépen beéri a 6c/12t 10400f árát, és meg fog lódulni a 3500x ára is
    már most több helyen annyiért adják, amennyiért nemrég még 3600-ot adtak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • tasiadam

    veterán

    válasz Chaser #44 üzenetére

    A VGA gyártók a DDR6ra fogják a dolgot. Aztán a bányászokra. Aztán a TSMC-re. Közben az intel röhög mert nekik a 14 örök :D :D Hirtelen drágult az intel régen, de nem akkorát, mint most minden más, főleg úgy h a forint kissé erősödött.

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • makkmarce

    őstag

    válasz Chaser #43 üzenetére

    az, hogy valakinek van valami még a raktárban, az nem azt jelenti, hogy még gyártás alatt van.
    Meglepődnék, ha 3600-akat gyártatna az AMD az 5600 helyett
    ez bizony kifutó, csak sok van a raktárban és ülnek rajta, mert így jobban megéri.
    Nem gyártják, tehát kifutó model, már van újabb, ami ezt váltja. Az, hogy azt épp rommáárazták a kereskedők az újat, ezért tartja az árát, annak semmi köze ahhoz.
    Ráadásul itthon, inkább kiviszi a hátsó kertbe a kereskedő a cuccot és elássa, de nem adná olcsóbban, mint amennyiért beszerezte, még ha rá is rohad egy raklapnyi, akkor sem.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Chaser #48 üzenetére

    mire nincs? a 3600-ra?
    a fene se akar 3600-at, ha lenne a polcon 5600 dögivel, és akkor az ára se 120 lenne.
    a 3600 kifutó, mert nem gyártják, az, hogy mi van a raktáron, nem releváns. találhatsz FX procikat is, akkor gondolom az se kifutó ezzel a logikával. Érdemes megnézni akár az árgépen a 3600-at, szépen beállt az ára 3-4 hónap alatt.
    komolyan, olvasd már el mit írtam:
    azért kifutó , mert van már helyette másik, amit gyártanak, egyel újabb generáció
    nem azért kifutó mert nem lehet valamit kapni :W

    Az, hogy épp mire van kapacitásuk nem tudjuk, lehet, hogy GPU-kat gyártanak a kínai bányászoknak, vagy megint valaki új supercomputert épít 20.000 EPYC-el, az is lehet, hogy betett nekik a konzol megrendelés, de egy biztos, mivel ugyanazon a gyártósoron megy a 3600, mint az összes többi, ezért ott biztos, hogy nem fognak már 3600-at csinálni, hisz bármely másik procin több a haszon, mint egy régebbi modellen, ami helyett már van újabb.

    Senkit se érdekel, mit akar a nép, amíg az eladóktól megveszik 120.000-ért, addig nem fogják adni 80-ért. Hiány van, mindenhol, mindenből, ez jutott 2020-ra. (és a posta is akadozik)

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Chaser #54 üzenetére

    a gyártási költség ugyanaz egy 5600-nak, mint egy 3600-nak, és ugyanazon a soron készül.
    mi a fészkes fenéért gyártanál 3600-at, ha 2x annyiért el tudod adni az 5600-at?
    hiába csinálsz hozzá elméletet, nem fog működni, mert nem kívánságműsor.
    az AMD-nek ugyanúgy a profit kell, mint bárki másnak, nem fog a két szép szemedért olyat gyártani, amilyet szeretne egy kis magyar gamer, hanem olyat, amit 5 perc alatt elkapkodnak és nagy haszna van rajta.
    komolyan, a magyar árakból és raktárkészletből akarsz kiindulni, hogy mi kifutó, és mi nem? :W
    Azért nincs 5600 mert külföldön már elviszik, nem vagyunk célpiac. Ezért jön ide a külföldi maradék 3600, ott már nem kell, hisz több az 5600.
    A másik, hogy nem az AMD gyárt, ő tervez. A TSMC gyárt.
    Amíg leragadsz a magyar piacnál, addig nincs miről beszélni, magyar piacból nem lehet a világgazdaságra extrapolálni.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Chaser #58 üzenetére

    nem a raktárkészlet dönti el, hogy valami kifutó vagy sem
    megpróbálom még1x:
    szeretnél venni egy új 5-ös BMW-t, mert most miért ne
    bemégy a BMW szalonba, azt mondják , hogy van 2018-as piros raktáron, de már a 2020-as modelleket gyártják.
    Te azt mondod, nem jó a piros, neked kék kell. Mondod, hogy akkor jó a 2018-as, na mit fog mondani az eladó, ha nincs az eladónak raktáron? (na jó, a nepper átfújja :DDD ).
    Azt, hogy ez a modell kifutott, csak 2020-as van.
    Megrendeled a 2020-asat, de elsüllyed a hajó. Ettől a 2018-as nem lesz kifutó? dehogynem. Semmi köze az új termék raktárkészletének ahhoz, hogy a régit már kivezetik. Akkor lenne igazad, ha gyártanának még valaha 3600-at, de ez szinte kizárt, hisz már van fejlettebb modell, ahogy az autónál is a 2018-as modelt már nem fogsz tudni berendelni a gyárból.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Chaser #62 üzenetére

    linkeld, hogy hol közölte valaha, hogy bármely terméke kifutott? akár az intel, akár AMD
    sehol
    Gyártják X évig, aztán kikapcs, ha jön az új.
    Nem hiszem, hogy a proci gyártás úgy zajlik, hogy hetente rendelnek 3000-ret, akkor hetente gyártanak 3000ret, ráadásul átállítani a sorokat nem 2 forint.
    Azért kifutott, mert van már helyette új, amit gyártanak, nem azért, mert van e épp raktáron bármelyik is.
    Igen, a gyártónak majdhogynem annál jobb üzlete nincs, hogy nem tud annyit gyártani, mint amennyit vennének. Az TSMC most így járt, egymást tapossák a tervezők a gyártási időért, és kizárt, hogy a régebbi elavult modelleket akarná bárki gyártatni.
    A lentebb említett "segítség" csak arról írt, hogy a MÁR leadott rendeléseket teljesíti(vagy már teljesítette, ezt nem tudhatjuk). Mondjuk megnézném azt a nagykert, amelyik lead ezen logika mentén a 2700X-re mondjuk 5000 darabos rendelést, és az AMD-nél nem fordulnának le röhögve a székről. Hisz nem jelentették be, hogy kifutott.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Chaser #64 üzenetére

    teljesen összezavarodtál már
    pontosan annyi 5600-at ad el, amennyit gyártani tud, helyette a te elképzelésed szerint gyárthatna 3600-at, de mi a fészkes fenéért tenné? 1 évig folyamatosan gyártották, aki akart, már vett. 3600-at most is kapsz a boltban.
    Az a baj, hogy még mindig úgy gondolod, a 3600 gyártása független az 5600-tól, pedig nem így van, ugyanazon a soron megy.
    Nincs több, a gyártási kapacitás a MAXIMUMON van, nem nemgyártanak, csak nem elsőnek a DIY szektorba köt ki a cucc, hanem vagy a konzolba megy a 7nm chip, vagy a gpu-ba, vagy notebookba egy 4xxx-es, vagy az 5xxx-es ryzenbe ami egy OEM-be(nézd meg, rengeteg nagy bolt árul komplett gépet ezzel), aztán HA marad, akkor kapsz a boltba darabra.
    Az DIY barkácsolók a legutolsók, ahogy az nvidiánál, és az intelnél is.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák