Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz opr #34 üzenetére

    szerintem 5 év ha meg 2020 ra itt lesz valóban a 7nm náluk.
    Kíváncsian várom a jövőt én is.

    jbcs: szerintem annyira nem volt nyugodt a konkurencia,ha intel hozta volna az eredeti ütemtervét akkor most is még nézelődés lenne. Szerintem ők sem tudták, hogy Intel ennyire szarban lesz, valószínűleg jobban sült el , mint várták.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #57 üzenetére

    ez nem zsarolás amit te felvázoltál, ez egy üzleti lehetőség. kedvezményt/ pénzt kap polcrészért vagy mennyiségi eladásért cserébe.Én dohányiparban dolgozom, ez mindennapos dolog, a boltosok várják az ajánlatokat , mint a messiás, főleg ha olyan cégtől jön akinek a termékét amúgy is viszik.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #59 üzenetére

    de nem értem mi a zsarolás ebben? a fogalommal nem vagytok tisztában vagy nem tudom. Ebből a boltosnak/ gyártónak nem származik hátránya, pont leszarja min keresi meg a pénzt és örül neki hogy többet keres ugyan azon a hardveren, ennyi a sztori. Itt károsítva a piaci verseny helyzet van és ebből kifolyólag a vevő, valamint a szenvedő félként a kokurens gyártó de a két fél akik között a megállapodás létrejön haszonélvezői a dolognak. Itt a gyártó minden , csak nem áldozat ezt elhiheted.Ugyan olyan mértékben hunyók , mint a nagy csúnya Intel, sőt.
    A zsarolás fogalma nem ez.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #61 üzenetére

    ez nem zsarolás.leírtad újra. A kedvezmény maga nem egy alanyi jogon járandó dolog ,erről a boltos/ gyártó/ árusító dönt hogy igényli e vagy nem..... szeretne több pénzt, kizárólagosságot vállal vagy mennyiségi kvótát vállal.Pénzért ő vállalja. Nem pedig megzsarolják valamivel, Ajánlatot kap, megveszik.
    Nyugodtan ballagj be az első trafikba a közeledbe és nézd meg melyik gyártónak van kint a legnagyobb polcfelületben a legtöbb cigije, világító displaye és melyik gyártótól alig tartanak valamiit. Attól aki fizet van minden aki nem fizet, csak azt tartják amire, tuti van vevő.
    Menj be a Tescoba és nézd meg a mosóporoknál melyik gyártó van felső polcon kirakva ,reklámozva,( Ariel) Az amelyik fizet. Ezt senki nem szabja meg, csak a piac. Ha te nem kapsz egy helyen , csak fehér kenyeret, de neked barna kell tovább mész de az a bolt úgy dönt, csak fehér kenyeret árul, mert azon többet keres.( mert a fehér kenyeret árusító cég fizet azért, hogy ott legyen az ő terméke, ajánlja)Senki nem kényszerítheti rá, hogy tartson olyan terméket amit ő nem akar forgalmazni. Erről szól a piac gazdaság és így működik manapság minden de minden.
    Elárulom neked hogy a boltos/ gyártó szemében az a jó partner , aki fizet, hogy tartsa/ gyártsa a termékeiket és támogat nem az amelyik jobb terméket gyárt. Látszik, hogy nincs tapasztalatod ilyen téren és ezek a dolgok továbbra sem zsarolás, hanem az erősebb kutya b@szik esete. AMD is baromira rá lesz kényszerítve , hogy tegyen ebbe pénzt és vegye meg gyártókat/ frorgalmazókat mert különben hozhatnak ők 200 % kal jobb terméket is, nem az lesz az elsődleges fogalmazott termék.Biztos vagyok benne hogy már tejelnek is a nagyobb piactereknek, mint pl Ebay, Amazon.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz sh4d0w #62 üzenetére

    nyugodtan vágják meg érte nem érdekel engem az Intel . Mondjuk minden ilyen jellegű hírnél ezt elolvasom tőled, szerintem ez a 10. alkalom és többször le akartam már írni neked, hogy ha megvesznek egy gyártót vagy forgalmazót az nem Zsarolás. Baromi jó üzlet az annak a forgalmazónak és gyártónak...
    megvágta őket a versenyhivatal. Ettől te ugyan úgy nem fogsz venni AMD terméket, ha a forgalmazó nem akarja.Te mint vevő ezen nem nyersz semmit, csak belső békét.AMD nek meg ki kell szépen nyitni a bukszát.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #65 üzenetére

    Ha te vagy a boltos a konkurenciától nem vásárlást nem szabhatja/ kötheti meg, ezért büntetés jár. Ellenben mennyiségi / forgalmazási kvótát köthet veled törvényes keretek között.
    Magyarul azt mondja adj el 2000 darab Intel procit 3 hónap alatt / és erre kapsz x összeget. Te tisztában vagy vele,( és ő is tisztában van vele) hogy 3 hónap alatt te 2200 procit szoktál eladni, tehát azért hogy több pénzt keress, te magad fogod ajánlani az Intel terméket anélkül, hogy a konkurenci a legkisebb mértékben is meg lenne említve ebben a forgalmazási szerződésben.Magyraul érdekelté tettek téged , mint boltost , hogy az ő termékeiket nyomasd. Ezek nagyon régóta így működnek. Van úgy hogy nem közvetlenül pénz hanem vásárlási kedvezmény satöbbi jár érte...
    Ez nem szép dolog ,versenyhivatal néha kioszt egy ejnye bejnyét satöbbi, de ezek beleférnek a cégeknek.
    Vissza térve a trafikokra és a versenyhivatalra.( Ezzel tudok neked példálózni, mert több évtizede ebben dolgozom a világ egyik legnagyobb dohányipari cégénél) A trafikokban írásos szerződéssel kell bizonyítani ellenőrzéskor, hogy a pulton/ polcon kint lévő kiemelt világító displayekért és a kiemelt polchelyekért fizet a gyártó és nem te önkényesen saját magad hitvallásából részesítesz előnyben egy gyártót. Ha pénzt kapsz érte akkor minden OK, ha nem akkor úgy megbüntetnek, hogy csak nézel...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #69 üzenetére

    de az továbbra sem zsarolás, ha egy amúgy nem járó kedvezményt von el... feladom.
    ha azt mondaná, hogy te nem kapsz terméket tőlünk ha AMD-t is árulsz na. az gáz.
    De manapság már azt az esetet alkalmazzák amit leírtam, fizetnek, a partner meg rajong értük, hogy milyen fasza cég mert tömik a zsebét. A másik céget meg lehúzzák mert elvárnák tőlük is ezt a dolgot függetlenül attól, milyen a termék.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #77 üzenetére

    ez pedig az amit feljebb írtamn neked. Itt a HP a boltos/ gyártó , akit megvettek. DE ez nem zsarolás. Sajnos ez üzlet.Nem etikus dolgok ezek, de mint írtam,minden így működik.A gyártó elvárja manapság már ezeket a plusz pénzeket.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz hokuszpk #79 üzenetére

    Ha ez a helyzet állt/ áll fent akkor ez jogos, mint írtam is.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #82 üzenetére

    Én nem tagadok semmit, ne fordítsd ki a szavaimat.Én nem azt mondom, hogy ez így helyes, sőt ez kifejezetten elítélendő erkölcsileg.Teljesen pártatlanul írtam amit írtam, úgy hogy belelátok abba egy másik szférából, hogy működnek ezek a dolgok a való életben. Mindennapjaidban ugyan úgy jelen van ez a dolog, elég a fogkrémedre ,a cigidre a wc papírodra nézned. Erkölcsileg elítélendő, de amíg regulázgatnak egy céget addig nincs miről beszélnünk, ők ezt belekönyvelik/ beleszámítják. Mint írtam manapság megéri a cégeknek ha így meg tudják venni maguknak a partnert. Már rég nem a végfelhasználó a cél a nagy cégeknél a marketingben, hanem a forgalmazó, gyártó, tesztelő, média csomópont.
    Ráadásul a fenti, általatok linkelt perben a végére még hétköznapi szinten is hatalmas bakiknak minősülő gyerekes pontokon bukott ela vád és dőlt dugába az egész, ami józan paraszti ésszel meggondolva- nem volt véletlen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #96 üzenetére

    na igen ez így teljesen jogos. :R

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz lezso6 #101 üzenetére

    Ez nagyon naív hozzáállás szerintem. Egy cég értékét a részvények szabják meg. Ha vannak jó részvények vannak jó befektetők. és van fejlődésre pénz. A kettő kézen fogva jár. ha nincs pénz nincs miből nőni, de azt legalább törvényes keretek között lehet. AMD se lenne most sehol, ha a bérgyártókat nem húzza fel a mobilszegmens és a mobil ipar és nem lenne kivel gyártatni, mert így legalább a Glofotól meg tudott szabadulni.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz lezso6 #103 üzenetére

    ez így van, a végfelhasználó szív. Intel ott cseszte el, hogy túl gyakran fizet magas osztalékot és ez elvárás lett a befektetőknél. Most már ha nincs meg a megfelelő osztalék, netán visszatérnének az évi egyszeri kifizetéshez ,gondot okozna. A jót könnyű megszokni. Nvidia példaértékűen bánik a részvényeseivel igazi profik ilyen téren, az egyik legjobb IT cég a tőzsdén minden formában.
    AMD most meg ugye bukott 25 % -t 1-2 hét alatt a várható gyenge VGA szegmens miatt, hiába jók a ryzenek.Nekik most az lenne a legelőnyösebb ha bíznának a CPU részleg erőségében, ha kiszállnának a desktop vonalról, mert nem rontaná le például most sem a VGA részleg a szárnyaló CPU részét a dolognak.a tőzsdén, tudnának osztaléákot nyomni és jönne befekjtető kedv. ehelyett 106 misivel butáskodnak ami nagyon gyenge.Helyükben csak IGP APU szinten gondolkodnék, mert 2020 tól jön Intel is és nehéz lesz nekik 2 desktop VGA gyártóval versenyezniük, a tőzsde nem fogja honorálni nekik a ilyen gyenge teljesítményt hiába jó a CPU. Persze ez nekünk nem lenne jó, de most a cég és a részvény kibocsátó szempontjából nézem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #115 üzenetére

    ezt szerintem konkrétan nem tudhatod. bátor kijelentéseket teszel a valós tények ismerete nélkül.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák