Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brandynew

    őstag

    válasz HDR123 #117 üzenetére

    Ezeket nyilvánvalóan csak a saját nevedben írhatod le. Nekem nagyon hiányzik a Digi Gigabites csomagja, mert maximálisan ki tudtam használni.

    Eleinte nem tudtam vele mit kezdeni, mert hozzászoktam ahhoz, hogyha letöltök egy filmet, akkor 3 méret közül a legkisebbet, vagy legalábbis a középsőt választom.

    Hozzá voltam szokva, hogy párhuzamosan nem töltöttem fel valamit FTP-re, ha mellette épp Drive-on küldtem valakinek valamit, és mondjuk a torrentes feltöltésem is ment. Leállítottam a torrentes feltöltést, megvártam, míg fölmegy Drive-ra a melléklet, és csak aztán kezdtem feltölteni az anyagot FTP-re.

    Azt is megszoktam, hogy YouTube-on nem nézek 4K-s tartalmat a TV-n, miközben online játékkal játszok, és valaki a szomszéd szobában zenét hallgatna YouTube-on.

    Ahhoz is hozzá voltam szokva, hogy egy FHD film letöltése 10-15 percet vesz igénybe, ha este meg akartam nézni egy filmet, akkor elindítottam a letöltést, és amíg nem végzett, addig céltalanul nyitogattam meg weboldalakat. Mondhatnánk, hogy a 10-15 perc nem sok, de miért is kéne várnunk a különféle tartalmak le- és feltöltésére? Miért nem történhet meg mindez buffer nélkül? 15 éve még teljesen megszokott volt, hogy egy weboldal betöltése akár 1,5-2 percet is igénybe vett, és nem mondtuk, hogy ez egy használhatatlan szar, mert nyugtáztuk, hogy a weboldalak betöltése 1,5-2 percig tart, így működik az internet.

    Na most miután meglett a Gigabites kapcsolat, észrevettem, hogy egyre kevesebbszer nézem meg a film fájlméretét, és lazán beadagolom a kliensbe az 50 GB-os BD50-es lemezeket és a 300 GB-os FHD sorozatévadokat. Már lazán csináltam párhuzamosan egy rakás sávszélességigényes dolgot, és nem kellett arra figyelnem, hogy ne nagyon használja semmi a netet, miközben online játéknál az alacsony pingre hajtottam.

    Többé nem tömörítgettem se képeket, se semmi mást, és nem külső merevlemezen vittem át egyik gépről a másikra a nagyobb fájlokat, hanem fölraktam egy FTP szerverre, a másik gépen meg letöltöttem.

    Aztán most úgy alakult költözés miatt, hogy a 120/10-es UPC-s netem lett, és így, hogy már belekóstoltam a jóba és átalakultak a tartalomfogyasztási szokásaim, kifejezetten érzem a Gigabites net hiányát. Valószínűleg a 10 Gigabitet is ki lehetne használni, mert azzal olyan tevékenységeket is megvalósítanék, amire a Gigabitnél nem is gondoltam, mert abszurdnak tűnt. A kulcs itt az, hogy a netsebességnek megfelelően alakítottuk ki az internetezési szokásainkat, a weboldalakat, webes szolgáltatásokat, de ez még nem jelenti azt, hogy egy gondolkodásmód-váltással ne lehetne kihasználni akár a 100 Gigabitet is (oké, ahhoz még korán van, mert nincsenek hozzá megfelelő hardverek, de lesz ez máshogy is).

    [ Szerkesztve ]

  • Lacccca87

    őstag

    válasz HDR123 #117 üzenetére

    Az a baj hogy nem érted.
    Neked szerencséd van, olyan helyen élsz aho lvan digi ami olcsó.
    Másnak a UPC tűnik oclsónak mert még rosszabb helyzetben van és ,még sorolhatnánk.

    Felesleges belemenni net/ár vitába amikor a cikk az eszközről szól.

    Ami jelen esetben elég jól sikerült a saját tapasztalataim alapján ( azt viszont nemvitatom hogy másnak lehet vele gondja mert kifogott egy shittesebb példányt).

Új hozzászólás Aktív témák