Hirdetés

2018. június 22., péntek

Gyorskeresés

(#1) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Most szavazta meg a parlamentjük, hogy az eddig kettő turnusra korlátozott elnöki mandátumot kiterjesztették korlátlanra. Megbízunk bennük és a szándékaikban :K

https://www.instagram.com/kornenator/

(#2) Auratech

Auratech
(PH! addikt)

A többi ország meg sunnyogva figyeli, miként válik be a dolog és szép suttyomban ők is alkalmazzák nagy demokratikusan.

Auratech Field Recording

(#3) NandoXXL válasza sheratan (#1) üzenetére

NandoXXL
(senior tag)

Keleti nyitás: szerintem nem sokára a nyitás keretében mi is rendelünk pár szemüveget a migráció és terror ellenes folyamatainkhoz.

(#4) sztanozs válasza NandoXXL (#3) üzenetére

sztanozs
(PH! addikt)

Jaja, csak nálunk nem balcklist lesz, hanem whitelist - az nálunk jóval rövidebb :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) Taranti

Taranti
(senior tag)

A feladat adott a hacker társadalomnak: (megrendelésre) törölni/felvenni személyeket az adatbázisban. ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#6) kisvakond111

kisvakond111
(kvázi-tag)
LOGOUT blog (1)

Tiszta Orwell. Gondolom csak én hiszem így.

"amúgy mint olyan"

(#7) bandiras2

bandiras2
(senior tag)

Kína többet költ a belügyi rendfenntartás technikai állományára mint a hadseregre.
Úgytűnik a kormány végre felismerte az igazi ellenségét: A népet.

PRESS ANY KEY TO CONTINUE AND ANY OTHER KEY TO QUIT - https://youtu.be/iKcWu0tsiZM - You laugh at me because I am different. I laugh at you because you are all the same...

(#8) MaXimiliam

MaXimiliam
(lelkes újonc)

Azért ez nagyon ilyesztő!
Sohasem zavartak a térfigyelő kamerák, de az, hogy 2 lakosra 1 kamera jut :Y

Még szerencse, hogy mi mindíg a sor végén kullogunk a "fejlődében" :P

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#9) Snowy_owl válasza MaXimiliam (#8) üzenetére

Snowy_owl
(senior tag)
LOGOUT blog

Jelenleg egy lakosra itt Magyarországon is átlagban szerintem ugyan ennyi kamera jut. Egy a telefon hátulján egy pedig elől. :D Mondjuk ehhez nincs senkinek hozzáférése rajtad kívül?!

(#10) lezso6 válasza kisvakond111 (#6) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Nem, mert nekem is ez jutott eszembe. Kína azért mégis csak kína.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#11) tomazin válasza kisvakond111 (#6) üzenetére

tomazin
(PH! addikt)

Az egyik egy fikció, egy disztópia. Ez pedig valóság. (ez sokaknak problémát okoz, hogy párhuzamot lássanak a kettő között)

Az pedig, hogy a nyugati állomokban nem az állam végzi ezt a tevékenységet az csak az adatok nagyfokú összekapcsolásában jelent még egy kis ideig könnyebbséget ránk nézve.

(#12) sheratan válasza tomazin (#11) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Mondjuk tegyük azért hozzá, hogy Dél-Koreában is hasonló kamerarendszer van (szemüvegeket és talán a valós időben felismerő AI-t leszámítva), de nem nagyon téma nemzetközileg, mert nem visszaélnek vele, hanem "csak" nulla közelre redukálták vele a bűnözést.

(#13) Auratech

Auratech
(PH! addikt)

Nekem is az jut néha eszembe, hogy mi az oka annak, hogy tíz éve ugyanúgy 5-6 Gb adatforgalom a havi átlag normája a "korlátlan" mobilos nethasználatnak, miközben a szolgáltatói, lakossági adatforgalom többszörösére nőtt.., miközben a penetráció már alig növekszik. Kell nekik a sávszélesség a kukkoláshoz? Majd az 5G, az megold mindent.

Auratech Field Recording

(#14) Dare2Live válasza Auratech (#2) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Egy tömeggyilkos telefonját nem volt hajlandó apple feltörni és bíróság nem kötelezte Applet a törésre.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#15) Auratech válasza sheratan (#12) üzenetére

Auratech
(PH! addikt)

Szingapúr a mértékadó a kamerahasználatban.

Auratech Field Recording

(#16) Synthwave

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Nem lenne egyszerűbb egy ketrecet emelni az ország köré, százasával kikötni az embereket valamihez (természetesen miután minden létező testváladékukat duplán leadták a közösségi adatbázis javára, a jobb szemükkel és a bal kézfejükkel egyetemben), aztán minden csoport mellé egy rohamosztagos pszichopatát állítani, teljes menetfelszerelésben? Így elég lenne csak feleannyi kamerát kitelepíteni.

A háttérben meg 24/7 szólhatna valami jó kis komcsi induló a közterületi hangszórókból.

régi PH! nick: [oWn]f4te▐ SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) Auratech válasza Dare2Live (#14) üzenetére

Auratech
(PH! addikt)

Ez csak a polkorrektséget demózó apróság. A lényeg a használat közben a szolgáltatásokon keresztül megvalósított kontroll. A "pógár higgye", hogy a telón az övé, ami ott van. Ha akarnak bárhova bejutnak..
A lóláb akkor lóg ki, mikor a spectre-hez hasonló alapszintű hozzáférésről hull le a lepel..
A felületek és szolgáltatások védelmi protokolljai csak a smink az IT technológia csúnyábbik arcán.
Nem véletlenül távolítják el a hardverszintű hozzáférés lehetőségeitől (bios-uefi, custom Rom, JB..) az átlag felhasználói gondolkodását. Ahogy az intel se verte nagy dobra a management engine lehetőségeit, hogy van egy konkrét szoftveres inerfészük a prociban.. De ezekkel semmi gond. Régóta tudjuk és elfogadjuk, cserébe a kommunikáció megélhető szabadságáért. Nem szabad teljesen függeni tőle.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#18) sztanozs válasza sheratan (#12) üzenetére

sztanozs
(PH! addikt)

hanem "csak" nulla közelre redukálták vele a bűnözést. vs Harminc év börtönt kaphat a korrupcióval vádolt dél-koreai elnök
;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) Fred23 válasza kisvakond111 (#6) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

A szomorú az, hogy nálunk egy kis propaganda meg Erzsébet-utalvány után az emberek önként szavaznák meg mindazt, ami "szép" a kínai rendszerben, szóval van mitől félni! :(

(#20) sheratan válasza sztanozs (#18) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Az egy elég közel van a nullához ;]

De amúgy viccet félretéve, az átlagembert érintő bűncselekmények száma viszonylag alacsony.

(#21) gabor7th

gabor7th
(őstag)

Nem csak a kínai kormány akarja megfigyelni az összes polgárát. Csak ők nem mondják azt, hogy a felhasználói élmény miatt teszik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#22) oxalisz válasza gabor7th (#21) üzenetére

oxalisz
(tag)

:K Ez jó! Bár amilyen szellemes a mondás, olyan rémísztő a valóság.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#23) WildBoarTeam válasza oxalisz (#22) üzenetére

WildBoarTeam
(fanatikus tag)

A valóság mindig szörnyű. :)
Viszont a "jó oldalát" nézve, egy ilyen szemüveg még mindig jobb, ha valóban kiszűr egy veszélyes elemet és megelőzhető a baj, mint a más országokban használt testkamera, amit maximum utólag tudnak kielemezni.
Mondjuk jó kérdés, hogy mi van, ha felismer egy TOP10-es listán lévő bűnözőt egy ilyen szemüveggel rendelkező rendőr? :U

blabla

(#24) gabor7th válasza WildBoarTeam (#23) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Az amerikai verziója rengeteget hibázik; sok embert tartóztatnak le úgy hogy nem követtek el semmit:

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#25) sheratan válasza WildBoarTeam (#23) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

A testkamera elvileg teljesen másra való, nem bűnözők felismerésére, hanem dokumentáció a rendőr munkájáról, hogy a szájhagyomány útján terjedő vallomások mellé valami konkrétumot is oda tudjanak tenni néha.

Ha meg toplistás bűnözőt szúr ki a szemüveges rendőr, akkor gondolom a központ küld (akár automatikusan) erősítést, addig meg követik a környező kamerákon az illető mozgását.

(#26) Mooka-Miki

Mooka-Miki
(senior tag)

A képek elemzése mióta mesterséges intelligencia? Buzzword OP!

(#27) sztanozs válasza Mooka-Miki (#26) üzenetére

sztanozs
(PH! addikt)

Azért mesterséges intelligencia, mert a szemüveg gondolkodik a rendőr helyett :D

(#28) macilaci78 válasza sztanozs (#27) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Kiváltva ezzel az inggombot. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#29) Dare2Live válasza Auratech (#17) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Én nem mondanám apróságnak. Alkotmányra személyiségi jogokra hivatkozva visszadobták a kérést és az FBI bírósági, törvényes keretek közt nem tudta applet kényszeríteni. De 101 másik ilyen eset van
Nagyon durva a kontraszt egy pl Kínával szemben. Ott vagy együttműködsz vagy nem leszel a Kínai piacon.

Az FBI nagyon szép csomagot rakott össze a polgári lakosság megfigyelésére. Aztán amikor kiderült, hogy indokolatlanul túl sok embert figyeltek meg, úgy kapták a maflást, hogy fal adta a másikat.
Megent csak büdös nagy a difi egy Kínával szemben ahol ezt nem tiltják hanem ahogy bírják támogatják a totális kontrol, 1984 sok féle képp lehet hívni megvalósulását.

Mégvmi: "A lóláb akkor lóg ki, mikor a spectre..."
Annyi más pldát mondhattál volna. Annyit. Ott az ME vagy sorolni lehet. Javaslom huzz alusapkát a fejedre. Ha már a témához nem értesz.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#30) Reggie0 válasza gabor7th (#21) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Pontosan igy van. Itt a szuper nyugaton is marekszamra tervezik az arcfelismereshez a chipeket. Biztos a fioknak gyartjak, mert ilyet csak a kinaiak csinalnak :)

(#31) REIT

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Pont nem a szolgalelkű kínaiaknál lenne erre "szükség" szvsz. :o

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye. | Ha AI lennék lakható bolygót keresnék az evakuáció reményében - magamnak. | Pénz nem vész el, csak átalakul.

(#32) Kékes525

Kékes525
(PH! félisten)

Létezik okosszemüveg zavaró készülék? Nem? Majd kifejlesztik azt is.

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#33) Auratech válasza Dare2Live (#29) üzenetére

Auratech
(PH! addikt)

jó ötlet. Felhúztam köszi.

Auratech Field Recording

(#34) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Eleg kiraly cucc. Mire EU-ba eljut, csak arabok lesznek itt... :D

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora R7 💙 specs: http://pici.tk/e/

(#35) adlersson válasza sheratan (#20) üzenetére

adlersson
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

:DDD

ㄅㄨˋ ㄆㄚˋ ㄇㄢˋ , ㄐㄧㄡˋ ㄆㄚˋ ㄊㄧㄥˊ 。

(#36) csongi

csongi
(PH! kedvence)

Kulonvelemeny!
Vajon mennyire tavoli jovo?

(#37) ripla válasza csongi (#36) üzenetére

ripla
(őstag)

Pont ezt akartam írni, ahogy a metróban retina alapján ellenőriznek mindenkit, és perceken belül ki lehet szedni bárkit a tömegből.
És senkinek ne legyen illúziója, hogy "nekem nincs félnivalóm, mert becsületes vagyok.", ja, de mi van akkor ha másik pártra szavaztál, ha 50 helyett 56-al mentél, vagy nem adtál borravalót? Ugye-ugye.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Z10 White, 100-1, 10.3.2.2474

(#38) Kékes525

Kékes525
(PH! félisten)

Minden technikai újításnak vannak előnyei és hátránya. Mindent fellehet használni jóra és rosszra is.

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#39) ripla válasza Kékes525 (#38) üzenetére

ripla
(őstag)

Ismerve az emberiséget, 80-20 arányban szavaznék a rossz-jó felhasználási arányra. A technikai fejlődés egyik fő mozgatórúgója, az emberek egymástól való rettegésére alapul.

(#40) Kékes525 válasza ripla (#39) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Szerintem még fordítva sem igaz. Legfeljebb, ha a "csavarkulcs fejbeverésre is jó" elven vizsgálod.

(#41) ripla válasza Kékes525 (#40) üzenetére

ripla
(őstag)

Pedig ez így működik, az ember eredendően rossz, csak a szabályok és/vagy az önkontroll tartják korlátok között, nagyon kevés olyan ember van, akiből egy szabályok nélküli világban nem jön elő az ősember.

(#42) Dare2Live válasza ripla (#41) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Tényleg nemazért de annyira szubjektív dolgokkal dobálózol... Gumiemeg bárkire rá lehet dobni...

(#43) ripla válasza Dare2Live (#42) üzenetére

ripla
(őstag)

Tehát szerinted csak jó dolgokra lesz használva, nincs több kérdésem.

(#44) Dare2Live válasza ripla (#43) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Nem írtam ilyet. Ha kérlek ne adj olyat a számba amit nem mondtam/írtam.

Ellenben amit írtam elég egyértelmű.

(#45) Bugarov válasza WildBoarTeam (#23) üzenetére

Bugarov
(lelkes újonc)

Lejattol vele.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.