Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz copin #16 üzenetére

    Ennek ellenére egyszer sem kaptam ilyen ajánlatot, pedig hónapok óta nem nyomtam logout-ot.

    ne email spamre gondolj... amikor a neten nézegetsz weblapokat, akkor az ott megjelenő google hidretések tartalma lehet személyre szabott... mivel a script a google szerveréről töltődik be, így az általa elhelyezett cookieból tudhatja, hogy ugyanaz a személy nézi ezt a weblapot, mint egy másikat. Úgyis mondhatnánk, hogy épít egy profilt abból milyen (google reklámokat tartalmazó) weblapokat néz ugyanaz a felhasználó és ezekhez a témákhoz illő tartalmú reklámokat mutat más oldalakon is.

    A cookie-k törlése után már valószínűleg új felhasználóként ismer fel. A chrome esetleg ezt aktualizálhatja, hogy te még mindig ugyanaz a felhasználó vagy (pl megjegyzi milyen azonosítót adott a google a reklámokhoz, s ezt visszaírhatja akár ha cookie törlés után megváltozna)

    Ha jól emlékszem a címkiegészítésre írták, hogy kémkedik, mert elküldi a címtöredéket amit épp gépelsz és a keresőjük eredményéből ajánl fel lehetséges címeket.

    Persze ezek itt nem tények, csak abból indultam ki, hogy én hogy csinálnám. Ja és felesleges megilyesni, ez teljesen hétköznapi dolog. Még a PH! is használ cookiekat, hogy felismerje, hogy te vagy az, és ne kelljen mindig újra bejelentkezni.

Új hozzászólás Aktív témák