Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz #86564352 #244 üzenetére

    És működik. Most olyan is vett sony telefont, akinek ez 3 éve a büdös életben nem jutott volna eszébe, mert bizonyos szempontok mellett konkrétan nincs más.
    Értem amit mondasz és egyetértek a konklúzióddal is, csak azt mondom, hogy szerintem az irány jó, ha meg tudja fogni ezt a kisebb piaci szeletet és nem engedi, akkor simán fennmaradhat, aztán ha nem lövik lábon magukat (tegyük hozzá ebben nagy tehetségek, párszor már sikerült majdnem kivégezniük a mobil divíziót a hülyeségeikkel), akkor van rá esély, hogy szépen lassan beállnak egy adott piaci szintre és ott maradnak, akár picit nyernek is.
    Én nagyon remélem, hogy megmaradnak, mert számomra konkrétan nincs más értelmes választás, csak ha erős kompromisszumokat kötök olyan dolgokban, amikben pont nagyon nem szeretnék.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz #86564352 #244 üzenetére

    ez szep es jo, csak eppen nem fedi a valosagot.

    a Sony Xperia 1 III majusban (!) mar elerheto volt Kinaban, az volt az egyik elsodleges piaca ennek a telefonnak. svedeknel konkretan juli kozepe ota elerhetoek. ez egyebkent stimmelt is, majus vege korul konkretan szinte az osszes review kinai oldalakrol jott, es gyakorlatilag az osszesnel a kameraszoftver volt a fokusz.

    ---

    ha valaki fullos, stock droidot akar ami minden szempontbol remekel, akkor nagyon keves alternativa van. nekem ott kellett donteni, hogy kifuto akcioban benyulok egy 1 IIot vagy megvarom az 1 IIImat.
    - Samsungbol S20 Ultra es tavalyi Note erre csak a szornyen sikerult Exynos volt. 5G FEbolt volt Snapdragon 865, de az fHD. en latom a kulonbseget ekkora meretben, sajnos picit 1440p es 4K kozott is, de 1080p es 1440p kozott foleg. 90 es 120Hz engem nem erdekel
    - S21nel meg oke a CPU de 1080pre visszavettek a felbontast az Ultra kivetelevel, amit viszont nagyon dragaltam a kifuto 1 IIhoz kepest es az S20 ultrahoz kepest
    - Pixel 4 XL beszerezhetetlen, 5nel a hardweren huztam a szam az araert
    - LG foldbeallt, meg a termektamogatasuk mar a csucson is szornyu volt
    - Applet nem akartam (infrastruktura)
    - Huawei kiesett az OS miatt
    - Xiaomi es OnePlus meg a nem igazan stock droidok (Xiaominal bugok az osszes reviewnel emlitvae vannak, plusz termektamogatas mert nem romolok), tetejeben arban beertek a konkurenciat
    - Asusnal meg a Rog 5 volt valamennyire versenyben, de en alapvetoen nem jatszok es ugy viszont az a telefon nem az en igenyeimre keszult, Zenfone 8 meg meg nem volt a piacon.
    Ott egyebkent meg csak annyi latszott, hogy a 865nel annyival nem gyorsabb a 888, utobbi melegedesi problemai meg kevesbe.

    az a baj, hogy ugy, hogy egy Pixel 1 XLrol valtottam kb latom, hogy miert is lett dragabb:
    - vegre a furdoben (dupla betonfal mogott) se dobal a telefon, amit egyebkent egyedul a csaladban az S10+ es az S21 ultra tudott, az LG G6al konkretan a nagyszobaban is alig volt vetel (ugyanolyan carrier mellett). bluetooth stabil pl zsebben tartva futas kozben a negy eves fulesemmel
    - eleg hangos az ebresztoora, a Pixel 1 XL halk volt
    - normal IP vedelem jack es SD kartya mellett, tetejeben az SD kartyat ki lehet szedni tu nelkul
    - osszeszerelesi minosegre elsorangu, par honap hasznalat (es par foldreejtes) utan olyan, mint ujkoraban, igaz ez nekem az alap
    - par nap utan egyebkent a 21:9 kenyelmesebb es a gombok is pont jo helyen vannak, csak picit mashogy jobb fogni. haptikusan a gombok remekek. massziv.
    - gyakorlatilag stock droid egesz minimalis bloatwarevel. hala egnek elengedtek a Sony okoszisztemat (bar elvileg a Playstationnel van remote play is), ami jo, mert az mindig katasztrofalis volt
    egyebkent amiket leirtam azok egy reszet se a specifikacio, se a tesztek nem fedik nagyon, tehat jellemzoen itt lehet megfogni nagyon a koltsegeket.

    egyebkent kell a konkurencia, mert ha csak par szereplo van, akkor elofordul az a szituacio, hogy az egyik szereplo felad egy szegmenst (Google), a masiknak meg nem jon ossze a SoC (S20 Exynos), akkor hirtelen nagyon keves alternativa marad.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz #86564352 #251 üzenetére

    a Pixel XLnek is 800 euro volt az MSRPje, szoval ne tegyunk ugy, hogy valami olcso / gagyi cucc volt a viszonyitasi alap aminel elfogadhato, hogy egy 120+euros, sajat korabeli bluetooth fulessel nem bir kapcsolatot tartani futas kozben, csak ha a jobb zsebemben van. hangeroben konkretan az 1 II megver egy belepo bluetooth hangszorot (ugy, hogy a hangminosege is oke). aprosagokrol beszelunk, de ettol fuggetlenul a Pixelre egy idoben nem ebredtem fel.

    kamerat ejszaka az 1 IInel picit szokni es neha utanallitani kell. sokat javult a fokusz a megjelenes ota, de neha manualisa picit meg kell piszkalni, ami jellemzoen harom gombnyomas, meg egyszer le kell vele ulni ket orat vegignezni, hogy mi mire kell, mert egyebkent felhasznalobarat a szoftver es updatelik. barati korben hasonlo korulmenyek kozott nappal kis odafigyelessel siman es erezhetoen jobb kepeket lo, mint egy Iphone 12 (azzal vetettuk ossze direkt).

    ha nem hiszed, tele a youtube 1 II photo pro vs akarmi phone osszehasonlitasokkal (es talan mar 1 III is van par), versenykepes a Sony az abszolut kiralykategoriaban is, csak nem point and shoot modeban. ha az kell, akkor ajanlott megvarni a Pixel 6 Prot.

    Szoknyácska.: apro kulonbsegek vannak, pl GCam helyett van a photo pro es egy (tokfelesleges) default Camera app, news feed mashogy van picit megoldva, meg van egy side touch es egy multiscreen mode ami Pixelnel tudomasom szerint nincs.

    egyebkent egy sallangmentes, kb teljesen stock droidrol beszelunk, szoval Pixelrol valtva az egyetlen amit szokni kell, az a GCam -> Photo pro valtas. meg van valami Sony suite, ami utana sok mindent nem csinal es valszeg le lehet tiltani.

    egyebkent google featureok egy resze biztosan megy, az asszisztens mukodik ugyanugy, bar en azt letiltottam.

    sheratan: viszont ez azt is jelenti, hogy nincs megvarialva az interface es nincs kaosz a menuben.

    romolas meg engem nem erdekel, a jo design telefonnal az, amit az ember eszre se vesz. ezt tudja a Pixel, ezt tudta a Nexus (bar az dev telefonkent nagyon fapados volt), ezt tudta a sajat csucsan az LG, a Huawei es a HTC, es ezt tudja a Samsung es immar a Sony.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Schuler888

    senior tag

    válasz #86564352 #251 üzenetére

    "én azon se lepődtem volna meg, ha eladják az Xperia mobilüzletágat. (ahogy a VAIO laptopokkal tették)"

    Ido kerdese.

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Új hozzászólás Aktív témák