Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Eleve:DVD?! Az oké, hogy sok (pl. európai/magyar) klasszikus még mindig csak DVD-n jött ki max, de a fő piacát nem ez jelenti (Magyarországon/Balkánon) a DVD-nek, hanem rendesen a legújabb AA/A-s Hollywood. Ez pedig amióta DVD a DVD, azóta így van. Legyen bármilyen belépőszintű még 32"-os FHD TV-röl is szó, azért egy 1080p-s minőséget megérdemelne a dolog, már ha van választási lehetőség. Ami döntő: a DVD sokkal, de sokkal olcsóbb,. mint a BD, mert azok árait még most is a rekettyés csillagos égben tartják a kiadók. Más se kell az átlag MM-es polcböngészőnek, még BD lejátszója sincs, mihez venné akkor a lemezt, mert ez az "ócsóbb", akkor meg minek?! Nyugatra van belőve a BD, meg Japánra, a DVD meg marad "Balkánikumnak" a 90' évek óta konstansan...

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Joshi #51 üzenetére

    Most főleg az "átlag MM-es polcböngészőket vettem alapul", ezt vágod, nem? Tehát akik a lemezes (DVD) eladások kb. 80%-ért "felelősek" a mai napig (A maradék 20 lehet a BD, de max). A cikk témája ugyanis ez és ehhez mérten írtam.

    A Streaming meg sose lesz jó. Kevés magyar felirat (lokálisan nézzük a problémákat ugye), alacsony bitráta (csak kivételes esetekben mennek a bűvös 30Mbit fölé, még 4K esetén is), HD hangok hiánya (amíg a a TV-k felső kategóriájának privilégiuma marad az e-ARC addig biztos nem), és ha mindez jobb is lenne, sokkal magasabb bitrátát igényelne, és ehhez kinek van/lesz itthon net-e?

    De ettől függetlenül (mert a Steaming is kompromisszumos, de a következőket ez "nem érdekli": "Az átlag" mit csinál? Bemegy a MM-be és turkál magának valamit az akciós DVD-k közül (mondjuk egyből 3-at ("Mind 1 csak valami ismert színész legyen a borítón" alapon), egy akciós BD áráért), vagy a legújabb AA/A-ra megy, de akkor is kb. ugyanez csak 1 új filmet vesz, egy régebbi akciós BD árán...

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz TeeJay #67 üzenetére

    Ja, a Netfilx ugye a húzósabb sorozatait BD-n is kiadja (persze némi idő után) és nem csak UHD-n, hanem FHD-ban is. Mi ez, ha nem annak az elismerése, hogy...

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz DjFlanker #79 üzenetére

    (#79) DjFlanker: Hát nem tudom, szerintem elég túlzóan optimista ez a meglátás a Netflix-es feliratokkal kapcsolatban. Lehet javult valamit a helyzet, de ez még messze van elvárható szinttől. Idősebbek esetén csípőből kizárt a dolog, ez meg az ami "nekik nem éri meg". Meg Pl. van egy csomó régebbi klasszikus is, amihez soha nem fognak magyar feliratot berakni. Ha igazán profi, korrekt és fogyasztóközpontú lenne a hozzáállásuk akkor alap "arany"szabályba foglalnák, hogy minden felkerült tartalomhoz legyen kötelezően az összes olyan nyelven felirat, amelyik országban csak elérhető a Netflix úgy egyáltalán.

    (#81) Narxis: És ki akarja a TV adókon nézni a filmeket? :D Amúgy ezek tények és kész. A "visualfilkedés", meg a "durr-durrkodás" meg nem érvelés...

Új hozzászólás Aktív témák