Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz Cifu #10 üzenetére

    a létező legolcsóbb beszállítókkal gyártatják le, és őket kutyára nem érdekli, hogy éppen milyen munkakörülmények között dolgoznak a beszállító alkalmazottai, őket csak az érdekli, hogy maximalizálják a profitjukat, bármi áron.

    Welcome to the real world, Dorothy. Mellesleg ez miért csak az Apple-re áll szerinted?

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Cifu #58 üzenetére

    Én nem láttam olyat, hogy egy Egyiptomi, pláne Szíriai szőnyegmanufaktúra nettó nyeresége évi 40 milliárd dollár legyen. Ha ilyen szinten lennének, feltehetően jobb körülményeket nyújtanának saját maguknak.

    Hány szőnyegmanufaktúrát láttál már? Jártál te egyáltalán Szíriában?

    Nyilván az Applenek kellene lenyomoznia az összes beszállítóját, ha kell, a titkosszolgálat bevetésével, a, a, a miért is? Mondjuk mert mi hajlandóak lennénk többet fizetni egy telefonért, hogy ezzel javítsunk a kínaiak munkakörülményein? Hát persze. A munkakörülményekről volt szó, nem a nyereségről.

    De még a Lenovo (ami amúgy kínai eredetű cég) is csak ennek az az összegnek az egy századát tudja felmutatni...

    Na, jöhetnek a számok. Ki minek a századrészét tudja felmutatni a hol.

    Egyébként értem én, továbbra is megy a moralizálás azon, hogy az Apple mekkora nyereséget tesz zsebre, hiszen a munkakörülmények máshol sem jobbak, és hát kell valami önigazolás. Értem én, hogy útszéli kocsmákba sem kell kimennem, itt is találok bőven álszent képmutatókat.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák