Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tigerclaw
nagyúr
Az IoT jelenleg is talán a legnagyobb lufi az IT szektorban. Alig tudnak valós igényt rakni mögé, nem beszélve arról, hogy az árcédulán komolyan érződik is. Talán 5-10 év alatt letisztul a piac és kikerülnek az olyan baromságok a rendszerből, mint az okoshűtő/mosógép és hasonlóak. Persze lehet hogy a legnagyobb sikert itt is a startup-ok szerzik meg, mert a nagy cégek képtelenek valódi fejlesztésekben gondolkodni.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
félisten
Valahol a koncepciót sem értettem. A Galilo az RPi-vel versenyzett - volna, de 256MB RAM-nál többet még a 2nd Gen sem kapott. Mindezt úgy, hogy több, mint 2x drágább volt az RPi-nél...
Megint rosszul pozicionálták magukat, aztán meglepődtek, hogy nem tarolták le a piacot...Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
BatchMan
senior tag
Kellene valami mézes madzag az Inteltől:
- ingyen fejlesztő környezet
- nyílt, dokumentált protokollok
- olcsó, stabil hardver
- mintaprojektek
- fórumSajnos nem tudom mit kínálnak, de 300+$-os fejlesztő készlet nekem nem tűnik vonzónak.
Marad az Arduino, Raspi vonal... -
adapter07
csendes tag
A koncepció a külső hardverek könnyű kezelése lett volna (Arduino emulációval) egy nagyobb teljesítményű gépen. Ezzel nem is volt baj, sőt kiváló ötlet. Csak a megvalósítás volt kapkodó és átgondolatlan. Az Arduino-emulációval nem volt semmi baj, csak ennek az oprendszerbe illesztése nem kapott elég támogatást. Nem azért vett valaki Galileot, hogy legyen egy kétszer drágább és nagyobb Arduinoja. Azután hamar jött az Edison és a Joule, a Galileo meg el lett felejtve.
-
.mf
veterán
Ez a Brájen gyerek nem lehet, hogy az ÉJEMDÍ ügynöke, akinek az a feladata, hogy belülről bomlassza az Intelt?
Fél fokkal komolyabban, mióta Otellini 2012 végén visszavonult, mit tett le az Intel az asztalra? Egyhelyben toporgó teljesítményű, forrasztott helyett már csak szarul pasztázott procikat, amik csak egyre drágábbak; tick-tock helyett tick-tock-tock-(tock) széteső fejlesztési ciklus, Atom kvázi-elkaszálása, ultramobil tényleges elkaszálása, Windows tablet fronton annyira nem villantottak semmit, hogy még a MS is ARM felé fordul, és most IoT-t is dobják. Ebben a nagy elbizakodottságukban, amivel alig fejlesztettek a Core procikon, az AMD szépen meglepte őket, és azóta csak össze-vissza kapkodnak.Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
sh4rkk1ll3r
csendes újonc
Nem gondolom hogy közvetlenül ő miatta lenne ez.
Fact 01: Az Intel prémiumár soha nem lesz versenyképes egy bármelyik shenzeni sarki félvezetőgyárból kipotyogó SoC-pel szemben.
Fact 02: Hogy a 2,5 generációs litográfiai előnyüket 2,5 év alatt elvesztették, nem ő tehet. Talán ez a legfájóbb számukra, mert a bérgyártás az utóbbi időben jó üzlet. Pont amikor lehetne csinálni, ba**ák el a dolgot.
Fact 03: Az IoT-ről pedig tudjuk hogy nem sok sebezhető vékonykliensben fog megvalósulni, hanem egy nagy otthoni magánfelhőben, amibe az eszközök szenzorai fognak kotyogni időnként.
Fact 04: A saját profitjába mart volna bele egy túl jó Atommal az Intel. Elfogyott a levegő az Atom felett és felette lévő szegmens alatt, így dönteni kellett hogy melyik megy a lecsóba. Logikus.
Összességében az Intel és a Microsoft is ugyanazzal szív. Az ingyenszoftverrel már hiába harcol a Microsoft(Android). A közelingyen hardverrel már hiába a harcol az Intel(ARM).
[ Szerkesztve ]
A Crysis-t egy húzott ENIAC-on tolom.
-
sh4d0w
félisten
Volt már az ultramobil piacon ingyen hardver, de amint fizetőssé tették, nem kellett senkinek.
#9: az Intel is bérgyárthatna, van hozzá elég kapacitásuk, mégsem teszik.
#8: az teszi, amit anno Sam Palmisano az IBM-ben: kíméletlenül levág mindent, ami nem hoz profitot. Persze ez a nagy kéken sem segített, az Intelen sem fog.
[ Szerkesztve ]
https://www.coreinfinity.tech
-
félisten
Azért mielőtt elkezdjük annyira temetni az Intelt, tegyük hozzá, hogy 2016-ban így is több, mint 10 milliárd dollár volt a nettó profitjuk. Ez nagyobb, mint az AMD éves forgalma abban az évben...
Az ettől még persze tény, hogy az elmúlt években hibát hibára halmoztak...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
.mf
veterán
válasz sh4rkk1ll3r #9 üzenetére
Jó, akkor játsszunk.
Fact01: a tényeid jelentős része nem kérdőjelezi meg azokat, amiket én írtam.
Fact02: nem 2.5, hanem bő 4 éve CEO
Fact03: nem állítottam, hogy csak és kizárólag miatta vannak ezek ("fél fokkal komolyabban"), de elég sok köze van hozzá, az Atom herélésében és kvázi elkaszálásában biztos jelentős része volt.
Fact04: elzárkóztak a bérgyártástól, akkor is, most is.
Fact05: az a "senzeni sarki félvezetőgyár" is minimum nagyvállalat, és licenszeli a proci-magokat az ARM-tól
Fact06: a mobilpiac elvesztése az Almával és Guglival szemben nagy érvágás volt a MS-nak. A tablet egyfajta hídfőállás a telefon és a hagyományos számítógépek között, amit a MS nem akar(t) ugyanúgy elveszteni, mint ahogy a mobil piacot is. De se az AMD-nél, sem az Intelnél nem volt megfelelő hw -- előbbi akkoriban nem tudta alacsony fogyasztásnál hozni a szükséges erőt, utóbbi pedig direkt hanyagolta és visszafogta az Atomot, nehogy a drágább termékei helyett vegyék. Az Atomos Surface gyenge volt, a Core i-s drága. Mi lett az eredmény? A MS x86-ról ARM-on emulálásra (majd idővel natívan ARM-kompatibilitásra) készül váltani, holnap még csak tableten, holnapután talán már laptopok, "asztali" gépek is. Szerinted logikus, szerintem hatalmas hiba, amivel megpecsételték a sorsukat, mert AMD-nek még ott vannak a GPU-k, de Intelnél az x86-on kívül vajmi kevés van.
Fact07: ha ráfeküdtek volna az Atomra, sokkal tovább maradhatott volna versenyképes az ARM-mal szemben, MS terjedhetett volna Atomos tablettel, és talán tovább maradtak volna x86-on.
Fact08: a MS eddig sikeresen harcolt az ingyenszoftver (linux) ellen.
Fact09: MS a tabletpiacon a drágaszoftver (iOS) ellen is vesztésre áll.
Fact10: az android nem pusztán ingyenszoftver, az alkalmazások jelentős része fizetős rá, és az Office, Exchange, a játékfejlesztőktől beszedett jutalék és a reklámbevételek a MS-nak is hoztak volna hasznot.Cifu: Nokia, Kodak és társaik mondanak valamit? Persze, az Intel ettől még távol van, de a MS x86-ról ARM-ra váltása eléggé rombolja az Intel kilátásait.
[ Szerkesztve ]
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
kromatika
veterán
Jó döntés.nem volt sok értelme szerintem sem.
-
Tigerclaw
nagyúr
Le kell tisztulnia a dolognak. Ma erőltetetten próbálnak mindent "smartosítani" feleslegesen és rossz módon. Ma az "okoshűtő" baromság. Talán 20 év múlva lesz értelme, ha lesz mögötte működő és elérhető árú szolgáltatás, kompatibilis termékek és maga a hűtő sem úgy fog kinézni ahogy ma.
Persze össze lehet vonni egy tabletet egy hűtővel úgy hogy a kettőnek szinte semmi köze sincs egymáshoz, de annak nincs sok értelme. Az integráció akkor éri meg, ha hasznos, hatékony és eladható.
Másrészt a fejlődéshez nem biztos hogy az a jó út, ha a már most is lusta társadalmat még lustábbá tesszük úgy hogy minden háztartási gép és bútor helyettünk gondolkodik és dolgozik.
Nem lenne jó ide jutni: [link]
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
félisten
Ezt a smarthűtő majd rendel tejet, ha kifogyott dolgot 10 éve reklámozzák, és azóta se jutottunk közelebb ahhoz, hogy a mindennapokban használható megoldásként felkerüljön a polcra.
Élek a gyanúval, hogy 30 éve múlva se leszünk hozzá közelebb, mint 10 éve voltunk...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
Reggie0
félisten
Az a baj, hogy a huto sosem fogja tudni, akarok-e meg rendelni, illetve mikor erek ra atvenni, esetleg elmegyek nyaralni. Ezt mondjuk 100 tetelnel managelni kb. akkor munka, hogy inkabb megcsinalom hetente egyszer a rendelest es meg idot is sporoltam. Ami egy kisebb vallakozasnal mukodo megoldas lehet(ellatas management), az egy csalad/lakas eseten mar nem biztos, hogy megeri az overhead miatt.
Aztan arrol nem is beszelve, hogy esetlegesen a szoftverhibakbol eredo karokert ki fog felelni. Pl. teves rendelesek.
[ Szerkesztve ]
-
Kékes525
félisten
Mert a kereskedelem még nem tudja ezt teljesíteni. Másrészt gondolom az élelmiszerek csomagolását is úgy kellene csinálni, hogy a hűtő ténylegesen ellenőrizni tudja annak tartalmát, mennyiségét. Vagy külön erre a célra készített edényekben, dobozokban kellene tárolni az élelmiszert.
Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
félisten
Mert a kereskedelem még nem tudja ezt teljesíteni. Másrészt gondolom az élelmiszerek csomagolását is úgy kellene csinálni, hogy a hűtő ténylegesen ellenőrizni tudja annak tartalmát, mennyiségét. Vagy külön erre a célra készített edényekben, dobozokban kellene tárolni az élelmiszert.
Magyarul kitaláltak egy koncepciót, csakhogy ahhoz nem csak a hűtőt kellene megreformálni, de úgy kábé minden mást, ideértve a vásárlási szokásainkat és csomagolási eljárásokat is.
Nem is értem, miért maradt csak koncepció szintjén...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest