Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dolfikavik

    csendes tag

    Jeee, három nap alatt végigolvastam a teljes topikot. Nem percerzióból, egyszerűen csak szórakoztatott, és tökéletes napindító volt munka előtt :) Szummázva:
    1. Ez a film egy rakás szar, nekem sem tetszett, nekem sem.
    2. Megjelennek a fanboyok és elkezdik szétszedni a fanyalgók megjegyzéseit.
    3. Előkerül a globális SW univerzum, minden összefüggésével és összefüggéstelenségével.
    4. Akkoris szar a film.
    5. A fanboydom visszavág: de a régiek is tele voltak logikátlanságokkal.
    6. Akkoris szar a film.
    7. Melyik SW film verzió miért volt szar.

    Amúgy én is rajongó vagyok, de nekem sem tetszett, pedig az elsők között rohantam a moziba megnézni. A logikátlanságokat már ezerszer leírtátok, csak egy dologra térnék vissza. A fanyalgók jönnek azzal, hogy tudta lekardozni a blacktrooper meg a kiscsaj EmoRent. Erre a fanboy válasz, hogy mert Csubi oldalbapukkantotta a rohamosztagosröptető bowcasterrel. Namármost ha a bowcaster rohamosztagosokat röptet, akkor miért nem ütött rajta kéttenyérnyi lyukat, instant halált okozva? Oké, ő erőhasználó, de ha már simán oldalba tudták küldeni, anélkül hogy bármit tett volna ellene, akkor miért nem halt meg csak úgy egyszerűen, mint egy átlagrohamosztagos? Persze a válasz logikus, mert ő az egyik főgeci, és még életben kell tartani legalább két részig. De lécci, ha már görcsösen magyarázunk valamit, akkor járjuk körbe a témát.
    Amúgy én is gyerekként láttam először az Új reményt, amikor a királyi magyar tévé először adta, karácsonykor. Gyakorlatilag ezen nőttem fel, imádtam. És tudom, hogy az én hibám, de én is azt vártam, hogy megismétlődjön a varázslat, ami persze nem jött. Ez a film - ahogy valaki korábban okosan megjegyezte - egy biztonsági játék. A Disney nem azért vette meg a jogokat, hogy a rajongókat kielégítse, hanem hogy rátegye a kezét az aranytojást tojó tyúkra. Így aztán biztosra mentek. Anno Lucas független filmesként mert nagyot álmodni, és filmre vinni az elképzeléseit, ezzel kockáztatva szinte mindent. Ezt egy Disney már nem teheti meg, ha már súlyos pénzeket adott érte. Emiatt lett a film fantáziátlan, mindenféle újítást nélkülöző konzumtermék. Nem lehet őket ezért hibáztatni. Abrams meg nem tehetséges, de hoz egy stabil színvonalat, ide meg az kellett.
    Szóval lehet fikázni (én is azt teszem), de a helyén kell kezelni. Én amúgy kb a Sithek bosszúja szintjére helyezem egy olyan listán, ahol a csúcs a Birodalom visszavág, a legalja a Baljós árnyak (ami egyébként minden negatívuma ellenére is tud egy csomó olyan dolgot felmutatni, amit az Ep 7 nem... pl újdonságot).

    Ami a különböző SW film verziókat illeti, megvan mind. Kezdve az első szinkronos moziverziótól a legutolsó csilivili díszdobozos BD kiadásig. Mindegyik verzió jó valamiben, és szar valamiben. Nekem egyébként a legutolsó is tetszik. Pl a 7.-re ráhangolódásként megnéztük a párommal az összes részt BD-n. Mivel ő még nem látta egészben az egészet, ezért a machete ordert választottam, és tök jól kikerekedett a sztori neki is. És azt kell mondjam, azzal, hogy a Jedi végén kicserélték Sebastian Shaw-t a Hayden gyerekre, bezárták a kört, és kerekebb lett. Bár a NoooooVader-t nem tudtam megemészteni.

Új hozzászólás Aktív témák