Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz gorlin #1098 üzenetére

    hehe. :) (mintha a 2-3 évvel ezelőtti önmagamat látnám)
    majd ha 3-4 éve fórumozol, és mindent többször le kell írni és nem lesz ennyi időd, akkor nem így állsz hozzá a dolgokhoz.


    a játékokhoz hozzátenném, hogy alapon sem olyan vészes a proci lemaradása, csak éppen nem procilimitált beállítások mellett kell nézni az eredményeket. pont a héten volt erről egy tesztünk:[link].

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • klepto

    addikt

    válasz gorlin #1098 üzenetére

    Köszi a választ, bár fLeSs ''leb*szására'' elolvastam a 945 vs .955 vs. nF4 cikket, és valamivel okosabb lettem :) Eddig elsiklottam ezen cikk felett.
    Játékra mint írtam, nem kell a pc, arra ott van a PS2, és meg fogom venni a PS3-t. Konzollal kezdtem, és visszatértem a konzolokhoz a játék miatt. A pc megmaradt minden másra, de nem játékra. Persze van pár játék, amiket PC-n is szeretek, de azok mindegyike 2-5 éves szinkronizált game, amiknek nincs nagy gépigénye. Ami fontossá vált az elmúlt időben, az a gyors reagálás, hogy ne kelljen várni egy progi elindításánál 10-15 másodpercet, hogy gyorsan álljon fel a rendszer, ha szükségem van egy alprogramra azt minél gyorsabban indítsa el a gép, stb. Ha a Semptron helyett egy erősebb procit szeretnék, úgyis alaplapot kell cserélnem, és ha alaplapot cserélek, akkor már a videokártya is ''kuka'', merevlemezt is akarok újat, mert ami van az pici, és lassú. Ezek után már csak egy lépés a ram csere, ha tényleg megéri a D805 az árát, akkor arra is áldozok pár ezrest. Most 2x512Mb van a gépemben, nem hiszem, hogy lényegesen többe kerülne egy memória csere, ha ugyanennyi, csak DDR2 memóriát szeretnék helyette.
    Közben néztem árakat is. A i945 csipszetes alaplapok 25-30K között mozognak, a 955x és a 975x pedig 50-75K között mozognak. Vagyis a 955x és a 975x alaplapokat, amiket én találtam, közel azonos, de nekem megfizethetetlen áron kínálják :(((
    Az nForce4 SLI Intel Edition viszont olcsóbb, mint az i945! A kérdésem az (és ez mindenkihez, fLeSs-hez is szól), hogy tényleg jobb-e az nF4 Intel alá, mint az i945? Aki huzamosabb ideig használta, nem találkozott kompatibilitási gondokkal?
    Konkrétan az egyik árlistában amit találtam az Asus P5LD2 28.920.-Ft (P5LD2-WM 28.560.-Ft), míg az Asus P5ND2-SLI 24.960.-Ft.
    Amiről viszont nem találtam cikket, tesztet, az az Ati Xpress200 Intel alá. Én voltam a béna, vagy ennyire rosszul sikeredett, ez az Ait csipszet, hogy nem érte meg még tesztelni sem?
    Azt is hallottam valahol, hogy az új LGA 775-ös procik amik hamarosan érkeznek nem fognak menni a i945, i955x, i975x alaplapokban. Erről egy bővebb cikk, vagy valaki itt a fórumban mondana valamit? (fLeSs?) Ezek az új jövevények az nF4 Intelben menni fognak vajon?
    És továbbra is kérdés, és elsősorban gyakorlati válaszokat várok, hogy a D805 azonos, bár inkább némileg olcsóbb áron jobb egy A64 3000+-nál, ha nem játszom, de rendszeresen megy a víruskereső, átlag 5 IE ablak, le-fel töltögetések, illetve sokszor a háttérben pasziánszozok, csetelek, eközben ha valaki kér képet, akkor azokat is szerkesztgetem, esetleg még cd-t is írok, stb.? A legkevesebb 3-4 alkalmazást használok párhuzamosan az utóbbi időben + az állandó jelleggel víruskereső, szoftveres tűzfal, és a kémprogram figyelő....

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • 3d

    tag

    válasz gorlin #1098 üzenetére

    Nem értem mi a baj a P5LD2-vel(alap verziójával)?Nekem ilyenem van és 3,4GHz-en megy a procim 1,35V-on.3,6-on is stabilan ment csak a prime95 írt ki hibákat.Gondolom ha megnövelem a feszt akkor stabilabb lenne, de én már nem akarom tovább növelni mert így is 1.4V-ot ír a CPUZ alapon(bár ha 100%-on járatom visszaesik 1.3V-ra).
    Tehát nekem az alap P5LD2-es tökéletesen bévált.

Új hozzászólás Aktív témák