Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    Most rettentően demagóg leszek, ezzel az egész szerzői jogdíjjal kapcsolatban, de...
    Számtalan kazettát vettem a '90-es években, hivatalosan, boltban és ezek a zenék Magyarországon nem jelentek meg CD-n, ezért kénytelen voltam letölteni a netről. Olyan is van, amit még a neten sem találtam meg, ezért digitalizáltam a kazettát. Amennyiben ezeket kiírnám CD-re, kétszeresen fizetnék jogdíjat, ráadásul nem is az kapná, akit megillet.
    Másrészt CD-t évek óta csak arra használok, hogy a munkát leadjam a hatóságok felé, valamint a megrendelőnek, beruházónak, kivitelezőnek (leginkább szennyvízcsatorna tervezésről van szó). A hatályos törvények szerint, a munka az én szellemi termékem és szerzői jog védi. Mire fel fizettetnek velem jogdíjat az adathordozóra? Egy-egy munkához 15-30(!) CD-t kell leadnom és bár tudom, hogy nem nagy összeg, de nem veszem meg a boltban 200-250Ft-ért a lemezeket, hanem inkább megrendelem a neten, ahol házhozszálítással 80Ft.
    Arra az SD kártyára, amit a fényképezőgépembe vettem, szintén fizettem jogdíjat. Miért is?
    Sok könyvet olvasok és ezek többségét a netről töltöm le. Ezeket korábban kölcsönkértem másoktól, vagy elmentem könyvtárba. Sok olyan könyvem van, amit megveszek, pedig digitálisan is megvan.
    Filmekkel is hasonlóan vagyok. Van, amit megnézek moziban, vagy megveszem DVD-n. Sok olyan filmet láttam, amiért nem adnék ki pénzt, nem azért, mert rossz, hanem azért, mert korlátozottak az anyagi lehetőségeim. Ugyan ez a zenékre is igaz.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz rt06 #51 üzenetére

    A Magyar törvények szerint letölteni nem illegális, csak feltölteni, tehát a torrent (bár erről folynak viták) nem legális. Én viszont nem torrentezek.
    Nem vettem meg a filmet/filmeket de a letöltő oldalakra sem vagyok regisztrálva (rapid és társai), tehát nem támogatom anyagilag az illegális feltöltést.
    Csak olyat töltök le, ami ingyenesen elérhető és talán 20-ból 1-et tartok meg, a többit törlöm.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz rt06 #54 üzenetére

    "ugyanis az teszi lehetove, hogy az audiovizualis tartalmak letoltes legalis legyen "
    Na, ezt tényleg nem értem. Hogyha nem tudnám letölteni, akkor nem nézném/hallgatnám/olvasnám. Semmiféle bevételtől nem esik el senki.
    Ugyanakkor plusz kiadás terhel engem, pedig a törvények szerint még nekem járna pénz azért, amit létrehozok.
    Szívesen lenék jólinformált, hogyha valaki el tudná magyarázni, hogy ez az egész miért jó. Mindezt mondom annak fényében, hogy sok olyan együttes van, aki a legfrissebb albumait ingyenesen elérhetővé teszi a honlapján azért, mert a jogdíjból nem ők, hanem a kiadók részesülnek.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák