Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scalpel

    senior tag

    válasz julius666 #6 üzenetére

    Na most, antivir programok, hát hogy is mondjam, az ismert vacakok ellen tényleg jók, de a heurisztikus analizátor is átengedhet olyan dolgot, amit előtte nem ismertek a fejlesztők. De ha nem is figyelmeztetnek, hogy akkora kiskapuk vannak a gépeden, amin átfér keresztben egy gyorsvonat és épp egy bank rendszerének feltörésére vagy akármire használható, akkor lehet sose fogod megtudni, csak amikor kopogtatnak... ráadásul a userek nagyrésze csak builtin windows tűzfalat használ, ahogy jelenleg én is, mert nem tudtam a Win7-re felerőszakolni a kedvenc tűzfalamat. De ami késik, nem múlik.

    Egyébként meg a google vagy az apple vezette be, hogy távoli eléréssel eltávolíthatók programok a telefonról egyes esetekben...

    Én ezen, hogy szól valaki jó szándékkal, hogy egy botnet része a gépem, még örülnék is, hogy szóltak, de persze tépném ki a hálókábelt a gépből.
    Csináltam már ilyet, amikor valami vírus kilőtte az antivirt, meg a tűzfalat (zonealarm). Én kilőttem a gépet, majd hálózati csatlakozás (kábelkihúz) nélkül kapartam le a gépről a nyavalyát.

    Valamint egyetértek VladimirRal, hogy valóban nem kötelező Windowst használni, de hozzátenném, hogy a Windows jelenlegi igazi alternatívája a szememben a Novell SUSE Enterprise 11 a bennelévő Microsoft támogatású OO3 miatt, ami teljesen, minden irányban támogatja az Office 2007 formátumokat (legalábbis, ahogy utánaolvastam).

Új hozzászólás Aktív témák