Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dassler

    őstag

    válasz HussarF #162 üzenetére

    Az ipari méretű geoermia baromi drága dolog. Mint írtad a víz hőmérséklete nem elegendő, másrészt a feljövő víz vegyi kezelése, majd visszapumpálása, valamint a visszapumpálás során a "kivett" anyagokat is vissza kell varázsolni bele a jelenlegi jogszabályok szerint. Lásd a miskolci geotermiát, ahol megvalósítottak egyet, de önmagában nem rentábilis.
    A geotermiának egy helyen van értelme Mo-n, amit viszont tényleg nyomatni kéne, az pedig a lakossági szintű hőhasnosítás (fűtés, HMV). Abból is a talaj-víz hőszivattyúkat, nem a víz-vizeseket van értelme használni.

    Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

  • Dassler

    őstag

    Szép és jó, hogy kutatnak, fejlesztgetnek ebben a szél témában, kell is. Viszont ma még nagyon messze áll a gazdaságos megvalósíthatósága Mo-i viszonyok között. Az ellátás biztonság fenntartása végett a jelenlegi műszaki szint mellett nagyjából ugyanannyi beépített teljesítménnyel rendelkező gyorsindítású egységet kéne mellé telepíteni, mint amekkora szélerőművek beépített teljesítménye. Szóval baromi drága fajlagosan. A kihasználási óraszám pedig messze elmarad az offshore erőművektől, tekintettel ugye az elhelyezkedésükre.
    Ugyanakkor egy szélpark is sok környezeti kérdést felvet a vizuális- és zajszennyezés, valmint a környezetre gyakorolt hatását (pl.: madarak) tekintve. Sokkal összetettebb kérdés ez, mintsem ahogy ezt néhányan ledegradálják olyan szintre, magukat szakértőnek kikiáltva, hogy kell 6000 MWh zsinór villamosenergia, hát akkor az csak 3000 db 2 MW-os beépített teljesítményű szélkerék. Holott alapvető dolgokkal nincsenek tisztában a villamosenergia-termelés és elosztás hátterével, szabályozásával meg úgy egyáltalán fizikai alapfogalmakkal kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

    Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

Új hozzászólás Aktív témák