Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radio100jozs

    őstag

    Sziasztok, csütörtök óta én is XA2-vel rendelkezem, a Bp, Kecskeméti utcai SONY centerben vettem, 69 ezerért, ami szerintem nagyon is megérte. Már tavaly ősz során szemezgettem ezzel a típussal, de akkor még 80 ezer felett volt, így Honor 9 Lite készülék lett 63 ezres áron. De meglátva, hogy most mennyiért adják, és 2 év garanciával, így nem volt kérdés, hogy ismét Sonym lesz.

    Nekem az első okostelefonom 2012-ben a Sony Ericsson Xperia Neo V készülék volt, amit 2 évig használtam, és imádtam, bár nem is volt olcsó típus, akkor 79 ezret fizettem érte a Speedshopban. Egyedül a végén már a 512 kB memória, és a 1 GB belső tárhely mérete korlátozott be, hogy nem volt a programokra helyem, de amúgy nagyon szerettem, és elégedett voltam, főleg a fotózási tudásával, és a külsővel, nagyon tetszett a kialakítása. Volt egyszer LG Leon készülékem is, az akkumulátor üzemidő nagyon gyenge volt, külsőleg még az volt hasonló egy picikét a Neo V-re, de már 4G-s volt hálózatban.
    Aztán volt minden már, még egyszer egy rövid ideig egy Sony E1 dual, ami pocsék fotózási képességekkel, és gyenge hardverrel rendelkezett, de aztán rátaláltam a Honor 8-ra még 2016 őszén, és 2 évig nyúztam, szintén a Neo V után a másik okostelefonom, amivel nagyon elégedett voltam, csak hát 2 év alatt a hardver, és az akkumulátor is elavult már, így tavaly ősz óta keresem az új tartós telefont. Volt még Xiaomi Redmi 4 is, meg Samsung Galaxy S9 is, nagyon nem voltam megelégedve vele, gyenge akksi kapacitás, és nem praktikus a lekerekített kijelző, de volt még Iphone 6s, 7, meg SE, míg aztán volt ez a Honor 9 Lite kb 4 hónapig, ár-érték arányban jó volt, de a mérete már kezdett kényelmetlen lenni, és sajnos a fényképező része elég gyengécske, főleg a Honor 8-hoz képest. Aztán volt még egy Huawei P smart 2019, de csak 1 hétig, mert az már akkor tepsi volt, hogy használni nem tudtam kényelmesen.

    A lényeg, hogy eljött akkor ismét a Sony, és remélem ez hű társ lesz az elkövetkező években, és nem kell tovább keresnem.

    Mert közben most már ennyi telefon után meg tudtam állapítani, hogy mik a szempontjaim, azaz 150 mm-nél kisebb méret, NFC (már több mint 2 éve bankkártyát használok a mobillal), 4G hálózat, két kártyás működés, és nem profi, de azért szép fényképezési élmény, és legalább 1,5 napos üzemidő, 3,5 mm jack aljzat, értesítési led. Ezeket összerakva meg elég szűkös a kínálat. Persze 200 ezer felett ott van a Samsung S10e, meg az iPhone XS, bár az iPhone kiesik, mert NFC nem megy bankkártyával. A Honor-Huawei vonal hiába nagyon jó ár-érték arányban, de 150 mm felett kezdődik már a készülék méretek.

    De ennyi rizsa után a tapasztalat. Nekem nem volt újdonság a Sony-s dolgok, és pont ez tetszik nekem, ismét valami egyedi, valami más, kicsit olyan, mint az iPhone és egy Androidos telefon, az Apple más, egyedi, és jó ugyan ezt érezni a Sony esetében is. De nekem ez pont, hogy otthonos. A külső, a káva pedig pont tetszik, mert egyedi, nem egy képernyőt fogok a kezemben, mert ha megnézzük a mai telefon kínálatot, akkor mind egyforma, egy lapos képernyő és ennyi, semmi egyediség, semmi stílus, semmi dizájn nincs a telefonokban, csak egy-egy üde kivételben már. A készüléket hamar be tudtam lakni, nekem zsebben nagyon kényelmesen elfér, hisz kisebb, mint a Honor 8 volt. Megkapta a 2018. decemberi biztonsági frissítést is. Tetszik, hogy az egyik sim az 3G, a másik 4G-n megyen (Honor 8 és a Honor 9 lite esetében ha az egyik 4G-n megy a másik sim csak 2G-n mehetett). Nekem a visszaolvasott dolgok tekintetében eddig negatív tapasztalatom nincs, jó a hangerő, az értesítő hangok is jók, és külön öröm volt, hogy visszakaptam a régi Sony-s csengő és sms hangjaimat, igazi nosztalgia volt számomra. A bankkártyát be is regisztráltam, pénteken már NFC-vel vásároltam gond nélkül. Az ujjlenyomat olvasó pedig szintén szempont, hogy hátul legyen, ez praktikus, ezt szoktam meg, nekem hibátlanul, és gyorsan működik.

    Ha lesz tapasztalat, kérdés, majd írok.

    [ Szerkesztve ]

  • radio100jozs

    őstag

    Nekem is a 9-es android van már rajta.
    Van benne pár módosítás.
    A felső értesítési sávon kisebbek lettek az ikonok, és a bal felső sarokban van már óra kijelzés.
    A "rezgő" módra állítás már nem úgy megy, hogy hangerő levétele nullára, hanem hangerő gomb, és a csík felett megjelenik egy harang ikon, arra pöccintve lesz rezgő mód, még egyszer pöccintve teljes néma mód, majd még egyszer pöccintve ismét hangos értesítő mód.
    Ez azért minden telefonnál hasonlóan ikonról is működött, itt eddig fura volt, hogy ilyen módváltó nem volt az értesítési ikonok között, de akkor most már lett a hangerő gomb kezelésnél.
    A beállításokban is voltak változások a sim kártyák kezelésénél, a készülék információinál...stb.

  • radio100jozs

    őstag

    válasz #72445440 #320 üzenetére

    Erről nincs még tapasztalatom.
    De nekem a frissítés óta a kijelző fényerővel vannak gondjaim, hogy valahogy az automatikus nem igazán optimális, a félhomályban sem akarja ráadni a fényerőt néha, és minimumon marad, nekem kell kézzel a csúszkán fentebb állítani.

  • radio100jozs

    őstag

    válasz nova001 #328 üzenetére

    Az automatikus fényerő szabályozásnál most azt olvastam, hogy ez egy tanítható, azaz magad kell utána állítani, és utána ezt megjegyzi, hogy a jövőben a fényviszonyok szerint a korábban használt beállítás szerint állítja automatikusan a fényerőt. Hát remélem tényleg így lesz, mert negatív nekem most ez benne a 9-es androidnál.
    Ikonokról néha nekem is erőszakosabban kell koppintani, hogy elinduljon az alkalmazás, ez sem volt eddig, csak a frissítés óta.
    Közelségérzékelővel nincs gondom.
    Bekapcsoláskor, míg bootol a rendszer, akkor megszólal az értesítés hang, de a végét levágja, mint ha hirtelen lekapcsolnák, miközben nem jött semmi, és ez is a 9-es verzió óta van, de nem minden bekapcsolás után, és kikapcsolást nem találtam rá.

    +1, eltűnt a helymeghatározásnál a 3-as beállítás lehetősége, azaz a nagyon pontos, amikor a GPS is bekapcsol, a pontos, amikor csak a mobil és WIFI hálózatból következteti ki a tartózkodási helyet, és a kikapcsolás funkció. Ez a 9-esben nincs sehol benne.

  • radio100jozs

    őstag

    A 9-es android egyik pozitív tulajdonsága, hogy tovább bírja a telefon. Nem változott a használati szokásom, ennek ellenére a második nap is még 50%-on van, míg a 8-as Androiddal már 35% körül volt a töltöttség. (Én este 23-tól reggel 6-ig repülő módban tartom, mikor alszom, hogy ne zavargassanak).

    [ Szerkesztve ]

  • radio100jozs

    őstag

    válasz Steve198310 #334 üzenetére

    Jó, hogy írod, nekem is ez a tapasztalatom, hogy az ikonoknál hiába koppintok rá egy alkalmazásra, nem reagál semmit, még van, hogy be is szürkül az ikon, de csak nagy nehezen indul el, és ezt én is a 9-es óta tapasztalom.

  • radio100jozs

    őstag

    A Telekom VoLTE funkció megy az XA2-esen is? Elméletileg kéne, csak nem találom, hol lehet ezt a készüléken bekapcsolni.

Új hozzászólás Aktív témák