Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czumy

    csendes tag

    válasz Bog #5 üzenetére

    Bog kérésére:


    ''Bog írta a forum.terminal.hu-n:

    ''Czumy írta:
    Akkor az XXL GSM honnan is jutott hozzá??
    Ha valaki ''ügyesen'' szervezkedik, simán hozzájuthat egy-két ilyen készülékhez (aztán használhatja arra, amire akarja)??
    (mondjuk URH-t sem volt nehéz szerezni ''szürkén/feketén'', annak idején, ismertem egy-két embert, aki ''okosba'' tett szert URH-s adó-vevőkre...)
    Nem az irígység beszél belőlem egyébként... ha jobban belegondolok, akkor inkább nem is kérdeztem semmit, hiszen a Balkán legészakibb országa vagyunk...''



    Szia,

    ezt a kérdést nyugodtan feltehetted volna ott is, ahol a cikk megjelent. Nem titok, hogy honnan származik a készülék: valaki kölcsönadta, aki használ ilyet.

    üdv



    ''Szia Bog!

    Szerintem érezd magad itt is otthon!
    Nem nektek szólt a cikizés!!! Hanem csak és kizárólag az XXL GSM-nek, ill. annak a ''valakinek'' aki kölcsönbe lepasszolta nekik a Tetra rádiót. Nem lenne semmi bajopm a cikkel, ha pl. a Nokia adja kölcsön nektek.

    Nem akarok jogászkodni, meg a kákán is csomót keresni, de az a ''valaki'' megütheti a bokáját elég rendesen, mert szerintem (mivel nem az Ő tulajdona) nincs joga kölcsönadni senkinek!

    Például: ennyi erővel a rendőr bácsi (vagy a mentősofőr, a tűzoltó ...stb, mindegy, csak írtam valamit) is kölcsönadhatná a parabellumát, a bilincsét, vagy éppen a jelvényét, az egyenruháját! A Tetra Rádió ugyanúgy a felszerelés része, mint a felsoroltak, nem adhatja oda senkinek, még annyira sem, hogy megnézze!!

    Gondolom, az XXL GSM tulajdonosa/eladója kapta kölcsönbe (nem tudom, milyen alapon), de arról lehet, hogy nem szólt a ''tulajnak'', hogy nektek is odaadja.''



    Bog!

    Nem miattad, vagy a cikk miatt háborodtam fel!!

    Semmi bajom a mobilarena.hu-val, vagy a Tetra-ról írt cikkel, sőt, éppen ellenkezőleg, ideje volt, hogy valaki végre írjon az új rendszerről (az utólsó cikk, amivel találkoztam, azt hiszem a hwsw-n jelent meg, még tavaly októberben). Reménykedem, hogy a fórum hozzászólásai alapján lesz egy második része is a cikknek, amiben esetleg a T-Com/T-Mobile részéréről is megszólal valaki és reagál a fórumozók és a felhasználók észrevételeire, kérdéseire!

  • Slax

    senior tag

    válasz Bog #10 üzenetére

    Mivel a TETRA rendszert nem mindennapjaink kummunikációs rendszerének tervezték, hanem egy szűk rétegnek, ahol sokat számít a folyamatos, üzembiztos, és adatbiztonságból is jól szereplő (olvastam a feltörést, de még mindíg zártabb mint egy gsm) mobil (hordozható átjátszók) rendszer. Azok a szervezetek, akik használják/ni fogják, általában aláíratnak a munkatársaikkal egy titokvédelmi/adatvédelmi nyilatkozatot. Nekünk is alá kellett írni, mikor kiosztották az urh rádiókat. Bár nem értettük, hogy árvízvédekezéskor mi a titkos, mikor több százan/ezren vagyunk a gátakon, de azóta már rájöttünk (rosszul értelemezésből pánikkeltés, mert nem érti idegen a belső infókat, esetleg riporter felhasználja az ott hallotakat, stb). Szvsz, keményen szívhat az, akiről kiderül, hogy ő adta kölcsön, mert igazad van, ő a felelős (az őrzéséért, megfelelő használatért), de csak ő.
    Amúgy grat a cikkhez, kellene több ilyen, mert ha elkezd orzágosan működni a rendszer, sok felhasználó lessz, akinek csak annyit mondanak a főnökeik, csak ezt a 3 gombot kell használnod. De hogy mire lehet még használni, automata funkciók használata, mit bír, soha nem lessz az orrukra kötve. :(

    [Szerkesztve]

    ''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

  • Slax

    senior tag

    válasz Bog #10 üzenetére

    Gondolom, akkor a Motorolla sem. :O Esetleg az @nico egy motorollát, némi reklámért? :B :U

    ''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

  • Czumy

    csendes tag

    válasz Bog #10 üzenetére

    Rendben, ebben egyetértünk! :)



    Látsz arra esélyt (ha egyáltalán akarjátok folytatni a témát), hogy a T-Com/T-Mobile-tól is megszólal valaki és reagál az itt felmerült felhasználói észrevételekre?

Új hozzászólás Aktív témák