Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r4z

    nagyúr

    válasz rottenbull #43 üzenetére

    Akinek ennyire nincs szüksége egy notebook funkcióira (mint pl beviteli eszközök), az összerak magának egy ITX gépet töredék áron, és azt cipeli... :U

    Lehet, hogy vennék, de hányan? Ha 1000 ember megvenné a 7.5 milliárdból, már lehet, sokat mondtam. Marhára megéri ennyi embernek kifejleszteni.

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

  • Puma K

    veterán

    válasz rottenbull #43 üzenetére

    Minden Windows, Linux vagy OSX operációs rendszert futtató asztali vagy hordozható számítógép "vegyes felhasználású".

    Ha te céleszközt szeretnél akkor ott a konzol vagy Steam Machine. Viszont ezek közül egyik sem hordozható, mert nem arra szánták őket, és amit te szeretnél az sem egy hordozható gép ami hálózati áram nélkül is működőképes plusz a szükséges perifériákkal szintén nem rendelkezik.

    "Van mar kismillio vegyes felhasznalasu lapos kamu gamer pozicionalassal."

    Korábban is voltak erős komponensek amiket laptopokba szántak, de az Nvidia a GTX980-at lehozta a legutóbbi szériába a laptopok közé ráadásul a mobil verzióját 8GB VRAM-al szerelte, hogy ne a VRAM legyen az ami visszafogja a GPU-t.
    Most lehozta a GTX 1060, 1070 és 1080-as GPU-kat. Ezek szerintem már nagyon is "gémer" kategóriák erősen.

    A hordozható gépekbe szánt procik is most már kb ugyan azok mint az asztaliak. Gyakorlatilag csak az órajelben van eltérés a minél jobb akkuidő és a melegedés miatt, de boost-al 3Ghz környéke meg van.

    Ha ez sem elég akkor itt egy laptop amibe tudsz tenni asztali gépekbe szánt procit:

    EON17-X 10 SERIES

    Intel Core i5 6500 Quad-Core 3.2GHz (3.6GHz TurboBoost)
    Intel Core i5 6600K Quad-Core 3.5GHz (3.9GHz TurboBoost)
    Intel Core i7 6700 Quad-Core 3.4GHz (4.0GHz TurboBoost)
    Intel Core i7 6700K Quad-Core 4.0GHz (4.2GHz TurboBoost)

    Single NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB [VR Ready]
    Single NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB [VR Ready]
    Single NVIDIA GeForce GTX 1080 8GB [VR Ready]

    A laptopok azért ilyen drágák, mert egy asztali géphez képest sokkal kisebb kialakításban akár ugyan azt a teljesítményt adott CPU-GPU kategórián belül. Gondolj bele a laptop egy komplett gép (touchpad ellenére is).

    Ráadásul az AMD megint csak nem konkurenciája (CPU fronton tutira nem az...) az Intel és Nvidia CPU-GPU-val szerelt gépeknek... ezeknek az árukat a gyártók úgy határozzák meg ahogy nekik jól esik...

    "Tegyuk az alaplapot a gep aljara es maris van masfel cent szabad helyunk. Mehet ra egy bivaly hutes, ami akar halk is lehet."

    Szerinted akik a laptopokat gyártáj cégek nem kísérleteznek különféle megoldásokkal?

    Amint elérhető lett kereskedelmi forgalomban az M.2-es csatlakozóval szerelt SSD-k az emberek számára már belerakták egy jó adag laptopba a csatlakozót.
    Vagy maga az SSD amint elérhető lett értelmes mennyiségű tárhely mellett már rárepültek a gyártók. Pl az Apple már vígan alkalmazza pár éve a gépein úgy hogy az alaplapra vannak forrasztva a memóriamodulok.

    "Johet a kepernyo, mert elofordulhat, hogy elvinne az ember magaval idonkent valahova"

    Nem tudom te hány éves vagy vagy mióta tolod a számtech témát (nem kell rá válaszolni), de anno a LAN party-ra évekkel ezelőtt mikor még nem volt net/gyors net mindenkinek otthon az emberek összejártak LAN-ozni közösen sokan és sokan tettek magasról, hogy hány kg a gépük. Én is voltam haveroknál vidéken és a szomszéd kerületben is Bp-n belül több napot-hetet komplett géppel amit itthonról vittem.

    "Az amit te szeretsz, az mar van, hegyekben all, alig veszik. Amirol en beszelek, az nincs, pedig vennek."

    Én aztán nem szeretem a "gémer" laptopokat, mert qrva drágák :D és amúgy sem használnám ki, mert már nem utazom annyit mint régebben.
    Most már inkább költöm azt a pénzt az autómra ami egyre nagyobb prioritást fog élvezni a jövőben majd a lakás és így tovább aztán megint eljutok a PC-hez. Ezért sem vettem most GTX1070-et, de még GTX1060-at sem (főleg annak a fényében, hogy lehet 2017 első felében jöhet a Volta...)

    És nem is az én kedvem (nem létező kedvem) miatt jelent meg az évek során annyi "gémer" laptop gyártó a különböző szériáikkal...

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák