Új hozzászólás Aktív témák

  • Dante73

    tag

    válasz Giovan! #156 üzenetére

    Hírszerzésről hallottál? Nemzetbiztonságot OTT SZOKÁS védeni, nem az újságok címlapján. Már leírtam, de valószínűleg hibásan. Kedvedért újra, utoljára.
    Ha van valami bizonyíték, elküldöm a szövetségeseknek. A szövetségesek zárt, meghívásos pályázatot hirdetnek, téma lezárva, (Pár mrd euróért egyetlen ország sem játszik a saját biztonságával. A politikusok hülyeségének is van határa.) Huawei kizárva.
    Ha nincsen bizonyíték, és csak gyanú van, akkor meg az egész egy porhintés. És cseppet sem demokratikus.
    Én nem hiszek benne, hogy annyira zseniálisak a kínai fejlesztők, hogy még mindig nem találják a bizonyítékot, akár hardveres, akár szoftveres... (hiszen, néhány helyen már él kísérleti jelleggel Huawei 5G. Ha ezen a gondolatmeneten végigmész, rájöhetsz némi józan paraszti ésszel, hogy a dolog NEM A NEMZETBIZTONSÁGRÓL SZÓL. Az Apple is csak egy tipp, sok dolog lehet a háttérben.
    Kínai gazdaság mellet szól a (valószínűsíthető közvetlen jövő) nyersanyagszükséglete, aminek jó része felett Kína rendelkezik. Mellettük szól a Kínai űrprogram, és a diktatúrából származó előnyök, pl ebben a tekintetben is, ti. emberi élet nem drága... Az, hogy mind a hardverekben, mind a szoftveres szinten már elég elől járnak, hatalmas, jórészt kiaknázatlan belső piaca van, Az ipari korlátozásokra fittyet hány(hat)nak, így az acélipartól, az autógyártáson keresztül mindenben van egy kis előnyük. (Hiába helyezik át máshová a gyártótevékenységet a "fejlett nyugati demokráciák" az infrastruktúrát már kiépítették. de ezt tényleg felesleges itt ragozni.) Továbbiakban nem folytatom a vitát. Nekem is mások a tapasztalataim, neked is, és azokon keresztül másként látjuk a világot. :R

Új hozzászólás Aktív témák