Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz haddent #36 üzenetére

    Erre egy megoldás van: minden embert (az utolsó szálig, kivéve talán egyetlen egyet) le kell cserélni egy tökéletes számítógépre, vagy annak hiányában egy szalmabábura, illetve kellő mennyiségű szalma nélkül mondjuk egy virtuális emberre, egy véletlenszerűen generált számra, valahol egy adatbázisban. Akkor senki nem tud majd átverni másokat, "mindenki" biztonságban és boldog lesz.

    Nekem pl. abszolút lenullázódik a teljes életkedvem, mikor olyan ügyekről hallok, ahol minden áron emberi hibára vezetnek vissza valamit, illetve mindenképpen szigorú szankcionáláshoz ragaszkodnak egy emberi tévedés következményei kapcsán, mert a magam részéről én abszolút bizonyos vagyok afelől, hogy messze nem vagyok hibátlan/tévedhetetlen, "tökéletes", így én is bármikor, bármely váratlan nap besz×phatok majd egy ilyet, hogy "nem vigyáztál eléggé, ezért [blablabla], így most X bírság/börtön/stb...", ami miatt gyakorlatilag kárba veszik az egész előéletem, bármennyire is igyekeznék, hogy ne legyen így, de nem is szeretnék úgy élni, hogy végig ennek a nyomása alatt legyek feszültségben. Bár elég nehéz boldogulni, ha fenntartod a jogot, hogy lesz@rj mindent és a lehető legkevesebb olyan dologba keveredj, ami bármiféle felelősségvállalással járna.

    Nyilván a másik véglet sem működhet, ahol mindenkinek minden tévedés elnéz mindenki, mert akkor több lenne a visszaélés, mint a valódi tévedés. De ez már túlontúl messzire kanyarodott, így itt már tényleg elvágom.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Diopapa #87 üzenetére

    Lásd #84. Vajmi keveset kell tudnod az autókról, a KRESZ a közlekedésről szól. Szerintem a "számítógép KRESZ" az kimerül abban, hogy a felhasználói programokon belül hogy boldogulsz ideális üzemkörnyezetben, de kívül esik bármiféle karbantartási feladat (1), de főleg zavar/hibaelhárítás (2).

    (1) Te otthon szoktál olajat cserélni, vagy inkább szervizben? Abszolút megoldható lenne otthon is, mégis nagyon kevesen csinálják még azok közül is, akik egyébként képesek rá, akár szerszámaik és némi tapasztalatuk is van a téren.

    (2) Még talán a kerékcsere egyfajta folklór, de sokan képtelenek, vagy egyszerűen csak nem hajlandóak ettől triviálisabb dolgokra sem, mint pl. izzócsere.

    Én pl. ~10 év alatt még sohasem cseréltem személyautón kereket defekt miatt. (Teljesen abszurd és bagatel balesetek miatt viszont barkácsoltam már a helyi idegenektől kölcsönkért szerszámokkal.) Nem is értem, hogy miért ekkora divat még pótkereket tartani a személyautókban. Bármikor bármi tönkremehet és ezer más dolgot meg lehetne javítani az út szélén kézzel, ha van szerszám és tartalék, csak akkor egy kisfurgonnal kell járni, amiben van egy mini-műhely és egy fél kisfurgonra elegendő alkatrész...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák