Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aRm1n

    aktív tag

    Sziasztok!
    Nemrég én is fellőttem egy Pi-hole-t egy Pi Zero W-re, és elkezdtem kísérletezni. Azt szeretném megoldani, hogy LG TV-n kiszűrje a pofátlan mennyiségű YouTube reklámot. Sajnos arra gyorsan rájöttem, hogy ez elég nehezen megoldható, ha egyáltalán... Van valaki, aki biztató eredményt ért el?

    Egyelőre a két default (master és malware) listán kívül a sunshine.it-s és egy youTube_ads_4_pi-hole nevű van beállítva, utóbbi egy scripttel együtt, ami automatikusan frissíti a blocklistet. Sajnos az eredmények nem bíztatók, a reklámok átjönnek, utána viszont jó eséllyen a content is blokkolódik. Van valami ötletetek?

    Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

  • aRm1n

    aktív tag

    Köszi a válaszod! Kb. eddig jutottam a fórumokat áttúrva.
    Pár kérdés:
    1. Honnan lehet tudni, hogy melyik IP-ről melyik tartalom jön?
    2. Hogy kerestél rá erre a címre? Megnézted nslookup-pal a manifest.googlevideo.com domaint majd a visszakapott címet megkerested nslookuppal?
    3. Mihez kellene a visszakapott címeket (?) hozzáadni? Sima/wildcard blacklisthez, host filehoz vagy mihez?
    4. A Raspberryről és a mögötte lévő PC-ről eltérő címek jönnek ki a manifest.googlevideo.com domainre... vagyis a kettőről azonos időben más eredményt kapok:
    Raspberry (Pi-hole):
    pi@raspberrypi:~ $ nslookup manifest.googlevideo.com
    Server: 192.168.1.254
    Address: 192.168.1.254#53

    Non-authoritative answer:
    Name: manifest.googlevideo.com
    Address: 172.217.19.110
    Name: manifest.googlevideo.com
    Address: 2a00:1450:400d:805::200e

    pi@raspberrypi:~ $ nslookup 172.217.19.110
    110.19.217.172.in-addr.arpa name = muc03s07-in-f110.1e100.net.
    110.19.217.172.in-addr.arpa name = bud02s27-in-f14.1e100.net.

    PC:
    PS C:\Users\armin> nslookup manifest.googlevideo.com
    Server: raspberrypi
    Address: 192.168.1.89

    Name: manifest.googlevideo.com
    Addresses: 2a00:1450:4016:801::200e
    172.217.20.14

    PS C:\Users\armin> nslookup 2a00:1450:4016:801::200e
    >> 172.217.20.14
    Server: raspberrypi
    Address: 192.168.1.89

    Name: muc11s02-in-x0e.1e100.net
    Address: 2a00:1450:4016:801::200e

    5. Nem lehetne valahogyan scripttel automatizálni a keresést és az eredményt hozzáírni a megfelelő listához...?
    Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, nem vagyok szakmabeli (csak egy bosszús user, aki megunta nyelni a reklámokat a TV-jén :D )

    Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

  • aRm1n

    aktív tag

    válasz gr8tjoey #47 üzenetére

    Vagy száz ötletet meg regexes/listás próbálkozást láttam már az elmúlt napokban, voltak, akik elkezdték gyűjtögetni a googlevideo-s domaineket, de hiába minden. Nem lehet statikusan blokkolni, mindenki eredménye erre mutat. Hogy kéne megcsinálni azt, amit javasoltál? Sajnos mint írtam, nem vagyok szakember... ha hosts-ba rakom, nem tiltja le az egész domain elérését...?

    Az a megérzésem, hogy a reklámot kiszolgáló címet folyamatosan és rendszeresen szkennelve talán meg lehetne oldani, mások is próbálkoztak már hasonlóval, itt: [link]

    Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

  • aRm1n

    aktív tag

    Köszi a linket! Tegnap este hozzáadtam ezeket a hosts-hoz (amúgy valószínűleg jobb lenne a Pi-hole blokklistájához adni, elvégre erre való, nem?), az eredményeim eddig vegyesek. TV-n nézve talán (!) kevesebb reklámot látok, főleg a videók alatt, de nem vagyok biztos benne, hogy a most felrakott lista miatt (eddig is használtam néhány listát, ahogy írtam).

    Feltűnt, hogy mindig két query bukkan fel a Pi-hole logjában:
    [link]
    Az egyik IPv4, a másik IPv6, ha jól néztem utána. Ennek mi lehet az oka?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

  • aRm1n

    aktív tag

    válasz gr8tjoey #51 üzenetére

    Igen, nálam is ott vannak a reklámok. Benne van a hosts-ban, de semmi javulás. Van egy olyan érzésem, hogy ez esélytelen. Senkinek nem sikerült megoldani a YT reklámblokkolást DNS alapon... lehetne bonyolítani, de akkor sem működne, valószínűleg konkrétan lehetetlen. A szervert azért fenn hagyom, a követőket is leszedi, szóval van haszna.

    Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

Új hozzászólás Aktív témák