Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csuki

    csendes tag

    válasz dabadab #66 üzenetére

    Megnézném azt a folyamatosságot, próbálj ki majd az mkv-t is...

    A folyamatos alatt azt értem, hogy nem dob el, egy képkockát sem a gép...
    Egy 1.7-estől nem tudom elhinni, hogy ilyenre képes, szerintem vakítasz minket.


    VC-1 (windows media high definition) hardware követlemények:

    Minimum Configuration
    (to play 720p video)
    Windows XP
    Windows Media Player 9 Series
    2.4 GHz processor or equivalent
    384 MB of RAM
    64 MB video card
    DVD drive
    1024 x 768 screen resolution
    16-bit sound card
    Speakers

    Optimum Configuration
    (to play 1080p video with 5.1 surround sound)
    Windows XP
    Windows Media Player 9 Series
    DirectX 9.0
    3.0 GHz processor or equivalent
    512 MB of RAM
    128 MB video card
    DVD drive
    1920 x 1440 screen resolution
    24-bit 96 kHz multichannel sound card
    5.1 surround sound speaker system

  • LSL1337

    őstag

    válasz dabadab #66 üzenetére

    de lejátsza, szóval...

    én is PC-ről nézem a HD filmeket, úgy fogom fel mint egy nagy DVD lemez, felkapom, leviszem a nappaliba és bedugok 3 kábelt (táp-kép-hang) bekapcsolom, amíg bootol lehozom mx1000-s egeret és mehet is a cucc, visszafelé detto, mind a 2 helyen ottvannak a kábelek, csak gyorsab rá kell dugnom a PC-re, én így csinálom, a gépem nem hangos, c2d 2,8Ghzen alapfeszen, 7900GTO-val ami megint szinte hangtalan kártya, szóval...

    coreAVC-vel 1080p-s x264et is tudok dekódolni 10.000-s bitrátával, a64 3500+-os gépemen 1080i-vel már zavarbajött, 6000-s bitráta felett már audio video out of synch

    de 720pnek is nagyon kellemes képe van 1,5m-es TV-n,

    amúgy ez a lehető elgszélsőségesebb példa, mert az x264nek van jelenleg a legnagyobb erőforrásigénye, wmv-nek jelentősen ksiebb

    de az x264 nem lesz sohasem gyári lemezeken codec, max h264 ami azért egy kicsit más, és nincs ekkora erőforrásigénye

    amúgy 2 napja gianninál 10k egy 3200+, szóval így lehet olcsó HTPC-t építeni, de ha e6300-t veszel 1Von stabil nálam 2Ghzen arra szvsz még egy passzív hűtés is eléglenne

    jah, 1 dolog

    a DVD lejátszó faxajó 5.1-el van összekötve, de nicns rajta digitális bemenet, szóval a TV belső sztereo hangfalából kell néznem a filmeket (ami beépített hangszóróhoz képest nagyon jól szól szvsz, csak azért néha már zavar hogy semmi nem jön hátulról)

    még azon gondolkodom hogy a TVn van HDMI bemenet, ésha szereznék egy olyan átlakítót amin van digitális hang meg DVI bemenet, azt úgy rákötném a TV-re, és akkor a TVből mehetne scart kábelen a hang, a DVD AUX módban talán emgszólalna 5.1-ben, szerintetek ez elődordulhat hogy működjön/ van ilyen kábel?

    kicsit husszú lettem

Új hozzászólás Aktív témák