Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovik1989

    csendes tag

    Sziasztok!
    A napokban sikerült beszereznem egy fehér Z1 Compactot. Sajnos újra nem volt pénzem, de találtam az egyik boltban egy használt T-s készüléket ami teljesen szép állapotban van, elől hátul fólia, a készülék karcmentes. Viszont tegnap észre vettem, hogy a készülék hátulja a hangerő szabályzó és a mágneses sávjában recseg ha kicsit jobban megszorítom. Ez másnál is előfordul? A vízhatlanság szempontjából számíthat? Egyáltalán miért lehet ez? Most kicsit megijedtem. Mit tegyek, vigyem szervízbe? Gondolom egy ilyen szintű telefonnál ennek nem lenne szabad ilyet produkálnia. Eddig iPhone 5-öm volt, azt akartam cserélni, és ha ez tényleg ilyen akkor nem volt egy jó választás minőség terén az előzőhöz képest.

    Egyébként egyenlőre úgy tűnik én is meg vagyok vele elégedve, bár még az újdonság varázsa is bennem van :) Bár azért sok évnyi iOS használat után szokni kell az Androidot, bár próbálom testre szabni. Mondjuk továbbra is úgy érzem, hogy az iOS kiforrottabb mint a 4.4-es Android, de mostanra egyértelműen többet tud. Igazából egy-két apró idegesítő dologtól eltekintve sokkal jobb már ez a rendszer. Meg egyéni vélemény, de nekem a készülék is jobban tetszik mint egy iPhone :D

  • kovik1989

    csendes tag

    válasz darvinya #9019 üzenetére

    Akkor mit csináljak? Vigyem be szervizbe? Mondjuk nálunk a T-nek nincs is már szervize, hanem egyből küldik a központba, szóval egy csomó idő.
    Mondjuk neten rendeltem, és akár vissza is küldhetem a boltba, vissza kell hogy fizessék az árát. Mármint bunkóság, de netes rendeléskor 14 napom van visszaküldeni.
    Vagy esetleg van valami ötleted, hogy ilyenkor hogyan javítják és az mennyi idő? Vagy foglalkoznak-e vele egyáltalán?

  • kovik1989

    csendes tag

    Sérülés nincs a telefonon. Vagyis a sim kártya nyílásánál hajszál karc van rajta, és a kijelző védő fólián van egy karc, és ennyivel ennyi a sérülés ami rajta van. Tehát lényegében nincs, szinte teljesen új állapotú. Gondolom akkor a szerviz foglalkozna az üggyel, és nem hajtanának el rögtön mikor rákérdezek. Vagy igen? És ilyenkor cserélik a hátlapot? Van tapasztalat arról, hogy mennyi idő mire a szerviz megoldja a dolgot? Egyébként a telefonon még van gari, úgyhogy fizetnem nem kell érte az biztos. Csak a T szervizben annyira nem bízok.

  • kovik1989

    csendes tag

    Sziasztok!

    Múltkor szervizben volt a telefonom, mert még az a széria volt, aminél bevillant a vaku fényképezéskor, meg a csatlakozó fedeleknél is volt valamimert rengetegszer jelezte, hogy csukjam be a fedelet. Na de ezeket meg is csinálták.
    Úgy mellékesen ráírattam a papírra a szervizessel a T-nél, hogy a recsegő hátlapot is nézzék meg. Mert recsegett a memória kártya foglalatánál már kicsit erősebb megfogáskor is. Nem volt olyan nagyon zavaró, de idegesített.

    Aztán egy hétre rá visszakaptam a telefont, a hibákat kijavították, egy csomó tétel volt a szervizes papíron, szóval alapvetően rendben volt a dolog.
    Viszont a hátlap még mindig recsegett. Jobban megvizsgálva a készüléket, feltűnt, hogy most már nem is csak egy helyen, hanem a sim kártya tartónál is néha pattanó hangot ad ki. Na jó, gondoltam bemegyek megint a T-hez, elmondom az ottani embernek mi van, és meglátjuk mi lesz. A szervizes el is küldte, mondta hogy elég gáz a dolog, meg ráírattam a papírra, hogy vizsgálják be a telefon vízállóságát.

    Ma megjött a telefon, ugyan olyan recsegő hátlappal mint mikor elküldtem. A telefon tiszta kosz és ujjlenyomat volt, kb egy hét alatt nem koszolom így össze. Mindezen túl mivel a hátlapra még nem is volt időm fóliát tenni a két szerviz között, megláttam a hátlapon egy egészen hosszú karcot, ami ugyan nem mély, de komolyabb mint a hajszál karc.
    És persze kaptam egy szakvéleményt, mely ezt tartalmazza:
    A készülék kialakításából adódóan, erőteljes deformáció hatására recsegő hang hallható, mely rendeltetésszerű használat mellett a készülék megfelelő működését nem befolyásolja. Ez minden típus azonos készüléken megfigyelhető, ezért a szervíz érdembeli javítást nem végzett. A jelzett probléma a készülék víz-, és porállóságára nincs hatással.

    Tehát leszarják az egészet, és tartok tőle nem is vizsgáltak be semmit, csak rámondták hogy rendben van.
    Tudok ilyenkor bármit is tenni? Vagy törődjek bele, hogy még jobban recseg a telefon hátlapja, és még össze is karcolták? Van valakinek valami ilyen jellegű tapasztalata?

  • kovik1989

    csendes tag

    válasz kelly416 #18007 üzenetére

    Szerintem lecserélték a teljes hátlapot, csak az újat is bénán csinálták meg a szakemberek :W
    Amúgy tényleg ne add be, teljesen fölösleges, lehet csak nagyobb baj lesz belőle.
    Fóliát most rendeltem rá, úgyhogy ha megérkezik felkerül, és remélem tényleg nem fog látszódni. Az előző telefonomon is a fólia rejtett el egy nagy karcot :)

Új hozzászólás Aktív témák