Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agostino

    addikt

    "alert the emergency services automatically to serious road accidents"

    ezek alapján ha jól írja a cikk, akkor nem vagy-vagy alapon működik majd a dolog. gondolom az autó jelenteni fogja a rendszernek mely elemek sérültek, nyílt-e légzsák és hasonlók. azonban azt, hogy mi a súlyos és mi nem, azért nem egészen értem hogyan gondolják megoldani. mi alapján fognak osztályozni? nem hiszem, hogy az egészségügyi ágazat akkora fölösleges erőforrásokkal rendelkezik, hogy örülnek majd a sok téves riasztásnak... eléggé biztonságosak manapság az autók, meglepően durva helyzetek után épen másznak ki az elvtársak a konzervből. jó, lehet ott belső vérzés, csekkolják de szerintem futnak párszor lyukra. mondjuk a jogi részét nem ismerem, lehet, hogy amúgy is kötelezően ki kell vonulniuk.

    bár tudom, hogy a vonatkozó helyi cikk részletesebben is foglalkozott a dologgal, ez a része az beszámolónak azért megfogott:

    "the data sent automatically to emergency centres should be restricted to the type of activation, the class of vehicle, the type of fuel used, the time of the accident, the exact location of the vehicle, the direction of travel and the number of seatbelts fastened"

    autófajta, üzemanyag, mikor történt és hol csekk. értem. az utolsó kettő foglalkoztat. haladási irány és bekapcsolt biztonsági övek. a haladási irány, ha jól sejtem mégiscsak azt mutatja, hogy merre jár az autó, ez pedig nem pillanatnyi adat. a bekapcsolt öveket sem egészen miért releváns. hányan utaznak? mi van ha nem kötik be? vagy eleve tudják hányan utaznak és abból mennyi nem volt bekötve? azt viszont honnan tudják, ha nincsen a felsorolt adatok között? biztosan egyszerű a magyarázat de nem áll össze : [ elvileg ezeket akkor küldi ha para van, de ennyi erővel akármikor kinyerhető, ami meg... : ))) illetve type of activation: most ez mi is?

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Új hozzászólás Aktív témák