Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duncanx

    csendes tag

    Én úgy látom, hogy az ilyen híreknek kettős hatásuk van.
    Az egyik, -amivel egyetértek- a döbbenet és megrökönyödés.
    Ez azért érdekes mert igen eltérő jogi szabályozás vonatkozik erre különböző országokban.
    Ezt érdemes körbejárni s beszélni róla, hogy nálunk miben és mennyivel más.
    Szerencsére jelenleg nálunk ehhez képest elég "józan" a szabályzás. Megértem az apuka kifakadását.
    A másik vetülete, hogy talán a megosztott és rejtett hálózathasználat felé tereli az embereket, aminek legegyszerűbb verziói pl. a torr, stb. Erről is érdemes lenne beszélni, mivel már igen fejlett programok, protokollok, stb. léteznek.
    Az meg hogy egy számítógép, védelmének része a rajta lévő adatok kellő védelme is, nem olyan természetes, mint kellene. S ha a példánál maradunk a kisebbik gyermekemnél sem volt könnyű elérni ezt, mert azt mondta paranoiás vagyok. Én meg azt mondtam, hogy nekem kell kifizetni az ebből adódó károkat :-)
    Így annak ellenére, hogy linuxot használ és megtanulta a net biztonságos használatát, tűzfal mögött van, stb. kódolt, titkosított minden meghajtója. Szerencsére ez a win 8-ban is már alap lehetőség.

  • duncanx

    csendes tag

    válasz atti_2010 #43 üzenetére

    ki kell adni a kódot.... hát ez igen érdekes kérdés.
    Mivel nekik hitelt érdemlően kell bizonyítaniuk azt hogy törvényellenes adat van a gépen, vagy törvényellenes folyamatnak volt eleme.
    Én ezt nem látom igazán könnyen bizonyíthatónak más egy kiosztott IP esetében sem.

  • duncanx

    csendes tag

    Én nem pártolom az illegális használatot. Persze azt sem mondom, hogy nem használok torrentet, és soha nem használtam jogszerűtlenül tartalmat.
    A windowsaim legálisak. Igaz, hogy mindet a gépekhez adták, és 30 dollárér megvetem a w8 frissítést is, mert ennyiért nekem megérte. (...egyébként a w8 egy befejezetlen hulladék. Főleg a linuxokhoz képest)
    De van olyan gépem amin nem használok csak linuxot, visszakértem a win árát és elhajtottak.
    Az is érdekes kérdés, hogy pl. ha a data.hu-ról töltök le az ugye ne torrent forgalom.
    Sőt ma már védett titkosított kapcsolaton töltök le egy csomó helyről, ha akarok.
    Szóval arra akarok utalni, hogy sok sérelem, feszültség és rendezetlen terület van a kérdés kapcsán.

Új hozzászólás Aktív témák