Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ASzucs

    csendes tag

    válasz PPeter #7 üzenetére

    Mar elnezest de nem tetszik kicsit agresszivnak lenni?!

    Semmi kivetnivalot nem irt az illeto... Sot ugylatszik mar direkt keszult is arra hogy majd letamadod, es ezert elore probalta magyarazni a dolgot, de latom te ellened az sem ved ..:)

    Ha nem hal el egyik formatum sem, akkor szerintem egy ido mulva ugyis elterjednek majd azok a combo-k amik mindkettot kezelik.. [a cd/dvd/akarmi mellett]
    Es az elobb jonne el mint amikor mar olyan olcso lenne az eloallitasa, hogy a keszites koltsegenek legnagyobb reszet a 5.25-os vaz anyaganak beszerzese jelentene. :)
    [Hidd el, ehhez eleg lenne mar maga az a teny hogy mindket dolog hasonlit valami 5.25-os helyre befero koronghoz.. vagyis hogy lapos, es lehet forgatni .. :) .. es ha a nagy-floppylemezt meg mindig sokan hasznalnak a PC-jukhoz, akkor meg azt is beolvasna ..:)]

    Megegyszer irom: persze valoszinuleg ez csak akkor lesz ha bizonyos mertekben eletben tud maradni mindketto, de hogy mi lesz belole, ezt meg senki nem tudja megmondani.. [nemtudom pl.: microsoft/sony xbox/ps -e mennyire szall bele a dologba]

  • ASzucs

    csendes tag

    válasz Gregorius #55 üzenetére

    ""Nos, igen. A cell/RSX is simán le tudna emulálni izomból egy PS2-t, mégis jó ideig külön csip volt a PS3-ban."
    Nem tudja (legalábbis nem egykönnyen), éppen ezért nincs PS2 kompatibilitás a 40 gigás változatban.
    Ez a lényeg: a teljesítmény megvan hozzá, de ettől még nem megy könnyen."

    Mar elnezest, de ha ujra lehetne forditani a ps2-es programokat ps3-ra, akkor siman futna rajta, nagyjabol annyival gyorsabban mint amennyivel a ps3 gyorsabb nala...
    Az emulalas pont azert lassu, mert egy mar megirt program, egy bizonyos hardverre van felkeszulve, es azt kell szimulalnia egy 2. programnak hogy a hardver valojaban ugyanaz.

    Persze minden egyes jatekot ujraforditani.. vagyis inkabb portolni, az koltseges dolog lenne, de ket progit ujrairni [1szer] egy kozos hardverre sokkal olcsobb mint 2x annyi hardvert gyartani... [ez ugye nem egyszeri plusz koltseg]...

  • ASzucs

    csendes tag

    válasz PPeter #60 üzenetére

    ok akkor valaszolok rajuk [bar mar irtam ilyesmit]:

    1): Ha igy is van, azert nem art tudni hogy a sonynak akkor is ovatosan kell vele bannia... formatumok jonnek, formatumok mennek.. ha rosszul csinalja, a BD rovid eletu lesz.
    2),5): valoszinuleg a lyukkartya-rol valo atallas sem volt egyszeru... szerinted el kellett volna vetni minden eziranyu fejlesztest csak azert mert koltseges a fejlesztes/atallas?! de ugyanugy a dvd-nek, a cd-nek, a kisfloppynak stb... is ido kellett mire normalizalodott az ara, de egy ido utan mar jobban megerte az uj.
    3): biztos rosszabb a licensz jelenleg.. de semmi sem szokott hibatlan lenni... talan a HD-DVD az?!
    4: Jol mondod, nem tudni... majd megtudjuk... es ha szar akkor ugyis el fog halni szep lassan a BD.. de ugye=>1)
    6) ha a licensz-re gondolsz=>3), ha arra hogy draga a blueray=>2),5)

    Persze egyetertek... meg nem latszik hogy jobb lessz-e a BD, de az ellenkezoje sem latszik...
    Az a problema hogy ugytunik, hogy mar most el kell donteni melyik legyen, amikor megy EGYIK sem all olyan helyzetben hogy eldonthato lenne mennyire lesz majd jo... de szerintem ez a dolog csak ugy tunik, ugyanis =>1).. [vagyis ha baj lesz, a BD-bol is ki lehet hatralni :)]

    Szoval szerintem vagy elfogultan DVD parti vagy, vagy egyszeruen felsz az ujitastol...

  • ASzucs

    csendes tag

    válasz Gregorius #74 üzenetére

    "Ha újra lehetne fordítani... Tudod manapság már azzal is szívás van, hogy ha valamit MSVC7-es fordítóra írtak meg, (PC-re, Windows-ra) az ugyanúgy forduljon MSVC71-gyel is (ugyanarra a PC-re és Windows-ra)."

    Ha nem olvastad volna vegig, ezt is iram am en akkor:
    "Persze minden egyes jatekot ujraforditani.. vagyis inkabb portolni, az koltseges dolog lenne"
    Vagyis az ujraforditas alatt nem csak egy egyszeru rebuild all-t ertettem ..:)

    Abban igazad van hogy a portolas is tud nehez feladat lenni.. Foleg egy ps2-es szintu pl 2dvd-s jateknal... [foleg ha mar az eredeti jatek kodja is tok gany :) nekem is kellett neha portolnom jatekot, es az esetek nagy reszeben inkabb ujrairtam majdnem az egeszet ..:)]
    DE nem nehezebb mint ujrairni! [ugyais ez altalaban reszhalmaza a portolasnak a kiado szemszogebol]
    ES vajon hany ranggal lehet egyszerubb egy akarmilyen lemez olvaso szoftvere?! :)) Foleg ugy hogyte talalhatod ki hozza a hardvert is?! :)
    Vajon azt nem kell egyszer megirniuk nekik?! DE.. hat akkor nemhiszem hogy kettot megirniuk olyan nehez lenne... hidd el sokkal tobbe kerul az uj 'kozos' hardver kifejlesztese..

    "Rövid távon biztosan a 2x annyi hardver legyártása az olcsóbb, mert az már be van járatva"
    jaja... ha csak 100 darabot akarnak legyartani.. :)

Új hozzászólás Aktív témák