Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz K_L #31 üzenetére

    Mi az, ami most nincs lefedve?
    Fizikai behatolás ellen elvileg véd a pjt meg a btk illetve a rendőrség. Informatikai támadást úgyis csak az adott rendszer rendszergazdája tud semlegesíteni, ehhez minek központi hivatal? Ha kevésnek érzi magát a rendszergazda, majd szerződik szakértő cégekkel vagy talál valami megoldást.

    A nagy szolgáltatók, amelyekben még maradt volna állami tulajdon (ha egyáltalán van ilyen), azokban az állam intézkedhet a tulajdonviszonyán keresztül. A többi szolgáltatót meg a koncessziós szerződésen keresztül foghatja meg. Ennél többre úgysem képes, egy magyar hatóságra nem biztos, hogy hallgatnak, ha külföldről kapja a cég az informatikai szolgáltatást. Nagy rendszereknek egyébként is van katasztrófaterve, azt kell megnézni rendesen.

    Egyszerűen nem látok semmiféle indokot arra, hogy még egy hatóság létrejöjjön. Ha lenne ilyen, jönne a hatóság rendet rakni, ha bajom van? Csinálna bármilyen érdemleges munkát, amitől a rendszerem előrébb lesz?

    Vagy maradna egy szerv, aki x időnként kikült egy 500 oldalas kérdőívet, amit ki kell tölteni, hogy igazolja a létét és csinál belőle jóféle statisztikákat, amivel igazolja a kormánynál a költségvetésének elköltését?

    Szóval nem értem. Különben is, alapítsunk egy Nemzeti Linux Hatóságot és rúgjuk szét mindenkinek a hátsóját, aki zsh-t használ, nem basht meg kde-t használ gnome helyett.

    Egy dologban biztos lehet mindenki, ha beüt a krach, én a krach-hal fogok törődni, tőlem akármilyen hatóság ugrálhat az udvaron meg cigánykereket is hányhat. Majd ha eltakarítottam a krachot, akkor jöhetnek, kérdezhetnek, oszt jónapot.

    Szerk: viszont a popcorn az jó ötlet :)

    [Szerkesztve]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák