Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    Azt szeretném kérdezni a Tisztelt Tulajoktól, hogy van-e valaki, akinek T-mobile wap sms-t sikerült küldeni, pontosabban, hogy egyáltalán lehetséges-e az X10 mini Pro-val?
    (Van ez a lehetőség ugyi a trénél, hogy napi 15 db-ot lehet "ingyen" (értsd: adatforgalmi díjért) küldeni wapról, ha elő van fizetve az ember egy tetszőleges net csomagra.)

    Nekem nem akar menni a dolog. A böngészőben beírom a címet: wap.t-zones.hu/wapsms/wapsms, megnyitja a lapot, de csak valami wml / xml kód jelenik meg.

    Sem a gyári böngésző, sem az Opera Mini, sem a Dolphin browser nem birkózik meg a feladattal. Példának okáért N97 minivel ill. Samsung Wave-vel simán megy a dolog. Lehet, hogy csak át kellene állítanom valamit?

    Köszi a választ előre is!

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz bandersen #544 üzenetére

    Próbáld meg ezt: Beállítások - Alkalmazások - Kapcsolatok -> Adatok törlése.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz charlie_hu #551 üzenetére

    "Olyan böngésző kell, ami tud WAP-ot, és nem proxyzik."

    Köszi szépen a választ! :R

    Tudsz esetleg ilyen böngészőt? Eddig amiket találtam, azok nem jók: Dolphin, Skyfire. Bár nem értem, mert a Wave-en is Dolphin fut gyárilag, és azon megy a wapos sms-es oldal simán...

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz cryingdr4g0n #553 üzenetére

    Már nem tudom szerkeszteni az előzőt, bocsánat.

    Közben találtam megfelelő böngészőt a célra: az UC browser az egyetlen, ami megbirkózik a feladattal normálisan. Így most már teljes az öröm, megy az sms küldés wapról :)
    Köszi a segítséget még egyszer is!

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Dia84 #604 üzenetére

    Hello,

    Megnéztem párat az enyémen, kb ilyenek vannak:
    Angry Birds 14 Mega
    RockPlayer 14 M
    Quick Office 8 M
    Ndrive: 7M (persze a térképen stb. nélkül)
    PowerAmp: 4M
    Handcent SMS: 4M
    Titanium Backup: 4M
    LauncherPRO: 3M
    Picasa Tool: 2M
    eBuddy: 2M
    A többi: Autorun killer, Root Explorer, CallRecorder, CheckBalance, ezek ilyen 2-3-500 kilobájtosak átlagban.
    Amit lehet, szerintem érdemes wifin lehúzni, mert ez így sok. A netcsomagot inkább az alapján érdemes kiválasztani, hogy mikor már nagyjából minden fel van telepítve, amit szeretnél, akkor utána mik fognak adatforgalmat generálni: pl. milyen widgetek fognak menni: valutaváltó, időjárás, ha lesznek, akkor milyen gyakran akarod, hogy frissüljenek, lesz-e push email, ha igen, akkor kb. hányat kapsz naponta, mettől meddig frissül.
    Gtalk, MSN lesz-e.
    A legtöbben, akik a fentiekre használják, amúgy 100 és 500 mega közti csomagot használnak, ezt a Samsung Wave-es topikban tárgyaltuk ki nemrég pont.
    Nekem a 100 megás elég szokott lenni.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz LÁZ #606 üzenetére

    Miért nem veszel bele egy turbo sim-et 5 dollárért? Nem kell függetleníteni, sőt a gari is megmarad.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz LÁZ #608 üzenetére

    Igen, nem mindegyik megy, az igaz.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz -myself- #612 üzenetére

    Ha be van kapcsolva, és van wifi a közelben, akkor wifiről kapcsolódik. Ha pedig a mobilhálózat beállításainál az adatforgalmat letiltod (pipa kivesz), akkor kizárólag wifiről fog tudni kapcsolódni. EDGE opció nincs külön: ha elérhető az EDGE, akkor azt használja, ha nem elérhető, akkor nem. (Mindez természetesen akkor igaz, ha nem 3G-n van a telefon)
    Nekem is ez az első droidom :) bejön, tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz MC Pite #627 üzenetére

    Nekem volt N97 minim, most egy x10 mini pro van.

    Nem igazán összehasonlítható a kettő, szerintem. Nem véletlen, hogy már nincs meg az N97 mini. Eleinte nagyon tetszett, sokadik symbianos telefonom volt. Az összeszerelés minősége jó, a készülék szép, de valami hihetetlenül lassú, ahhoz képest sokat fogyaszt, a készenléte nem jobb, mint az X10 mini pro-nak, amiben pedig jóval karcsúbb az akku és a processzor is komolyabb (O.K., a képernyő kisebb, felbontásra is, nyilván ez is számít) A RAM kevéske benne, eléggé figyelni kell, mik futnak, mert hamar elfogy.
    Az N97 mini qwertyje minden idők legszarabbja, amihez szerencsém volt. Pedig kinézetre jónak tűnik. Még a P1i összesűrített qwertyje is jobb volt annál, kevesebb melléütéssel megúszható. Az x10 mini pro-é pedig igazi felüdülés hozzá képest.
    A rezisztív kijelző is elég gyatra a kapacitívhoz képest. A felbontása rendben van, meg a láthatósága is. Mindkettőé eléggé zsírmágnes amúgy, de talán az x10 mini pro egy fokkal jobb ebben is.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz maxborn #646 üzenetére

    Lehet vele élni. Pedig én nagy kompromisszumot kötöttem, mivel nem akármiről, hanem Samsung Wave-ről váltottam, aminek jelenleg kb. a legjobb kijelzője van a bolygón. És kellőképpen nagy is. Mégis összességében ez jobban megfelel nekem.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz maxborn #646 üzenetére

    Lejárt az időlimit, pedig 5 percen belül voltam elvileg, szal sajna nem tudom az előzőt szerkeszteni.
    Ami a többi kérdést illeti: Offline térkép? Én feltettem rá az Ndrive-ot és az iGO-t is, mindkettőhöz van térkép is, offline, ergo nem megy a netre letölteni. Tehát ez nem probléma. Ha a Google maps-t vagy ilyesmit használsz, akkor már nem ez a helyzet, gondolom.
    A wifi teljesen jól működik, ugyanolyan erőteljes a vétel, mint a Wave-nél, tapasztalataim szerint.
    És ami a sebességet illleti, az is teljesen korrekt.
    A menükben jövés-menéskor abszolút nem lassúbb, mint a -jelenleg szintén csúcsnak számító- egy gigahertzes procis Wave. (Bocs, hogy mindig ehhez hasonlítom, de ez volt előtte és jó összehasonlítási alap) Ott venni csak észre, idézőjelben, amikor bizonyos erősebb procit, ill. 3D-s gyorsítást igénylő játékokat szeretne futtatni az ember. Mármint azok konkrétan nem mennek. De hát azok amúgy sem mennének 320 x 240-en, hát, ez sem tökéletes... Viszont pl. párhuzamosan futhatnak a taszkok szarásig, nem fogy el a RAM. A qwertyje meg kb. 40 kört ver az N97 mini qwertyre. Használható, jó nyomáspontú, nem ütsz mellé, nincsenek túl közel, nincsenek túl távol, könnyen előcsalod az ékezeteket és egyéb egzotikus karaktereket. A térkihasználás csodája.
    A felsoroltaid közül a Spicát ismerem közelebbről. Nem rossz választás az, a kijelzője pl. ugye elég nagy és meglepően jó, annak ellenére, hogy nem SAMOLED. Persze qwerty nincs, azt Neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb.

    Számomra abban jobb, hogy a Wave nagyon zárt rendszer, egyelőre viszonylag kevés szoftverrel (bár sok minden gyárilag van Badára, ami Androidra csak utólag telepíthető). Nincs egy normális ekönyvolvasó, normális instant messenger: skype, MSN, Gtalk. Csak egy java alapú Palringo van, amit csak nagy trükközéssel lehet rávenni, hogy a háttérben fusson. A widgetekkel sincs elkényeztetve az ember, másrészt amikor elkezdi az ember komolyabban kipakolni őket, gondol egyet, és becsukdossa az összeset, mert "elfogy a memória", szóval ilyen "apró" bosszantó dolgok. Van widget, csak nem tudod használni. A böngésző nem tördel szöveget, és még sorolhatnám.

    [ Szerkesztve ]

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz maxborn #650 üzenetére

    A kijelzővel nekem az egyetlen bajom az volt, hogy -lévén műanyag- nagyon gyűjti az ujjlenyomatokat, zsírosodik. Kipróbáltam rá több fóliát, összesen háromfélét.
    A legjobb a nálunk nem kapható -legalábbis én nem találtam- 3M Vikuiti fólia, ez van most rajta. Ebayen megtalálni, 7-8 euró körül postaköltséggel, pár nap alat megjön. Konkrétan a Vikuitiből is van kétféle. A régebbi fajta a DQC, az újabb az ADQC jelű, én ezt vettem. Üvegszerű felület: sokkal, de sokkal kevésbé gyűjti a zsírt. Fényes, viztiszta, de tükröződésgátló felületű. A DQC nem, viszont az meg antisztatikus. Túlságosan az ADQC se gyűjti a port egyébként. Egyetlen hátulütője, hogy mivel az egész előlapra van szabva, és az mint tudjuk, nem sík, nem tapad fel rendesen a széleken, de nem vészes. Cserébe nem zsírosodik a tel. A nálunk kapható fóliák közül kétféle volt rajt a korábban, fényes (Brando Crystal Clear) és egy noname matt. A matt szintén nagyon kevéssé gyűjtötte az ujjnyomokat, viszont össze-vissza töri a fényt, nem kellemes annyira olvasni a karaktereket. A fényes Brando szép, de ugyanúgy zsírmágnes, mintha nem is lenne a telefonon semmi... akkor meg minek? :D

    A progik nagy része valóban ingyenes, és közvetlenül leszedhető a telefonnal. Wlan közelsége javallt, mert sokba kerülhet, ha kis net-csomagja van az embernek, pl. egy 50 megás, az hamar elfogy. Az ingyenes appok leírását érdemes mindig megnézni, mert sokszor csak bizonyos funkciók ingyenesek (pl. office dokumentumok olvasása az, de a szerkesztése már fizetős), illetve az ingyenes változatok zömében alul vagy felül ott figyel egy mindig frissülő hirdetési ablak, az ingyenességért cserébe.
    Másik lehetőség az Applanet nevű alkalmazás felkutatása és telepítése (google a barátod), erről csak annyit nagy vonalakban, hogy ez ugyanolyan, mint a hivatalos market, csak khm, nem hivatalos, na. De ezt nem tőlem tudod! :D
    Bizonyos funkciókhoz szükség lehet a telefonon root jogokra, ez is megoldott már X10 mini Pro-ra. (Pl. gyárilag telepített programok törléséhez, vagy egyes mappákhoz hozzáféréshez -ezt persze csak ésszel és átgondoltan, utána kell olvasni).

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz maxborn #654 üzenetére

    Nincs mit! :)
    Jó választást, aztán majd élménybeszámolj ám!

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz ju2tin #657 üzenetére

    Sajnos nekem egy levétel után már nyöszörgött. Tehát amint az eladókislány levette, hogy betegye a SIM-et, és visszatette, utána egyből.
    Megnéztem: nem rossz illesztés, hanem az át nem gondolt anyagpárosítás okozza. Orvosolni úgy lehet, hogy nagyon vékony (mert mint mondtam, nem hézag miatt van, hanem mert a kétféle műanyag "nem szereti egymást"), tehát nagyon-nagyon vékony öntapadós fóliából kivágott csíkkal megoldható. Oda kell ragasztani a fedélbe, ahol a kis kidudorodások vannak, amik belepattannak a készülékház megfelelő réseibe. Ha jól emlékszem, ez 6 hely összesen. A fólia lehet pl. 3M öntapadós matt ragasztószalag, vagy sebtapasz. Így nem fog nyikorogni.
    Oké, fusermunka, meg barkácsolás, meg nem elegáns, de mi a ... csináljon az ember, ha egyszer nyikorog? Visszaviheted garanciában, esetleg ki is cserélik a fedelet, aztán leveszed kétszer, és megint nyikorog. Belülről úgysem látni a ragasztócsíkokat.

    Szerintem ekkora kijelzőn maximum swype-pal tudja az ember normálisan használni a virtuális qwerty-t. Anélkül csak szentségelés fog menni, a rengeteg félreütés miatt. Samsung Wave-ről jövök, annak állóban van kb. olyan széles kijelzője, mint ennek fekvőben, és mégse lehetett azon se portré módban félreütés nélkül gépelni, csak fekvőben. De természetesen Te tudod. Igaz az is, hogy az árkülönbözetből már lehet venni egy külső bluetooth billentyűzetet is, na de azért az már két eszköz, mindegyik fogyaszt, mindegyiket tölteni kell, nem hiszem, hogy az életképes út.
    Nem tévedsz: mint minden, ez is kompromisszumok kérdése, meg hogy kinek mi a fontosabb: jó gépelés+(kiküszöbölhető) nyekergés+picit bumfordibb kinézet vs. esztétikum+(nem igazán kiküszöbölhető) kényelmetlen szövegbevitel+kellemesebb ár. Hát ez van :)

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz ju2tin #661 üzenetére

    "Hű ez egy átgondolt és részletes vélemény vmi ilyenre gondoltam, amikor segítséget kértem"
    :R
    "nekem sincsenek virsliujjaim, szal talán nem lenne para..."
    Nekem sincsenek! Kifejezetten vékony ujjaim vannak, mégis nagyon kell figyelni. Emellett nincsenek mikromotorikus gondjaim sem, tudok koncentrálni, precíz vagyok, stb,. mégis nagyon kellett figyelni virtuális billnél. Nincs jó feedback, a kis rezgés ami bekapcsolható, az valamit jelent persze, de nem az igazi, nem pótolja azt a taktilis érzést. Na meg -nem tudom, a videón amit láttál milyen nyelven gépelt a srác- de pl. angolul könnyebb gépelni, szerintem az átlagos szóhossz is rövidebb, meg az ékezetek hiánya is könnyebbség. Persze ettől még másnak mehet ez a dolog jobban, én csak a saját tapasztalatomat mondom el. :)
    A legjobb lenne, ha ki tudnád próbálni személyesen megvétel előtt.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz abteam2008 #675 üzenetére

    1. Nem lehet
    2. Lehet, pl. a speedshopban is van.

    Tipp: amikor a led töltéskor zöldre vált, akkor még NE vedd le a töltőről, mert ez 95% körül történik. Utána még egy negyedóra, míg a 100%-ot ténylegesen eléri az akku töltöttsége. Plusz ha be van kapcsolva a 3G, akkor kapcsold ki, fél napot minimum jelent az is. Emailekhez, twitter, facebook, widgetek frissítésére tökéletes az EDGE is.

    fa4hu: a Pro-hoz nincsenek színes hátlapok, csak a simához.

    bogesz87: Igen, ez ilyen. Bekapcsol, élete árán is. :D

    [ Szerkesztve ]

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz fa4hu #677 üzenetére

    Az tuti lesz, szerintem az Ebayt nézegessed. Lehet, hogy ott már van is (a kínaiakat ismerve :D )

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Yagamiii #680 üzenetére

    "Egy 1-2 órás msnezést le lehet vele bonyolítani végszükség esetén?"

    Nemcsak végszükség esetén, én naponta használom ennél többet is, ha nem vagyok éppen gépközelben.

    toldy: a képek minősége szerintem se javult, és abban is egyetértek noicenoice-szal, hogy az üzemidő viszont igen. Nekem iGO és Ndrive van fenn, mindegyik jó, a Sygic Aurához még nem volt szerencsém, de kíváncsi vagyok rá.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz becc88 #685 üzenetére

    Ami a kamerát illeti, egyik készülék sem a világ teteje, körülbelül ugyanazon a szinten vannak: korrekt 5 megapixeles fotókra lehet számítani jó fényviszonyok közt. C6-nak csak láttam a képeit, mini Pro-val csináltam is, ez alapján mondom. A C6 nem tudom mennyire, de a mini Pro eléggé érzékeny arra, hogy ne mozduljon be a kezünk fotózáskor.

    A nagy memória pedig MINDEN telefonnál memóriakártya kérdése. (Na jó, mondjuk pl. iPhone 4-nél, vagy N97-nél vagy N900-nál nem teljesen, mert ezeknek van beépített, nagy memóriája is)
    De ennél a kettőnél akkora helyed lesz a zenéidnek, amekkora memkarit veszel bele. 16 gigás microSD javaslok ilyen célra. Ha nem nomame-et veszel, tehát márkásból nyugodtan veheted a lassúbb (és ezáltal viszonylag olcsóbb) Class2-est is, pl. Kingmax, Kingstone. Tökéletesen megfelel, ez tapasztalat, még HD videófelvételre is akadásmentesen alkalmas volt az előző telefonomban.

    Ha bluetooth-on akarsz küldeni/fogadni adatokat, annak semmi akadálya: a Bluetooth File Transfer nevű szoftver a Te barátod, a marketről ingyenesen letölthető. Elindítod, és már tudsz is fogadni bármit. Küldeni meg enélkül is tudsz képet is, hangot is.

    A videója hangjával nekem semmi bajom nem volt, a képével annál inkább: nem elegendő fény esetén elég gyengécske. Ha jó videófelvétel meg a jó minőségű zenelejátszás a legfontosabb számodra, akkor én inkább egy Samsung Wave-et javaslok: igényes fémház, nem mellesleg egy vizuális orgazmus a (nem karcolódó, alig zsírosodó) üveg kijelzője.
    A háromból a legjobb kompromisszum, a legsokoldalúbb viszont messze a mini Pro. A C6-ot javaslom a legkevésbé.

    Sztif: Az én "elengedhetetlen" kellékeim: Titanium Backup (ezt pl. arra is használom, hogy ami nem kell olyan sűrűn, azt archiválva tartom, hogy ne foglalja a helyet, ami sajnos véges. Pl. nem kell minden nap az iGO vagy az Ndrive, de ezzel egy mozdulattal archiválni lehet, majd pedig szintén egy mozdulat vissza tudom állítani, amikor kell. Persze archiválni amúgy is hasznos dolog).
    A többi: ACurrency, ApMemo Lite, Applanet, Autorun killer, Beam reader, Beautiful Widgets, Call recorder, CheckBalance, Compass, FileCover, IM Plus Pro, KeepWifi, LauncherPro Plus, LedLight, Merriam-Webster's dictionary, NeoReader, Picasa Tool, PowerAmp, QuickOffice. A többi az játék, ami már ízlés dolga, de közülük pl az Angry Birds sztem kihagyhatatlan :D

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Sztif #689 üzenetére

    NIncs mit!
    A leírt alkalmazások szinte mindegyikének van alternatívája is, úgyhogy nem feltétlenül ezek a legjobbak, amik nálam éppen fent vannak. Kategóriánként érdemes körülnézni alaposabban, de a marketen a csillagok száma (értékelés) sok mindent elárul.
    Játékok: Angry Birds egy próbát megér. Hát a képernyő akkora amekkora, nem egy Samsung Galaxy S, az tény, de engem nem zavart a játékban (már amennyit játszom).
    Álló tok: ebay-t nézted már?

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz abteam2008 #701 üzenetére

    Én használtam. Nem éri meg az árát. Ha nem bpesti valaki, akkor még kevésbé, mivel úgy még rájön a postaköltség is, 900 Ft. Bár már leírtam korábban, megerősítem: a Brando Ultra Clear egy zsírmágnes, pedig az én bőröm nem zsíros, inkább száraz. Ugyanúgy mindent összeszed vele a telefon, mint fólia nélkül, akkor meg minek, ugye.
    Ami bejött, az a 3M Vikuiti fólia (ebayről), ez jóval üvegszerűbb felület, és kevésbé gyűjti az ujjnyomokat. Hátránya, hogy nagyobb, az egész elejét beborítja a telefonnak (ki van stancolva a funkciógombok helye alul és az érzékelők helye felül. Így hát (mert a telefon nem sík) nem fekszik fel a szélein. Nem lehet igazán szépen feltenni rá, a szélein kissé feljön (levegő lesz alatta), akármennyit simogatja az ember. Áthidaló megoldás felrakás előtt szikével kijelző méretűre vágni (mint amekkora Brando). Ha ilyesmire adod a fejed, ehhez biztos kéz kell. Lapos szögben tartott szike, fémbetétes vonalzó, jó fényviszonyok, erős leszorítás, és NE akard elsőre keresztülvágni a szikével az anyagot, húzd végig többször, kis erővel.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz noicenoice #708 üzenetére

    Szívesen segítenék, de sajnos frissítéskor ment a levesbe. Nem csináltam róla backupot. :(

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz AXisBOLD #712 üzenetére

    Semmilyen gyerekbetegséget nem tapasztaltam, pedig eléggé háklis vagyok. Ahogy a topikot néztem, más sem említett semmi kifejezett "szériahibát" vagy egyéb komoly hiányosságot.
    Már az 1.6-tal is nagyon rendben volt a készülék.

    Igen, már egy ideje elérhető a 2.1.

    Hátlap cserélhető, de csak feketéről feketére, ez nem az X10 mini, ez az X10 mini Pro.

    Ennek ellenére lehet rá számítani, hogy előbb-utóbb az ebayen, majd pedig később itthon is fel fognak bukkanni kínai, színes utángyártott hátlapok hozzá.

    toldy: Gratula a készülékhez! Én is sok év symbian után nyergeltem át (egy kis badás kaland előzte meg), és számomra az android pont úgy volt más volt első benyomásra, mint amilyennek a symbiant mindig is szerettem volna :D

    [ Szerkesztve ]

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz AXisBOLD #714 üzenetére

    NIncs mit! Erről viszont nem tudtam :) Akkor esetleg a náluk rá lehetne kérdezni, hogy külön is kapható-e.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz hernan.c #717 üzenetére

    Kérdés, Neked mi mennyire fontos :) A nagyobb kijelző a galaxyt alkalmasabbá teszi a netezésre, de ha -amint írod- sokat fogsz "pötyögni" rajta, tehát MSN, email, akkor a qwerty az nagy előny tud lenni a virtuális billentyűzettel szemben.
    Csak kompromisszumos döntést tudsz hozni így is, úgy is :)
    Nekem bevált az x10 mini pro, sokat gtalkozok, MSN-ezek vele, a qwertyje hibátlan, világklasszis, de tényleg. A kis gyengusz kijelzőjét meg elnézem neki (Samsung wave-ről jöttem, az azért elég kemény kompromisszum display szempontjából, azt hiszem, nem szükséges túlmagyarázni :) )
    Állítólag 2.2 nem lesz mini Pro-ra, tehát ezáltal a flash 10 is felejtős, ha jól tudom, ezt azért a böngészés szempontjából nem árt tudni a jövőre nézve. A Galaxy 3 frissíthető 2.2-re, úgy láttam.

    Szilvii28: a marketen nézzél szét, a "task manager" kifejezés a Te barátod. Az ingyenesek közül pl. megfelel a célnak az Advanced Task Manager vagy az Advanced Task Killer nevű, funkcióra ugyanazok, az ikonjuk egy robotka, a pocakja kék, illetve piros kereszttel áthúzva. (De ha más szimpatikusabb, akkor van még választék). Ezekkel egyenként vagy csoportosan is kilőheted a taszkokat, illetve kivételeket is beállíthatsz, mert nem kell mindent leállítani. A beállításoknál bejelölheted az autostartot is, hogy magától induljon újraindulás után.

    AXisBOLD: oké :) Hát igen, a qwerty az olyan, hogy vagy hiányzik valakinek, vagy nem. Én pl. nem tudtam hosszú távon igazán megbarátkozni az érintős billentyűzettel.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz hernan.c #721 üzenetére

    Korábbit (tehát nem a 10-est) rá lehet, de túl sok köszönet nincs benne.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz hernan.c #723 üzenetére

    :R szívesen!

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz fpy_ #772 üzenetére

    "Erre már meg léehet csinálni az App2SD-t is, azaz SD kártyára telepíteni progikat, sajna ezt ez az Android még nem tudja alapból..."

    Nálad működik ez a dolog a gyakorlatban?
    Ha szépen megkérlek, tudnál ennek a leírásáról linket küldeni? Lehet angolul is. Kerestem sokat, de nem találtam egyértelmű leírást, bizonyos proggik, amik pedig ehhez kellenek, nem csinálták meg a dolgot. Még annyit tudtam kisilabizálni, hogy a memkártyára kell csinálni egy linuxos partíciót, és azt exfat-ra formázni, de valahogy nem áll össze a dolog.
    Előre is köszönöm! :R

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz fpy_ #782 üzenetére

    :R köszönet még egyszer is!

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz abteam2008 #798 üzenetére

    Ez szerintem valami google probléma lehet, ami magától rendbe fog jönni.

    robyg: ha csak töltés közben van ez, akkor elvileg normális.

    Viooo: ez teljesen attól függ, hogy Neked milyen funkciók / szempontok a legfontosabbak egy készüléknél. Nem nagyon lehet a kettőt enélkül összehasonlítani. Másrészt ebben a topikban úgysem valószínű, hogy azt fogják mondani, vegyél desire-t. :) Van erre topik, a "milyen okostelefont vegyek", vagy valami ilyesmi a címe. De ott is azt fogják kérdezni, mint én, hogy nálad mik a legfontosabb funkciók. :)

    Más:
    Az x10 mini Pro úgy fest, tudja a 802.11n-t.

    Élesítése a következő módon:
    - /system/etc könyvtárban a tiwlan.ini fájl megkeresni
    (természetesen rootolt telefon kell hozzá)
    - az alábbiak szerint a megfelelő részt átírni benne:

    HT_Enable=1 #0=diable 802.11n support / 1=Enable

    BurstModeEnable = 1 # 0 - Disabled 1 - Enabled

    Mások jelentése szerint működik és többletfogyasztást nem okoz. Kipróbálni még nem tudtam, keresnem kell egy n-es wifi routert. Ha sikerül, jelentkezem.

    "Bár írta itt egy tulaj, hogy ki lehet belül fóliával ragasztani az illesztési pontokat és akkor elhallgat."
    Igen, ez én voltam. :) Tényleg elhallgat, de a recsegés nem szűnik meg teljesen. Ha kinyitom (látszik a billentyűzet) és külön megnyomom az alsó részt, ahol az akkufedél van, vagy külön a felső részt, a kijelzőt,akkor egyik sem recseg, halálos csend van. De ha összecsukom, akkor valahogy a slide mechanizmusa, tehát az alsó és a felső rész együtt továbbra is recsegnek picit. De ez már elviselhető, alig hallható.

    [ Szerkesztve ]

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz komizoli90 #802 üzenetére

    Nekem még egyszer sem indult újra. Eléggé hardcore user vagyok, szerteszéjjel van testre szabva a telefon, rootolás, app2sd, amit akarsz, de nem tapasztaltam ilyet. No meg a "rengeteg hiba" is eléggé homályos így, hogy az mit takar vajon. Szerintem abszolút nem ilyen rossz a helyzet. A Samsung Wave-em, na AZ újraindult sokszor. Ott volt hiba dögivel. Itt ahhoz képest a hibák száma=0.

    krida: Gratula a készülékhez! :)

    A rootolás lényegében olyasmi, ami által admin jogokat adsz magadnak, ami linux alapú rendszereken szükséges ahhoz, hogy bizonyos rendszerfájlokhoz ill. könyvtárakhoz hozzáférhess, írni/olvasni tudd őket. Pl. ahhoz kell, hogy egyes gyárilag telepített alkalmazásokat is törölhess (persze ezt csak nagy körültekintéssel szabad.)
    Ha jól emlékszem, ebben a topikban is volt leírás róla, hogy mely programok távolíthatók el biztonsággal, a seria.hu-n is van ilyen topik, vagy a forum.xda-developers.com-on szintén. De ha beírod a gugliba, hogy "x10 mini pro biztonságosan eltávolítható szoftverek" vagy "x10 mini pro safely removable apps", akkor jönnek a találatok szépen.

    Amiket most feltetepítettél, az 100%-ig biztos, hogy a telefonmemóriába települtek. A memóriakártyára telepítést én is nemrég oldottam meg, köszönhetően fpy_ fórumtárs kedves segítségének. Csak egy kicsit kell visszaolvasni, ITT van a linkje.
    A leírás jó, de nekem nem ment elsőre, bár nagyon pontosan követtem. A sarkallatos pont a memóriakártya particionálása, kell rajta csinálni egy kisebb linux partíciót.
    A leírás szerint: "a MINI olyan 400-500 MB területet képes lekezelni, illetve ennyinél nem lesz stabilitási gond." - Nem így van. Először is valamiért nem tudtam a 16 gigás kártyámon 600 megás ext2 partíciót létrehozni. Másodszor, a forum.xda-developers.com szerint a mini Pronál a nevezett partíció ne legyen nagyobb, mint 1,4 giga. Egy kb. 1,3 gigás partícióval próbálkoztam, ezt végre látja a telefon (nem úgy, mint a 600 megásat), és semmilyen stabilitási probléma nem jelentkezett azóta sem, valóban.
    Telepítéskor továbbra is használja a telefon memóriát is, tehát ahogy tesz fel az ember programokat, az is fogyni fog továbbra is, csak nem olyan ütemben.

    Én a gyári játékokat meg a Roadsync-et szedtem le, de merész módon a gyári launchert is kigyalultam Titanimu Backup-pal Chuck Norris módban :DD
    Nálam a LauncherPro Plus van fent, így tetszőleges számban lehet felpakolni a homescreenre ikonokat és egy lapon több widget is lehet (mint a "nagyoknál"), a gyári megoldással ellentétben. Nagyon szépen testre szabható.
    Aztán van még fenn: Sygic Aura, Ndrive 10, iGO 8, Applanet, AutoWifi, BeamReader, Bluetooth File Transfer, CallRecorder, CheckBalance, FileCover, Ebuddy, Handcent SMS, IM+ Pro, Multitasking, No Lock, Picasa Tool, PowerAMP, QuickOffice, RockPlayer, Root Explorer, SlovoED English-Hungarian, Titanium Backup, 3G Watchdog, és játékok ízlés szerint, most éppen az AngryBirds xmas edition, meg a Marvin, mert nagy ZX Spectrum rajongó vagyok/voltam xD.
    Meg ízlés szerint widgetek: aCurrency Lite, Beautiful Home Weather, LED light, PowerTime, Widgetsoid.
    Ha valami nem ismerős, a Google-ban megnézheted, melyik prog mit csinál. :)

    noicenoice: nekem a JIT nem ment... vagyis pontosabban ment, végigcsinálja hibaüzenet nélkül, majd a tel újraindul, ahogy kell, és ugyanolyan, mint volt. Szal nekem nem lett gyorsabb a tesztek szerint és szubjektív érzés szerint sem. Igaz, hogy lassabb se :) Továbbra is olyan 4 körül van az az érték, aminek a tesztek szerint 7-8-ra kellene felmenni JIT után.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz krida #810 üzenetére

    Szívesen! :R

    Az adatbarangolás úgy tudom az a netes roaming, tehát hogy külföldön is használhasd a GPRS/EDGE/3G adatforgalmat. Drága mulatság.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz noicenoice #813 üzenetére

    Igen, én is olvastam, hogy a JIT csak több mérés után mutat, de hát sajna az a több mérés megvolt :) Megmértem vagy tízszer... Igaz, ezt rögtön akkor, utána. Azóta nem. Sőt, a benchmark programot akkor hirtelen felindulásból le is telepítettem. Na majd most felteszem újra, hátha csoda történik :D
    Az xda-developers.com fórumán a hozzáértők egyöntetűen 1,4 gigában maximalizálják az ex2 partíció méretét, e felett instabilitásra lehet számítani. Nálam 1,3 gigásra sikeredett, mert egy csomószor próbáltam az ajánlott Partition Wizard home edition-nal, és amikor végre sikerült, akkor éppen ekkorára húztam a csúszkát. (Hogy mitől sikerült: nem tudom. Azt sem vágom, hogy előtte miért nem sikerült, miért nem látta a telefon a linux partíciót. Minden alkalommal mindent ugyanúgy csináltam, a nagykönyv szerint.)
    No de a lényeg, a válasz a kérdésedre: a memóriakártya méretétől függetlenül 1,4 gigát írnak. A Te esetedben átgondolnám, hogy másra is maradjon hely (pl. ha navigációt akarsz feltenni, akkor a térképeknek, vagy ha mp3-akat vagy egyebeket még akarsz feltenni), szóval én kisebbre venném, mittudomén, 6-800 mega (az is szép), aztán kipróbálnám.
    Amit még tudni kell: azt írják, hogy az ext2 az nem naplóz (vagy mi?), és egy idő után nagy kupleráj keletkezHET elvileg azon a partíción, ami a telefon feljövetelekor problémát okozHAT. Ekkor is van gyógymód, de abban majd akkor mélyedek el, ha ilyen gond jelentkezik. Ext3-nál ez már nincs, de mire ezt elolvastam (és minden leírás az ext2-t írta), addigra már kész volt az ext2, örültem, hogy működik, és nem akartam újra csinálni. Így is elment fél napom vele. :D.
    Ezen kívül írták, hogy a memkártya sebessége miatt (ha pl. kisebb Class osztályú) belassulhat a készülék, pontosabban azok az alkalmazások, amik a kártyáról futnak. Nekem egy class2-es (elvileg leglassúbb) Kingmaxom van, de nem tapasztaltam problémát. Még arra hívják fel a figyelmet, hogy a kártya élettartamát is csökkenti a sok írás-olvasás, ezt nem tudom konkrétan mit jelent időben, de annyira nem is aggaszt. Sőt, nálam működik egy swapper nevű program is, ami, mint a nevében bent van, egy swap fájlt csinál (alapértelmezésben 200 megás) és ugye azt is a memóriakártyára teszi. Egy kicsit élénkebben reagál a telefon valóban, mint nélküle. Hát dióhéjban ennyit tudok hozzátenni a témához.
    Másik kérdésedre válaszolva: én a Home Manager nevű home manager programot használtam :D De csak addig, míg a default launchert kiválasztottam. Nálam a Multitasking-ot kellett választani alapértelmezettnek, (ami egy taszk váltó), mert különben nem működik. Így a Home gomb egyszeri megnyomása felhozza a futó taszkokat, kétszeri pedig a default launcher (LauncherPro plus) homescreenjét.

    Hogy a letelepített dolgok miatt mennyi hely szabadult fel? Már nem tudnám megmondani, de úgy saccra összesen talán olyan 20-30 mega (?). A korábbi hsz-embem felsoroltam, hogy mik vannak feltelepítve, ott látható, hogy sok minden, és így is van még kb. 50 mega szabad hely a telefonban. Ez alá nem akarok menni. Amúgy is ha jól rémlik, olyan 25 mega alatt elkezd sipárogni, hogy kevés a szabad hely, kiteszi a piros felkiáltójelet a státuszsorba felül. Olyankor már egyébként eléggé be is szokott lassulni, függetlenül attól, hogy mennyi dolog fut éppen.
    A gyári home eltávolítása óta semmi, a legapróbb gond sem volt. Először csak letiltottam, próbaképpen a Titanium Backup "Freeze!"-zel befagyasztottam, hogy vissza tudjam állítani, ha gond van (mert újraflashelni nem szerettem volna), biztos ami biztos alapon, majd miután egy hónapig sem volt probléma, fogtam, és merészen kivakartam. De ezt így sem ajánlom senkinek, csak saját felelősségére. Visszacsinálni ugyi nem lehet :D. De hangsúlyozom, nem volt még egy kifagyásom vagy újraindulásom sem, tehát elvileg nem lehet gond.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Stephen003 #832 üzenetére

    Az auto kill eléggé gyilkos dolog szó szerint. Ha nem állítja be az ember, hogy miket ne lőjön ki, akkor fordítva sülhet el a dolog. Amúgy írja egy cikk, hogy az android szereti, ha mindaz fut, amiről ő úgy véli, hogy futnia kell. Tehát nem baj úgy, mint pl. a symbiannál, hogy ha meg van terhelve a memória. Lehet hogy így van, nem tudom, azért nálam is volt olyan, hogy ha nagyon sok minden futott, belassult, ezért én is használok task killert, de beállítgattam, hogy miket hagyjon békén (pl. természetesen a widgeteket en bloc). És ha valami nagyon nem kell, akkor manuálisan, külön kilövöm. A többi meg hadd futkorásszon a háttérben. Van olyan task killer is a marketen, ami nem lő ki semmit, csak figyel, és ha abnormálisan beakad egy processz (amivel többletfogyasztást is okoz), akkor állítja le. Bocs, de a neve most nem ugrik be, de ha a task killer kifejezésre rákeresel, ott lesz a találatok közt.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Perillustris #834 üzenetére

    A voda mindig "jó kézzel" nyúl bele a firmware-ekbe... Ott vannak pl. az igényes live-os témák... vagy ez a jelenség :D
    Trés telefonnál nem tapasztaltam. Telenornál valaki?
    Az, hogy a wifinek köze van hozzá, hogy merült fel? :B )

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Perillustris #837 üzenetére

    Kösz, megnézem.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Joker12345 #841 üzenetére

    Gratula a készülékhez! :)
    Normális. 1.6 alatt így csinálja, de úgy rémlik, mióta 2.1 van rajta, kikapcsolva is hagyja magát tölteni. Úgyhogy ne aggódj, nem kell cserélni. Viszont a frissítést -nem csak emiatt- javaslom.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz gabor_01 #843 üzenetére

    Hát vagy visszaflashelni 1.6-ra (ami marhaság), vagy a marketen nézni alternatív telefonkönyv-alkalmazást, ami esetleg tud ilyet :), esetleg az xda-developers fórum x10mini pro szekcióját végigbogarászni (még nem volt érkezésem), hátha van valami patch rá. Más nem jut eszembe.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz cryingdr4g0n #844 üzenetére

    Már nem tudom szerkeszteni az előzőt: a Youlu Address Book vagy a Contapps is ilyen. A marketon fenn vannak, egész jók.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz robyg #882 üzenetére

    A legutolsó információk szerint nem.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Psytróger #902 üzenetére

    Dehogy felejtheted el... Teljesen korrekt a wifije. Összehasonlításképpen: ahol az n97minim állandóan elvesztette a jelet, ott ugyanolyan stabilan kapcsolódik wifin, mint a samsung wave-em, vagy korábban a p1i-m tette.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz mira72 #951 üzenetére

    "ha valaki tudja hogy lehet erre a szarra valami főzött 2.2-t tenni, megoszthatná velem, vagy valami nagyon lightos 2.1 se lenne rossz..."

    Itt találsz custom ROM-okat hozzá, de ez mind angol. 2.2 nincs, de mintha valaki írta volna, hogy dolgozik az ügyön. De nagy reményeink ne legyenek, mert az elég kemény dió.

    Xrecovery kell hozzá, azt talán a legegyszerűbb ezzel a szkripttel felhegeszteni.
    Ez a szkript egyúttal rootolja is, valamint felteszi a Busybox-ot és az Xrecoveryt is.
    2.0.2.A.0.24-en működik. Amúgy pont ez a fazon, aki ezt posztolta, ő dolgozik a froyo portolásán.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz mira72 #977 üzenetére

    Az általam korábban belinkelt szkript rootolja akkor is, ha semmi mással (pl. z4root) nem sikerült. Xrecoveryt és a Busyboxot is felteszi egyúttal. (ezekről bővebben ugyanott, a megfelelő topikokban találsz.)

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Rav3n02 #1010 üzenetére

    Kevesebbet fog bírni. Az utángyártott akkukra pofátlanul nagy kapacitásokat mernek ráírni. A papír/fólia végül is elbírja... Rendeltem ilyen "nagy kapacitásút" anno ebayről egyik nokiámba... addig sem bírta, mint a gyári.
    Az utángyártottakból a Mugen Power csinál olyat, ami tényleg tovább bírja, de azok nagyobbak (vastagabbak) is, mint az eredeti akku, ezért általában spéci akkufedéllel együtt árulják, elég drága is, a telefon jó bumfordi lesz tőle, de tényleg többet bír. Csodák nincsenek, egy adott méret határt szab a megvalósítható, mAh-ban mért kapacitásnak.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Tüske0614 #1020 üzenetére

    Hát először is a végén kiírja hogy "OK" vagy "successful" vagy "completed", vagy valami ilyesmit, már nem emlékszem pontosan.
    Indirekt módon meg abból látni, hogy pl. Root Explorerben látszanak a rendszermappák, vagy a Titanium Backup-nál meg abból látni, hogy ha elindítod a telefonon, akkor a legelején, mikor azt írja "asking for root rights" utána nem hibaüzenet jön, hanem szépen belép, ahogy kell.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz Tüske0614 #1023 üzenetére

    Nem nevettem :)
    Igen, a gépen kell indítani, ez egy sima exe fájl. Természetesen az USB kábellel össze kell kötni a telefonnal a gépet. Nem kell kiválasztani a telefonon semmit a kapcsolódáskor felajánlott üzemmódokból. Úgy emlékszem, akkor lesz jó. De megvan a leírása az xda-developers fórumon.

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz cirmok #1056 üzenetére

    lyeany, cirmok: véletlenül nem android 1.6 van a készüléketeken? Nekem mintha akkor csinált volna egyszer ilyet, amikor az volt rajta. 2.1 óta nem volt ilyen anomália, illetve egyszer volt olyan, hogy nem tudtam felvenni a hívást, az érintőfelület megmakacsolta magát, de az újraindulás után megszűnt. Igaz, ez is pont elég idegesítő volt, mert nagyon fontos hívást vártam...

    • Flies around shit - bees around honey •

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz -myself- #1114 üzenetére

    Esetleg próbáld meg ezt a metódust.

    A memkártya témában pedig a Sajátgép>jobb egérgomb>kezelés>Lemezkezelésen belül sem látszik a kártya? Ha nem, akkor esetleg az Active@ KillDisk for Windows free version-nal még meg lehet próbálni életet lehelni bele. Csak vigyázz, melyik meghajtót jelölöd ki. Ha az sem látja a kártyát, akkor passzolom.

    • Flies around shit - bees around honey •

Új hozzászólás Aktív témák