Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz Alex91 #117 üzenetére

    Hát ez valóban nehéz az áttérésnél, mert megszoktuk, hogy windóz = 1 felület, amire lehet témát húzni (színeket és ikonokat cserélni...).
    Erre itt a linux, sok változat, sok asztali környezet... és a választás szabadsága inkább hátrány...
    Röviden: első lépés a disztró választás. Érdemes az openSUSE, Fedora, Ubuntu, LinuxMint változatokat preferálni kezdőként, mert ezek mögött nagy közösség áll, sok segítség van a neten is, és rengeteg jó program van hozzájuk.
    Utána meg kell nézni milyen gépre megy, és mik az igények. Jobb gépekre lehet KDE vagy Unity, Gnome Shell, (ezek elég progresszívek, idősebbeknek XP után fura lehet) gyengébbekre Gnome, XFCE vagy LXDE... Persze ez egyéni igényektől is függ, én pl. nem szeretem a KDE-t.
    Telepítettem már 60+ párnak Ubuntu-t Unity-vel. szeretik. nekik net, skype, szövegszerkesztő, levelező kell, nem fognak hegesztgetni a rendszeren :)

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák