Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolomon17

    senior tag

    Novemberben kissé nyűgös voltam, azt hittem, hogy elkapkodtam az RTX 2070 Super beszerzését, meg kellett volna inkább várni a 30XX-as szériát, mivel igen jó áron hirdették meg őket.

    Itt is azt mondom, hogy ha a 770$ meg a 990$ valóban a bolti ár volna, akkor megérheti a csúcskategóriában ezekbe beruházni, a 120 dolláros felárért jár egy 8-10%-os többlet teljesítmény.

    De közben az a néhány kallódó 3070 amit itthon el lehet csípni - ha egyáltalán valós a jelzett raktárkészlet - az nem 150k körül kapható, hanem bőven a dupla ár felett. AMD vonalon pedig nem látom, hogy bármivel jobb lenne a helyzet :(

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz Chaser #143 üzenetére

    Volt valami ilyen emlékem, hogy képesek voltak több helyen 150-es árat emlegetni. Konkrétan 499$-es árral vakítottak októberben és akkor a 300-310 Ft volt az USD árfolyam. Pl. itt néztem anno, hogy elcsesztem-e az RTX 2070 S vásárlással és itt még mindig 150k alatti árakat képesek kiírni:

    https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-3070-vs-Nvidia-RTX-2070S-Super/4083vs4048

    A nettó-bruttó különbség teljesen világos, a világ egyik legmagasabb ÁFA-ját még mindre rá kell számolni - normál esetben, de mondjuk én pont tudtam volna 1 darabot hozatni az Államokból "mindenmentesen".

    VGA lázzal képben vagyok, a 3 éve vett 1060 6GB-t 65-ért adtam el pár hónapja, 60-ért vettem anno újonnan és volt 100k felett a bolti ára az én vásárlásomat követően nem sokkal ;) Az nem látszott előre, hogy ekkora szopás lesz a 30XX szériákkal, meg az AMD kínálattal is. Innen nézve jó boltot csináltam a 2070S-sel, ma a közelében sincs semmi értelmezhező az árában.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

Új hozzászólás Aktív témák