Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adamyno

    tag

    6 éve linuxot használok... különböző disztrók átmentek a kezem alatt, de leginkább állandó használatra Debian alapú van belőve, egy ubuntu változat, mivel az ubuntu tárolók miatt elég jól el van látva szoftveresen, illetve nagyon sok szoftver elérhető 1 kattintásra a Software Centerben.

    Megnéztem a weboldalt, szerintem már most van ott annyi információ, amiből egy közepes méretű iskola, szinte minden problémája megoldható.

    Alap linuxos parancsok leírása meg "mivan ha a grafikus felület nem indul" típusú problémák nem ide tartoznak. A Windowsos parancsok sincsenek leírva mindenhol, mivel rendszerfüggő éppúgy, mint a linuxosak. Egyébként az alap parancsok nagy része megegyezik, vagy nagyon hasonló. Szinte minden nyelven elérhető ezer féle helyen egy problémára akár többféle megoldás is. Nagyon jó a támogatás akár IRC-en lehet csevegni a szakikkal, akár az ubuntu.hu oldalon található fórumot nézzük (itt nem csak ubuntus kérdéseket lehet feltenni), illetve ott van még a HUP (Hungarian Unix Portal), ahol nagyon segítőkészek az emberek. De a legtöbb Open Source vagy Free software-nek vannak man, illetve info oladalai, általában van wiki oldaluk vagy valamilyen egyéb dokumentáció. Semmit sem szoktak doksi nélkül csak úgy kidobni az éterbe.. ha más nem, akkor angolul. De úgy gondolom, hogy a mai világban egy informatikus számára alapvető az szakmai angol ismerete elengedhetetlen.

    Higgyétek el, nem véletlen az a 6 év... <<egyébként FreeBSD-t is tesztelgettem amikor volt rá lehetőségem, pár hónapot, és a Mackintosh-t is, szóval elég széles körben feltérképeztem az oprendszereket, és én amondó vagyok, hogy iskolába az ubuntu egy lebutított vagy módosított változata (pl Lubuntu) a régebbi gépekre tökéletes, az újabbakra meg mehet simán egy Xubuntu mondjuk. /a mostani Unity felületet nem preferálom, de gnome 2.x - 3, XFCE, LXDE, IceWm, Openbox, JWM jöhet.. :) >>

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz Adamyno #36 üzenetére

    Ja, az kimaradt, hogy természetesen egy rendszergazdának illik alapvető linux fogalmakkal tisztában lenni, de ezek az információk akár online, akár könyvek formájában elérhetők.

    A diákoknak meg teljesen mindegy, hogy mit tanulnak, amit elkezd a gyerek használni, az később majd kézre áll neki. Egyszeri befektetés annyi, hogy az inkompatibilis hardvereket cserélni kell, de később már tudatosan lehet vásárolni úgy, hogy támogatott hardvert veszünk.

    Igazából ennyi az egész...

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz n00n #39 üzenetére

    Na ezt jó, hogy megosztottad velünk, köszi. Hasznát vesszük, azt hiszem :C

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Új hozzászólás Aktív témák