Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz dabadab #19 üzenetére

    Megoldható, csak akarni kell. Fogod a calendar szoftvered exportálod valamilyen fájlformátumba, titkosítod, feltöltöd az egyik file storage cloudba , ugyanezt visszafele zongorázod minden egyes kliensen, esetleg minden egyes kliensen más más szoftverrel. Ugye milyen kényelmes, egyszerű? Na pont ezért mondom, hogy az ilyeneknek, ahogy fejlődnek a cloud szolgáltatások nincs komoly jövője.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz dabadab #21 üzenetére

    Már miért lenne ez a jövő? Webservice-ek után 10 évvel nekem pont, hogy oldschool, mintsem, hogy jövőbemutató a szemantika nélküli file alapú szinkronizálás.
    Mondod te, hogy nem kell plusz szolgáltatás. De pl calendarra kihegyezve, az olyan funkcionalitások, hogy ünnepnapok, munkaszüneti napok, contactok születésnapja/névnapja, különböző emlékeztető módok (pl SMS), sub calendarok megosztása, program ajánlatok igazítása, stb. ki tudja mit lehet még kitalálni, igencsak kellemes kis plusz szolgáltatások, ezek fájl és kliensszinten történő kezelése jóval nehézkesebb. De még mielőtt a részletekben elvesznénk, nem a calendar szolgáltatás a lényeg, hanem úgy általában bármilyen szolgáltatás. A szolgáltatásnak pedig az lenne a lényege, hogy olyan alkalmazások, egyéb szolgáltatások is könnyen igénybe tudják venni, aminek nem ez a fő profilja. Nem kell nekik a teljes szolgáltatás logika ahhoz, hogy igénybe vehessenek ezt-azt.
    Persze sok mindent meglehet oldani kliensszinten is nagyjából erről szól a 90-es évek, de annyiszor beletört a bicskájuk a szinkronizálásokba, file formátum konverzióba, hogy én nagyon nem reménykednék, és nem is vagyok meggyőzve, hogy jobb lenne.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák