Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gege547

    tag

    Ez jó. Akkor most jönnek a sas elhárító drónok. Sav spriccelőkkel (majd kimarja a sasnyiknak a szemét), mérgezett pengékkel, CO2 patronos csapágygolyó kilövővel és még van pár ötletem... Ahogy nézem nyílik egy új piac drón önvédelmi és saselhárító részlegen. Nem kéne lemaradni...
    Most komolyan melyik gyártódik gyorsabban a sas vagy a drón?

  • gege547

    tag

    válasz Teréz Atya #36 üzenetére

    Nem is azokra gondoltam. Én főleg a biztonságtechnikai megfontolásra mondtam. Öngyilkos drónok sasvadászatra. 20-30 dollár körüli kis vacakok amik csak azért vannak hogy lepucolják az eget azoknak akik tényleg szállítanak valami kis ajándékot. Vagy a drónk aljára lehet rakni és akkor ha a sas alulról támad akkor is kap a pofájára. Ez az egész sasos téma halott ötlet. Később is az lesz csak halott madarakkal. Gandalfnak hiszik magukat a franciák meg a hollandok hogy minden problémára sas a megoldás?

  • gege547

    tag

    válasz Teréz Atya #41 üzenetére

    Nem az ilyen autóba bombát dugó illetőkkel van a bajuk. Itt konkrétan az orvgyilkosságoktól fosnak. Kimegy beszédet tartani az ipse a drón meg mivel relatíve kicsi bemegy fölé észrevétlenül és lepottyant neki egy csomagot vagy gránátot. Ha az amazon tud csomagot vinni drónnal akkor a bombát is elviszi.
    Vagy nem is kell nyilvánosan. Kint napozik a kertbe és az ölébe pottyantja. És szinte biztos vagyok benne hogy egy egylövetű nagyobb kaliberű fegyvert mondjuk egy herélt m24-et vagy valami hasonló 7.62 es valamit (csak cső és elsütő szerkezet) simán fel lehet rakni egy nagyobb drónra az meg aztán kilőheti a célpontot. Nyilván nem ember célozna de szerintem egy rasberry pi vagy egy hasonló méretű mini pc (akár okostelefon is) simán kiszámolja a röppályát, célzáshoz kellő többi adatot, a visszarúgás kezeléséhez a korrekciót.
    Lő egyet azt sem tudják ki volt. legrosszabb esetben elkapják a drónt de a tettes simán megússza.

  • gege547

    tag

    válasz _X10Dead_ #45 üzenetére

    Nekem nincsenek félelmeim. Jobban félek attól hogy elüt a busz minthogy ellenem valaki merényletet tervezzen :D .
    Csupán lehetőségekről beszélünk. Egyenlőre elméleti síkon.

    Nem követem túlzottan a drónok fejlődési tempóját. De ahhoz képest hogy ,anno az egyetem 2011 ben külön felkérést kaptunk egy nekik szánt céldrón fejlesztésére (nyilván nem lett belőle semmi mert az egyetem nem volt hajlandó tovább küldeni az uniós pályázatunkat). Most meg gyereknek veszik játszani őket. És csak 6 év telt el. Nyilván a 2 nem teljesen ugyan az de jól levehető mennyit fejlődtek.
    Lehet hogy mot túlbonyolítottnak és drágának tűnik de egy merényletet nem egy havi fizumért vállalnak el (sőt szerintem 10 évben nem keresek annyit). Valamint lehet pont azért lenne sikeres mert senki sem számol vele. És mire a hatóságok érdemben reagálnának rá elégé ki lehet még használni. Arról nem is beszélve hogyha mostmár az eget is figyelniük kell sokkal több erőforrás kell nekik is és nő hibázási lehetőségeik száma.

Új hozzászólás Aktív témák